Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 grudnia 2022 imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Wiosenne przesilenie Orląt?

Adam Kułak   
sobota, 06 kwietnia 2019 07:00

KibiceCztery kolejki rozgrywek w rundzie rewanżowej minęły a radzyńskie Orlęta nie zdobyły żadnego punktu oraz ani razu nie zmusiły bramkarzy rywali do wyjmowania piłki z siatki. Czy w sobotnie popołudnie zakończy się czarna seria?

Kolejny przeciwnik naszej drużyny NKP Podhale Nowy Targ w wiosennej rundzie nie doznał porażki. Faktem jest, iż pokonani rywale Podhala nie należą do ligowych potentatów. Trzeba jednak oddać sprawiedliwie, że drużyna z Nowego Targu doznała osłabienia a mimo to radzi sobie dość dobrze i wspólnie ze stalą Rzeszów przewodzi ligowej stawce.

Dwaj podstawowi zawodnicy, kapitan drużyny grający na pozycji obrońcy Michał Nawrot i pomocnik Błażej Cyfert odeszli do Stali Rzeszów a napastnik Sebastian Dziedzic wybrał Avię Świdnik. Trener Dariusz Mrózek wspólnie z zarządem klubu w miejsce utraconych piłkarzy zimą uzupełnili kadrę zespołu dwoma Słowakami; obrońcą Martinem Baranem i pomocnikiem Lukasem Hruską oraz Mateuszem Mianowanym z Wólczanki W.P.  Ostatnie ligowe spotkanie było pechowe dla dwóch zawodników Podhala, czwarte żółte kartki wykluczające z udziału w meczu z Orlętami otrzymali Dawid Dynarek (5 bramek w rozgrywkach) i Daniel Barbus (2 bramki). Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem w drużynie rywali jest zdobywca ośmiu goli Artur Pląskowski, który w swojej karierze grał m.in. w Chojniczance Chojnice i Rakowie Częstochowa. Pozyskany przez Górali wiosną 2018 roku Marek Mizia strzelał Orlętom gole grając w Trzebini i Podhalu.

Nastroje w radzyńskim zespole przed kolejnym spotkaniem, pomimo czterech wiosennych porażek są bojowe. Kiedyś trzeba zacząć zdobywać punkty. Dobrą okazją będzie mecz z drużyną posiadającą ujemny bilans w spotkaniach z Orlętami. Na pięć meczów Podhale wygrało tylko raz, zanotowano jeden remis i trzykrotnie Nowotarżanie musieli przełknąć gorycz porażki. Sytuację nieco komplikuje brak kartkowiczów Rafała Kiczuka i Karola Kality ale zawodnicy czekający na swoją okazję do gry powinni ich godnie zastąpić. Drużyna jest świadoma sytuacji w tabeli; po ewentualnej porażce Orlęta mogą spaść na dwunaste miejsce a w przypadku przyznania walkoweru Podlasiu za mecz z Sołą odległość od strefy spadkowej będzie bardzo niewielka.

Zapraszamy wszystkich sympatyków Orląt na stadion przy ulicy Warszawskiej 77, 6 marca - godzina 16.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Stadionstadionowy 2019-04-06 11:08
Panie Burmistrzu najwyższy czas zająć się sztucznym boiskiem treningowym oraz zadaszeniem i remontem głównej trybuny! Naprawdę bardzo brzydko to wygląda.
 
 
#2 StadionSebi060583 2019-04-06 21:02
Jak tak będą grali to po co pchac kase w ten stadion.Niech pokażą że warto inwestować w drużyne.Lepiej drogi poprawić albo porządny festyn zrobic
 
 
#3 RE: Wiosenne przesilenie Orląt?marcinek89 2019-04-07 01:17
Panie burmistrzu proponuję sprzedaż stadionu pod prywatne inwestycje działek budowlanych nowe osiedle A ten pożal się pseudo niby klub sportowy zlikwidować co by wstydu i hańby więcej RADZYNIOWI nie przynosił A dochód poświęcić na budowę dróg w radzyniu
 
 
#4 RE: Wiosenne przesilenie Orląt?wierny kibic 2019-04-07 08:57
marcinek89 weź ty się puknij w ten głupi łeb
 
 
#5 Orletamonster 2019-04-07 13:38
Będą inwestycje w bazę treningowa będą wyniki!Popieram modernizację stadionu oraz budowę sztucznego boiska.
 
 
#6 RE: Wiosenne przesilenie Orląt?opaopa 2019-04-07 14:00
Wiadome, że włodarz sięgnie po wyborców "kibiców" gdy poczuje, że mu się pod nogami pali, czyli zapewne gdzieś za dwa - trzy lata. Zapewne obieca im jakiś "ochłap", jak w przypadku "skateparku" ale przyciągnie tym kilku naiwniaków ;)
 
 
#7 wstydu oszczedzOstryZenek 2019-04-07 15:58
Zaorajcie w koncu ten stadion. Mozna tam postawic budy z zapiekankami.
 
 
#8 WIERNY KIBICFOX58 2019-04-08 07:59
Nie róbmy tragedii z przegranych meczów bo by wygrywać to trzeba mieć zawodników,a my mamy to co dało się skleić za ten skromny budżet,w tej chwili potrzebny jest bramkarz i tym co tak krytykują podpowiem dajcie choć po parę groszy na drużynę a nie tylko wymagacie.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.