Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 maja 2024 imieniny: Aleksandra, Bernardyna | 2002 - ks. Zbigniew Kiernikowski otrzymał sakrę biskupią

Wiosenne przesilenie Orląt?

Adam Kułak   
sobota, 06 kwietnia 2019 08:00

KibiceCztery kolejki rozgrywek w rundzie rewanżowej minęły a radzyńskie Orlęta nie zdobyły żadnego punktu oraz ani razu nie zmusiły bramkarzy rywali do wyjmowania piłki z siatki. Czy w sobotnie popołudnie zakończy się czarna seria?

Kolejny przeciwnik naszej drużyny NKP Podhale Nowy Targ w wiosennej rundzie nie doznał porażki. Faktem jest, iż pokonani rywale Podhala nie należą do ligowych potentatów. Trzeba jednak oddać sprawiedliwie, że drużyna z Nowego Targu doznała osłabienia a mimo to radzi sobie dość dobrze i wspólnie ze stalą Rzeszów przewodzi ligowej stawce.

Dwaj podstawowi zawodnicy, kapitan drużyny grający na pozycji obrońcy Michał Nawrot i pomocnik Błażej Cyfert odeszli do Stali Rzeszów a napastnik Sebastian Dziedzic wybrał Avię Świdnik. Trener Dariusz Mrózek wspólnie z zarządem klubu w miejsce utraconych piłkarzy zimą uzupełnili kadrę zespołu dwoma Słowakami; obrońcą Martinem Baranem i pomocnikiem Lukasem Hruską oraz Mateuszem Mianowanym z Wólczanki W.P.  Ostatnie ligowe spotkanie było pechowe dla dwóch zawodników Podhala, czwarte żółte kartki wykluczające z udziału w meczu z Orlętami otrzymali Dawid Dynarek (5 bramek w rozgrywkach) i Daniel Barbus (2 bramki). Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem w drużynie rywali jest zdobywca ośmiu goli Artur Pląskowski, który w swojej karierze grał m.in. w Chojniczance Chojnice i Rakowie Częstochowa. Pozyskany przez Górali wiosną 2018 roku Marek Mizia strzelał Orlętom gole grając w Trzebini i Podhalu.

Nastroje w radzyńskim zespole przed kolejnym spotkaniem, pomimo czterech wiosennych porażek są bojowe. Kiedyś trzeba zacząć zdobywać punkty. Dobrą okazją będzie mecz z drużyną posiadającą ujemny bilans w spotkaniach z Orlętami. Na pięć meczów Podhale wygrało tylko raz, zanotowano jeden remis i trzykrotnie Nowotarżanie musieli przełknąć gorycz porażki. Sytuację nieco komplikuje brak kartkowiczów Rafała Kiczuka i Karola Kality ale zawodnicy czekający na swoją okazję do gry powinni ich godnie zastąpić. Drużyna jest świadoma sytuacji w tabeli; po ewentualnej porażce Orlęta mogą spaść na dwunaste miejsce a w przypadku przyznania walkoweru Podlasiu za mecz z Sołą odległość od strefy spadkowej będzie bardzo niewielka.

Zapraszamy wszystkich sympatyków Orląt na stadion przy ulicy Warszawskiej 77, 6 marca - godzina 16.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Stadionstadionowy 2019-04-06 12:08
Panie Burmistrzu najwyższy czas zająć się sztucznym boiskiem treningowym oraz zadaszeniem i remontem głównej trybuny! Naprawdę bardzo brzydko to wygląda.
 
 
#2 StadionSebi060583 2019-04-06 22:02
Jak tak będą grali to po co pchac kase w ten stadion.Niech pokażą że warto inwestować w drużyne.Lepiej drogi poprawić albo porządny festyn zrobic
 
 
#3 RE: Wiosenne przesilenie Orląt?marcinek89 2019-04-07 02:17
Panie burmistrzu proponuję sprzedaż stadionu pod prywatne inwestycje działek budowlanych nowe osiedle A ten pożal się pseudo niby klub sportowy zlikwidować co by wstydu i hańby więcej RADZYNIOWI nie przynosił A dochód poświęcić na budowę dróg w radzyniu
 
 
#4 RE: Wiosenne przesilenie Orląt?wierny kibic 2019-04-07 09:57
marcinek89 weź ty się puknij w ten głupi łeb
 
 
#5 Orletamonster 2019-04-07 14:38
Będą inwestycje w bazę treningowa będą wyniki!Popieram modernizację stadionu oraz budowę sztucznego boiska.
 
 
#6 RE: Wiosenne przesilenie Orląt?opaopa 2019-04-07 15:00
Wiadome, że włodarz sięgnie po wyborców "kibiców" gdy poczuje, że mu się pod nogami pali, czyli zapewne gdzieś za dwa - trzy lata. Zapewne obieca im jakiś "ochłap", jak w przypadku "skateparku" ale przyciągnie tym kilku naiwniaków ;)
 
 
#7 wstydu oszczedzOstryZenek 2019-04-07 16:58
Zaorajcie w koncu ten stadion. Mozna tam postawic budy z zapiekankami.
 
 
#8 WIERNY KIBICFOX58 2019-04-08 08:59
Nie róbmy tragedii z przegranych meczów bo by wygrywać to trzeba mieć zawodników,a my mamy to co dało się skleić za ten skromny budżet,w tej chwili potrzebny jest bramkarz i tym co tak krytykują podpowiem dajcie choć po parę groszy na drużynę a nie tylko wymagacie.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Renault Captur
Renault Captur
poniedziałek, 13 maja 2024
wózek 3w1
wózek 3w1
piątek, 10 maja 2024
Talerzówka
Talerzówka
piątek, 10 maja 2024