Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 czerwca 2024 imieniny: Bazylego, Waleriana

Liga typerów - dzień siedemnasty

Zbigniew Smółko   
niedziela, 27 czerwca 2010 00:00

Dariusz MagierDzisiaj na ligę typerów namówiłem Dariusza Magiera, naczelnego radzyńskiego konserwatystę, archiwistę, publicystę, wydawcę i biesiadnika. Zważywszy, że jest ponadto mężem Beaty, ojcem czwórki synów i dostał do typowania TAAAAAKIE mecze – widać, że ma chłop szczęście, co przy obstawianiu meczów mocno się przydaje.

Z Darkiem niekoniecznie trzeba się zgadzać, ale słuchać zawsze warto. Mało – mało a by mnie przekonał, że Argentyna rzeczywiście wygra z Meksykiem…

Argentyna nie zapłacze

Niedzielny ćwierćfinał przynosi bratobójcze walki drużyn europejskich i amerykańskich, czyli nie zderzamy kultur piłkarskich, lecz – jak przystało na RPA – trwamy w separacji. W pierwszej odsłonie ciąg dalszy świętej wojny angielsko-niemieckiej.

Obie drużyny rozczarowują mocno w tegorocznym turnieju, ale może zgodnie z zasadami fizyki dwa minusy dadzą nam plusa, czyli widowisko godne rangi obu drużyn. Z obecnego poziomu gry zespołów trudno wnioskować o przebiegu spotkania, choć jako profanowi nie wypada mi nie zgodzić się z Garym Linekerem, że „piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy”. Jako tradycjonalista typuję tradycyjnie: Anglia – Niemcy 0:1.

Drużyny południowoamerykańskie za to tryumfują, co odbieram w szerszej niż sportowa, cywilizacyjnej perspektywie. Drużyna boskiego Diego idzie przez mundial jak burza i miejmy nadzieję, że również tym razem Messiego nie zatrzyma niestrawność po chipsach, które reklamuje w przerwach meczów. Za to Javier Aguirre ma zwyczajowo drużynę, która może być groźna, co też już na tych mistrzostwach pokazała. Co prawda nie na tyle, żeby Maradona musiał zaśpiewać słynne słowa swej krajanki Ewy Peron, ale akurat na tyle, by zaserwować nam ładne widowisko i powtórzyć rok 2002, kiedy to Meksykanie również dotarli do 1/8 finału. Ładne widowisko i sporo bramek. Argentyna – Meksyk 3:1.

Niemcy i Argentyna pozostają w grze, Anglia i Meksyk żegnają się z Afryką.

Dariusz Magier

 

Komentarze  

 
#1 porażkaAtaman69 2010-06-27 07:57
uważam że wyniki powinniśmy typować tylko po 90 minutach, a nie licząc z dogrywka.
może jeszcze typujmy ile w karnych będzie.
 
 
#2 separacjazbynieks 2010-06-27 09:43
co do tej separacji rasowej to dalej jest, tylko akurat na mundialu role się odwróciły: to znaczy Europejczycy ganiają w pocie czoła, a murzyńscy kibice patrzą, popijają colę i dmuchają w trąbki.
 
 
#3 idąc dalej...radzyniak z warszawy 2010-06-27 09:56
Separacja jest też wśród samych kibiców z RPA, to wciąż pokłosie apartheidu. Zauważcie, że na mecze nie przychodzą biali. Tam również dziś dobrze ma się niepisana zasada, że biali chodzą na rugby i krykieta, a czarni oglądają sobie soccer. Zresztą wystarczy spojrzeć, ilu białych gra w reprezentacji rugby, a ilu w piłkarskiej. Różnica bardziej niż zasadnicza.
 
 
#4 RE: Liga typerów - dzień siedemnastyiru 2010-06-27 22:21
zły pomysł, żeby wynik typować po dogrywce. We wszystkich zakładach bukmacherskich wyniki typuje się po 90 minutach gry(bez dogrywki i karnych)
 
 
#5 w sprawie regulaminuzbynieks 2010-06-27 23:03
rzeczywiście u bukmachera stawia się po 90 minutach, ale
1. iledzisiaj.pl to portal inny niż wszystkie
2. dogrywka jest integralną częścią meczu w której dalej można wygrać, przegrać albo zremisować
3.tak sobie wymyślilismy, a Ojciec Prowadzący pobłogosławił
pozdrawiam, powodzenia życzę
 
 
#6 brawo Dima!zbynieks 2010-06-28 00:23
Argentyna - Meksyk w punkt, Angole padli z Niemiaszkami jak zwykle... Prorok, czy cuś... Gratuluję! A w środę w totka, co będzie?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Praca
piątek, 07 czerwca 2024
noimage
Sprzedam
wtorek, 04 czerwca 2024