Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Liga typerów - dzień szesnasty

Zbigniew Smółko   
piątek, 25 czerwca 2010 23:00

mundzioDzisiaj co nieco podpowie nam Edmund Koperwas. Warto posłuchać, bo popularny „Mundek” na piłce się niewątpliwie zna. Powiem więcej: jeżeli typował będzie tak, jak prowadzi Orlątka gatunku junior młodszy, to mógłby z tego jakoś tam wyżyć. I co by rozmaite mądrale ponadymane nie twierdziły, zaprawdę powiadam wam: co będzie z radzyńską piłką bardziej zależy od spokojnych, pracowitych mróweczek takich jak trener Koperwas, niż od gości z klapą wypiętą pod ordery.

Mundial zmęczonych piłkarzy

 

Na wstępie muszę powiedzieć o jednej rzeczy, która mnie nurtuje. Ubolewam nad tym, że zawodnicy będący gwiazdami w swoich ligach, tacy jak np. Messi czy Rooney, zawodzą na Mundialu. Nie ma co się jednak dziwić, ponieważ ci piłkarze nie mają już sił po morderczych sezonach ligowych. Tracą na tym wszyscy, a najbardziej kibice. Sądzę, że FIFA powinna coś z tym zrobić, bo w końcu to Mundial jest największą imprezą piłkarską.

Jeśli chodzi zaś o pierwsze mecze drugiej rundy, obstawiam w nich zwycięstwa Urugwaju i USA. Urugwajczycy będą musieli się bardzo napracować na sukces, ale myślę, że po ciężkim boju zwyciężą Koreańczyków 2:1.

Jeszcze bardziej wyrównane powinno być spotkanie Ghany z USA, ponieważ obie ekipy prezentują dość zbliżony poziom. Na tyle zbliżony, że o awansie Amerykanów przesądzi dogrywka. Obstawiam 1:1 po 90 minutach i triumf USA 2:1 po dogrywce.

Edmund Koperwas

 

Komentarze  

 
#1 MundekMarta 2010-06-26 19:22
Super gość z tego trenera...... Kulturalny, inteligentny, na poziomie..... Oby więcej takich nauczycieli i trenerów było w Radzyniu, a nie wszystkowiedzących (tak na prawdę nic nie wiedzących, a wymądrzających się) w-f - istów...... :-)
 
 
#2 Mundekradzyniak z warszawy 2010-06-26 22:30
Mundzio? Klasa sama w sobie, oczywiście. Nie mogę złego słowa powiedzieć, a znam go dość długo.
 
 
#3 prawie trafilzbynieks 2010-06-27 06:05
proszę zwrócić uwagę, że jeden mecz trafił co do joty, a w drugim dogrywkę przy stanie 1-1, skusił tylko, kto ją wygra. Brawo!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.