Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 października 2022 imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad | 1921 - przybycie Sióstr Albertynek do Radzynia. Siostry Albertynki były w Radzyniu do 10 maja 1955 r.
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Radzyńscy judocy walczyli w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego

Michał Maliszewski   
piątek, 14 czerwca 2019 07:00

Judo26 maja w Zamościu odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo dzieci i młodzików. Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Technik-Orion” przy ZSP w Radzyniu Podlaskim reprezentowała grupa 7 zawodników – 5 chłopców i 2 dziewczęta.

W mistrzostwach w Zamościu stanęło do walki 237 judoków nie tylko z pobliskich nam województw (Mazowieckiego – Start Radom, Świętokrzyskiego – Ostrowia a także Milenium Rzeszów), ale także kilka ekip z Ukrainy.

W tym licznym i mocnym gronie Radzynianie spisali się bardzo dobrze i wywalczyli 2 złote medale - Andrzej Kowalik i Adam Kałuszyński, 2 srebrne Franciszek Gepner i Janek Zajko i 2 brązowe Maja Kruczek i Michał Obrębki, czwarte miejsce zajęła Oliwia Frankiewicz. Słowa szczególnego uznania należą się zwycięzcom Andrzejowi Kowalikowi, który startował w kategorii młodzików w wadze 50 kg i Adamowi Kałuszyńskiemu zwycięscy w wadze 36 kg dzieci starszych. Andrzej miał 5 dobrych przeciwników i z wszystkimi pewnie zwyciężył, tym samym dowiódł, że wraca do dobrej formy fizycznej i psychicznej – w pokonanym polu pozostawił m.in. przeciwnika, z którym walcząc w lutym złamał rękę. Nie dał szans swoim przeciwnikom również Adam Kałuszyński, zdominował kategorię 36 kg szybko pokonując wszystkich rywali przed czasem.

Na pochwały zasłużyli również zdobywcy 2 miejsc Franek Gepner i Jan Zajko. Szczególnie Franek ciężko i dzielnie pracował na swój srebrny medal w kategorii 42 kg. młodzików.  Musiał uznać wyższość tylko rywala z Rzeszowa. Pozostała trojka również.

Michał Obrębski w młodzikach kat. 60 kg oraz Maja Kruczek i Oliwka Frankiewicz walczyli dobrze i mogą ten start zaliczyć do udanych. Nic dziwnego, że ze startu swoich podopiecznych zadowolony był trener Waldemar Podsiadły. Szczególnie młodzicy muszą walczyć często i zdobywać niezbędne doświadczenie przed najpoważniejszym startem jakim będą jesienne Mistrzostwa Polski Młodzików w Jastrzębiu.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.