Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 grudnia 2022 imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Judocy walczyli w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego

Marzenna Kałuszyńska   
sobota, 02 marca 2019 07:00

W Lublinie 9 lutego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo, były to pierwsze zawody dzieci i młodzików dla zawodników naszego Klubu w roku 2019.

Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Technik-Orion” przy ZSP w Radzyniu Podlaskim reprezentowała, tym razem, tylko 5 zawodników – 3 chłopców i 2 dziewczęta. Osłabienie wynikało m.in. z wyjazdów na ferie, udziału w balach gimnazjalnych lub chorób. W lubelskich mistrzostwach startowali judocy nie tylko z pobliskich nam województw (Mazowieckiego, Świętokrzyskiego), ale także ekipy z Białorusi i Ukrainy. Osłabiona ekipa biła się dzielnie. Słowa szczególnego uznania należą się Andrzejowi Kowalikowi, który po raz pierwszy startowała w kategorii młodzików i w gronie 5 przeciwników wywalczył 2 miejsce, a tylko olbrzymi pech odebrał mu zwycięstwo w zawodach.

Andrzej po wygraniu przed czasem trudnej pierwszej walki, w drugiej w trakcie walki z przeciwnikiem ze Lwowa przy prowadzeniu przez wa-zari, upadł w trakcie ataku na dłoń i doznał urazu, dokończył jednak walkę zwycięsko. Lekarz zawodów obejrzał rękę (nie była spuchnięta)
i ponieważ Andrzej bardzo chciał walczyć dalej, zabezpieczył ją opaską elastyczną i zezwolił na dalszy udział w zawodach. Andrzej wygrał następna walkę z przeciwnikiem z Warszawy – chociaż ręka go bolała coraz bardziej. Tak więc po pokonaniu 3 przeciwników (w tym późniejszego zwycięzcę tej wagi) stanął do wydawało się najmniej wymagającego przeciwnika, jednak ręka nie pozwoliła już na skuteczne zakończenie zawodów i przy narastającym bólu przegrał ta walkę w dogrywce. Jak się później, po prześwietleniu, okazało ręka był złamana. Andrzej wykazał dzielność jak prawdziwy samuraj, dobrze jednak, że uraz się nie pogłębił i wg. diagnozy lekarza złamanie powinno się szybko wyleczyć. Gorzej niż oczekiwał, bo na 5 miejscu, wypadł drugi z debiutujących w młodzikach Radzynian Michał Obrębski, który mimo postępów ciągle popełnia błędy, które nie pozwalają mu skutecznie zakończyć walkę z bardziej wymagającym przeciwnikiem.

Dobrze spisał się Andrzej Kałuszyński, który poniósł tylko jedna porażkę z zawodnikiem z Ukrainy i po zwycięskich repesażach zajął 3 miejsce, wśród 9 zawodników.  

Równie dobrze spisały się Maja Kruczek i Oliwia Frankiewicz obie wywalczyły srebrne medale w swoich kategoriach wagowych.

Trener Waldemar Podsiały został poinformowany przez Prezesa OZJ o powołaniu do Kadry Makroregionu Młodzików trójki zawodników MULKS Technik-Orion tj.: Anity Hołowni, Franka Gepnera i Andrzeja Kowalika – serdecznie im gratulujemy.

Oto wyniki naszych zawodników:

Młodzicy:

Andrzej Kowalik 2 miejsce w kategorii 50 kg

Michał Obrębski 5 miejsce w kategorii 55 kg

Dzieci starsze

Adam Kałuszyński 3 miejsce w kategorii 33 kg

Oliwia Frankiewicz 2 miejsce waga 44 kg

Dzieci rocznik 2008 i mł.

2 miejsce w wadze 40 kg. Maja Kruczek.

190301-mulks-01190301-mulks-02190301-mulks-03190301-mulks-04190301-mulks-05

 

Komentarze  

 
#1 RE: Judocy walczyli w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiegofalconetti 2019-03-02 22:39
Andrzej Kowalik , szacunek dla Ciebie , też przed laty trenowałem sztuki walki . Wiem ile kosztuje to wysiłku , pracy , samozaparcia . A dotarcie do celu za wszelką cenę (cęnę zdrowia) , chylę czoła .Pozdro.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.