Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 sierpnia 2020 imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

W Radzyniu odbyły się pierwsze warsztaty turystyczne

Dominika Leszczyńska   
środa, 20 października 2010 10:24

I warsztaty turystyczne w Radzyniu Podlaskim11 października w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe, zorganizowane w ramach projektu pt. „Program rozwoju i promocji turystyki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski – opracowanie i promocja markowych produktów turystycznych i kulturowych obszaru”. W sumie zaplanowano cztery takie konsultacje. 

Warsztaty są elementem prac nad Strategią rozwoju i promocji markowych produktów turystycznych i kulturowych Powiatu radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski na lata 2010-2020 oraz Systemem identyfikacji wizualnej i werbalnej markowych produktów turystycznych i kulturowych Powiatu radzyńskiego wraz z projektami aplikacji. Wykonawca dokumentu, konsorcjum Landbrand & PBS DGA, przeprowadził już badania jakościowe i ilościowe, obecnie trwają prace diagnostyczno-audytowe. Realizacja zadania potrwa do grudnia br., kiedy to powstanie dokument Strategii.

Organizatorzy poniedziałkowego spotkania wystosowali blisko 100 zaproszeń do przedstawicieli instytucji, organizacji, przedsiębiorców i osób indywidualnych zainteresowanych promocją regionu. Ostatecznie w warsztatach uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Obecni byli na nich także przedstawiciele firmy Landbrand s.c. - Paulina Brzeska i Hubert Gonera oraz reprezentanci Lidera i Partnera projektu, tj. Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski. Funkcję moderatora wziął na siebie Bogdan Sozoniuk, kierownik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, który przywitał uczestników, przedstawił Dominikę Leszczyńską – koordynatora projektu i pracownika tworzącego się w Pałacu punktu informacji turystycznej, zaprezentował założenia projektu i udzielał chętnym głosu.

Na wstępie Hubert Gonera omówił najciekawsze realizacje Landbrandu (m.in. dla miasta Białystok, Elbląga, regionu Warmii i Mazur). Omawianie działań podjętych na potrzeby powiatu radzyńskiego rozpoczęły wnioski z przeprowadzonej wizji lokalnej. Prowadzący zwrócił uwagę na wspaniałe zabytki, walory przyrodnicze, bogactwo architektury drewnianej, wydarzenia kulturalne. Następnie przedstawił raport z badań ilościowych i jakościowych.

Przysłowiowym "gwoździem programu" były propozycje produktów turystycznych, wypracowane w oparciu o wyniki dotychczasowych badań. Na tym etapie traktowane są jako propozycje, dyskutowalne na tym i kolejnych spotkaniach. Przypomnijmy, że w myśl podpisanej umowy, Wykonawca powinien określić komponenty przynajmniej trzech markowych produktów turystycznych i kulturowych, a następnie opracować przykładowe gotowe do komercjalizacji oferty turystyczne. Organizowane konsultacje społeczne mają ułatwić wypracowanie optymalnych rozwiązań.

{morfeo 513}

Firma Landbrand wskazała na trzy możliwe wiodące produkty:

  1. Radzyń Podlaski – miasto muzyki i Karola Lipińskiego

  2. Szlakiem magnackim od Pałacu Potockich do sasiednich siedzib szlacheckich

  3. Na tropie natury w Dolinie Tyśmienicy

W związku z ogromnym potencjałem naszego regionu, padły też propozycje dwóch innych produktów uzupełniających:

  1. Szlakiem tradycyjnej architektury drewnianej

  2. Szlak kulinarny sera i pierogów 

Zaproponowane rozwiązania sprowokowały zgromadzonych do ożywionej dyskusji, która przedłużyła się i trwała – także po zakończeniu spotkania – prawie do godz. 15.00. Przedstawione przez nas sugestie pozwolą Wykonawcy na dalszą pracę. Już w listopadzie, po usystematyzowaniu zgromadzonych uwag, odbędzie się następne spotkanie.

Poniżej prezentacja z warsztatów:

 

Komentarze  

 
#1 uwagaRedaktor.K 2010-10-21 00:26
Z załączonych obrazków zieje marazmem. Warsztaty turystyczne, a na zdjęciach nie widać panów z PTTK. Czy to już wyszło szydło z worka? Czy słupy i plakaty to Panów cel, a bieganie po lasach z dzieciakami tylko środek do tegoż? Powiat zdobył pół miliona i jest czas wesprzeć konkretną wiedzą, albo wytknąć błędy - a tu co? Cynizm pierwszej wody - Bogdan Fijałek kandydatem do Rady Powiatu, Robert Mazurek do Rady Miasta. Proponuję 21 listopada rajd na orientację wokół lokali wyborczych - autobusami!
 
 
#2 uwagaorleta123 2010-10-21 11:03
Pan Bogdan F.jako radny burmistrzowskiej kadencji pana Korulczyka twierdził,ze nie doczeka się ukończenia budowy pawilonu sportowego na stadionie/cytuję słowa tego pana"jestem po trzydziestce a budowć będą 50 lat to tego wieku nie dożyję" :lol:
 
 
#3 RE: W Radzyniu odbyły się pierwsze warsztaty turystycznepino430 2010-10-22 16:12
Jeśli ktoś załatwiłby mi zwolnienie z pracy na czas konferencji, to bardzo chętnie bym przyszedł. Niestety szkoła to miejsce mojego utrzymania, a działalność w PTTK ma charakter pracy społecznej (to przede wszystkim jest moje hobby). A tak na marginesie zdziwiony jestem zarzutem, że bieganie po lasach to środek na drodze usyskania przez mnie mandatu radnego. Proponuję przejrzeć prasę (i nie tylko lokalną)chociażby z ostatnich 10 lat, bądź przeanalizować stronę www.skkt21.radzynpodlaski.pttk .pl. Faktycznie z roku na rok jest tego co raz więcej, ale wynika to jedynie z tego, że cały czas się rozwijam i poszukuję nowych rzeczy.
Pozdrawiam wszystkich "odważnych" anonimów
Robert Mazurek
 
 
#4 Do Pana Roberta.SP 2010-10-24 23:46
Jakim zamierza Pan być radnym, skoro ktoś musi załatwiać Panu zwolnienie z pracy na czas konferencji? Czy na sesje też będzie ktoś musiał załatwiać Panu zwolnienia? Mam wrażenie, że gdyby kto ją organizował, to by Panu jednak udało się urwać z pracy na te parę godzin.
Pozdrawiam serdecznie
 
 
#5 jestem orzeciwanonim 2010-10-25 00:03
A ja jestem przeciwny jakiemukolwiek urywaniu się z pracy, której wynagrodzeniem są środki budżetowe - szczególnie w szkolnictwie. Nie po to podatnik daje te pieniądze, aby ktoś je później brał (korzystał z nich) bez pracy. Dzieci nasze tez w tym czasie nie będą uczone lub dyrektor szkoły będzie musiał na ten czas organizować odpłatne zastępstwo. To się kłóci z prawidłowym wykorzystaniem środków budżetowych.
 
 
#6 RE: W Radzyniu odbyły się pierwsze warsztaty turystyczneTosiek 2010-10-25 12:38
DZIWNYM JEDNAK TRAFEM Z RÓŻNYCH OKIEN WDZIĘCZĄ SIĘ DO OBYWATELI NASZEGO MIASTECZKA LICZNE TWARZE CIAŁ PEDAGOGICZNYCH.OBSERWUJĘ TO OD LAT.CZŁOWIEK PRACUJĄCY W SEKTOKRZE PRYWATNYM NIE MOŻE SOBIE POZWOLIĆ NA NIEOBECNOŚĆ W PRACY.TAM TRZEBA ZAROBIĆ NA ZUS, PODATKI, PENSJE, RACHUNKI...BO INACZEJ PRYWATNA FIRMA NIE MA PRAWA BYTU. NAUCZYCIEL JAK NAJBARDZIEJ MA WRĘCZ STWORZONE DO TEGO WARUNKI.MOŻE BYĆ NIEOBECNY,BĘDZIE KOMU GO ZASTĄPIĆ,BĘDĄ NA TO ŚRODKI,A ZAPŁACI ZA TO PODATNIK.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.