Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 sierpnia 2019 imieniny: Helena, Ilona, Bogusław

Już niedługo

Rodzinne Wakacje w Mieście z FoxGames, g. 16.00 image
Rodzinne Wakacje w Mieście z FoxGames, g. 16.00, 21.08.2019, 16:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Bezpieczna Kobieta 2010 - zapisy

Mariusz Szczygieł   
środa, 20 października 2010 19:29

Bezpieczna Kobieta 2010 - zapisy

SAMOOBRONA - JAK PORADZIĆ SOBIE Z NAPASTNIKIEM, ASPEKTY PRAWA KARNEGO, PSYCHOLOGII, PREWENCJI KRYMINALNEJ, PIERWSZA POMOC PRZEDLEKARSKA, ale także: Jak dbać o sylwetkę, cerę, zdrowa dieta, redukcja wagi ciała, jak zdrowo jeść, jak dbać o serce, jak ratować bolący kręgosłup, zdrowy styl życia, jak dobierać kolory w życiu, jak dbać o odporność organizmu ... I inne porady specjalistów - modna fryzura, jak dbać o włosy, dobry makijaż, co czytać i gdzie kupić dobrą książkę oraz niespodzianki :) 

Udział w zajęciach jest dla Pań całkowicie bezpłatny

Mamy już doświadczenie z ubiegłego roku, kiedy na prośbę i we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Radzyniu Podlaskim oraz Starostwem Powiatowym w Radzyniu Podlaskim przeprowadziliśmy pierwszą edycję Akcji „Bezpieczna Kobieta” w naszym mieście. Akcja odniosła duży sukces, za równo odbiorze przez uczestniczące panie, jak i w aspekcie medialnym. Choć ze względu na krótki czas organizacji - nie było większej promocja akcji, poza jedną informacją na stronie internetowej Komendy Policji i dwóch drobnych ogłoszeniach w jednej gazecie lokalnej, w ciągu tygodnia naborów na zajęcia zapisało się ponad 40 kobiet !!! 

Jesteśmy przekonani, że II edycja przyciągnie rekordową ilość. Celem programu jest wszechstronna edukacja kobiet w zakresie zapewnienia sobie bezpieczeństwa osobistego jak również zachowania w sytuacji nagłego zagrożenia. Zajęcia części samoobrony będą się odbywały w dwóch grupach, tak, żeby każda Pani mogła sobie dostosować termin do swoich potrzeb. Jedna grupa Pań, które chciały by poświęcić czas dwa razy w tygodniu wtorki i piątki po 1,5 godziny, druga grupa (tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku) raz w tygodniu w soboty w blok 3 godzinnym z przerwą. Taki plan zajęć został skonsultowany z uczestniczkami pierwszej edycji i odpowiada najlepiej potrzebom i oczekiwaniom uczestniczek. 

W ramach ogólnopolskiego programu, oprócz zajęć praktycznych z samoobrony, którymi my się zajmujemy, omawiane będą przez specjalistów wybrane zagadnienia z prawa karnego, psychologii, pierwszej pomocy przedmedycznej czy prewencji kryminalnej. Dodatkowo partemrzy akcji przekażą Paniom swoje doświadczenie z wielu innych dziedzin życia, będzie tez sporo niespodzianek. Program przewiduje 13 takich spotkań teoretycznych i dwa miesiące zajęć praktycznych - czyli 21 godziny zajęć samoobrony. Zajęcia teoretyczne w budynku Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim będą prowadzili przedstawiciele: Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, Prokuratury Rejonowej, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim, a w sali gimnastycznej użyczonej przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1 będą się odbywały zajęcia praktyczne pod egidą Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do i Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do oraz gościnnie uatrakcyjnią akcję partnerzy akcji. 

Pierwsze zajęcia pod koniec października – ostatnie w połowie grudnia 2010.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.