Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Mariusz Szczygieł | | piątek, 21 sierpnia 2015 07:00 | Malują nam pasy w Radzyniu.... oj... malują... Robota wre, widzicie sami codziennie.
I dobrze. Niech malują. A na skrzyżowaniu Bohaterów z Kościuszki wymalowali nawet więcej niż potrzeba. Już objaśniam. Jadąc ulicą Kościuszki w stronę Konstytucji, na skrzyżowaniu z Bohaterów mamy pas dla skręcających w prawo. Pas kończy się trójkątami wymalowanymi na jezdni. Niby wszystko w porządku, ale... Na ulicy Kościuszki STOI znak D-1 "Droga z pierwszeństwem". Nie musimy wobec tego nikomu ustępować pierwszeństwa skręcając w prawo, ba! - mamy to pierwszeństwo przed WSZYSTKIMI innymi. Namalowane na jezdni trójkąty "leżą" tutaj bezpodstawnie, a nawet bezprawnie, bo: | |
| Mariusz Szczygieł | | czwartek, 20 sierpnia 2015 06:12 | Koniec wakacji zbliża się nieubłaganie.
Radzyńskie instytucje proponują zakończyć je na sportowo. Oto, co przygotowały z tej okazji: już jutro (21 sierpnia) ROK podsumuje "Akcję Lato 2015", o 17 organizując festyn dla dzieci na tarasie kina w parku miejskim. Przewidziano gry, zabawy i konkursy przy muzyce. 29 sierpnia MOSiR zaprasza również do parku miejskiego. Od godz. 10 na parkowym boisku będzie można kibicować siatkarzom, grającym w turnieju z cyklu Grand Prix Powiatu. Zapisy przed turniejem. 30 sierpnia od 13 Sportowy Festyn dla dzieci. Organizatorzy zapraszają na boisko przy ul. Chmielowskiego. Zapewniają liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Tego samego dnia od 16 w parku turniej streetballa. Uwaga drużyny! Zapisy do 27 sierpnia. | | Mariusz Szczygieł | | środa, 19 sierpnia 2015 07:00 | Jeśli masz stare, niepotrzebne klucze, możesz się ich pozbyć i pomóc w ten sposób klinice "Budzik".
O "Budziku" wszyscy słyszeli na pewno. Przypomnimy więc tylko, że to pierwsza w Polsce klinika dla dzieci z urazami mózgu, znajdujących się w śpiączce. Finansuje ją fundacja "Akogo?", prowadzona przez Ewę Błaszczyk. No i teraz najważniejsze. Polscy dorabiacze kluczy ("kluczykarze", jak sami o sobie mówią) postanowili pomóc fundacji. Ludzie ci zauważyli, że Polacy w swoich kieszeniach noszą całą masę niepotrzebnych kluczy. Zaproponowali, by zostawiać je w ich zakładach. "Kluczykarze" sprzedadzą je później na złom, a uzyskane w ten sposób pieniądze przekażą fundacji "Akogo?" To proste. Do roboty więc! | | | Michał Zając | | wtorek, 18 sierpnia 2015 07:00 | Już niedługo, w Borkach powstanie boisko do siatkówki plażowej.
Jest to pomysł nieformalnej grupy „Kreatywni” – Wyjdź z domu – realizowany przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkach. Pieniądze na budowę - 5.500 zł - pochodzą z konkursu grantowego w ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „Działaj Lokalnie”, ogłoszonego przez Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury „Stuk-Puk”, jako Ośrodek Działaj Lokalnie (ODL) wspólnie z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Budując boisko (i jeszcze kilka innych rzeczy) chcemy zachęcić mieszkańców naszej społeczności do wspólnego działania. W ramach projektu chcemy stworzyć wspólne miejsce zielone, rekreacyjne w miejscowości Borki – na działce gminnej 1197/6 przy rzece Bystrzycy. Projekt zakłada uporządkowanie terenu, wykonanie boiska do siatkówki plażowej, miejsc siedzących (ławki) przy boisku, kosza na śmieci, wydzielenia miejsca na ognisko z miejscami siedzącymi i uporządkowania terenu pod parking. Chcemy, aby miejsce to służyło całej społeczności gminnej w sensie rekreacyjnym, jak i wypoczynkowym – dzieciom, młodzieży i dorosłym. W przyszłości będzie rozbudowane o inne atrakcje. | | Mariusz Szczygieł | | wtorek, 18 sierpnia 2015 07:00 | Minęły dwa lata od wejścia w życie tzw. "reformy śmieciowej".
Jedni segregują, inni nie, jeszcze inni wciąż wyrzucają śmieci do lasów... Czy jesteście zadowoleni z wprowadzonych reformą zmian? Co o niej myślicie? Odpowiedzcie na te i podobne im pytania w ankiecie, jaką od dzisiaj będzie można wypełnić, klikając w banner z niebieskim napisem "ANKIETA" na naszej stronie. Ankietę przygotowała Monika Jach - radzynianka, studentka SGGW, która przygotowuje się do napisania pracy inżynierskiej, pt.: "Ocena funkcjonowania nowego systemu zagospodarowania odpadami na przykładzie miasta Radzyń Podlaski". W swojej pracy Monika przede wszystkim ocenić nowy system od strony społecznej, czyli co mieszkańcy myślą i co uważają o wprowadzonych zmianach. Możemy jej pomóc uzyskać potrzebne odpowiedzi. Ankieta jest bardzo prosta i oczywicie anonimowa. My postaramy się opublikować na naszej stronie uzyskane odpowiedzi. Do dzieła! | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1254 z 1876 |