Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| REKLAMA | | środa, 21 października 2015 17:59 | J uż niedługo w naszym mieście zorganizowane zostaną zajęcia dla dzieci z zakresu nowych technologii. Będzie to okazja do nauki tworzenia interaktywnych gier, animacji i historyjek, które uczą logicznego, analitycznego myślenia (przy czym nie wymagają zaawansowanej wiedzy matematycznej) albo możliwość poznania zasad budowy robotów, programowania ich i sterowania. Dzieci z Radzynia i okolic będą mogły poznać zagadnienia techniczne, samodzielnie poszukiwać nowych rozwiązań, rozwijać kreatywność i umiejętności logicznego myślenia. Będzie to również dobra okazja do pracy w grupie i przekonania się, że przedmioty ścisłe wcale nie są nudne! | |
| Michał Maliszewski | | środa, 21 października 2015 07:00 | W niedzielę, 18 października o 18.30 w sali pałacu Potockich odbyła się wystawa związana z radzyńską „Solidarnością”.
Mogliśmy zobaczyć dokumenty, plakaty, kartki na żywność, gazety – jednodniówki, listę komitetu obywatelskiego z nazwiskami radzynian, a także zdjęcia z pochodów i uroczystości. Gazetki pisane na maszynie, wydawane przez osoby zrzeszone w „Solidarności” po to, by ludzie wiedzieli, co się dzieje naprawdę w kraju i za granicą. Te małe wydawnictwa były nieocenzurowane przez istniejący wtedy Urząd Cenzury. Nie zostały pominięte również ikony upadku komunizmu w Polsce – Lech Wałęsa oraz papież Jan Paweł II. | | Michał Maliszewski | | środa, 21 października 2015 07:00 | Podczas ostatniej konferencji z burmistrzem na temat zagospodarowania pałacu poruszony również został temat ubeckiej katowni, która znajdowała się w dawnym budynku policji, przy Bulwarach.
Asystent burmistrza miasta Radzyń Podlaski Anna Wasak poinformowała senatora Grzegorza Biereckiego o wielkim historycznym pomniku w postaci tego budynku. Senator zapewnił, że fundacja „Kocham Podlasie” pomoże w sfinansowaniu muzeum w tym miejscu. | | | Michał Maliszewski | | wtorek, 20 października 2015 07:00 | Wczoraj od rana w sali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyły się Targi Pracy 2015.
Około 50 wystawców z różnych branż zaprezentowało swoją ofertę uczniom radzyńskich szkół oraz wszystkim zainteresowanym z naszego miasta. Przy stolikach zasiedli również reprezentanci szkół wyższych, by przyszli absolwenci z naszego miasta mogli zapoznać się z tym, co dana placówka może im zaoferować. Organizatorami wydarzania byli: Lubelska Wojewódzka Komenda OHP reprezentowana przez Annę Szymalę, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych na czele z dyrektor Grażyną Dzidą oraz Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim z dyrektor Anną Ilczuk. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 19 października 2015 07:00 | 
| |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1227 z 1876 |