Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Mariusz Szczygieł | | wtorek, 27 września 2016 07:00 | Burmistrz Jerzy Rębek poinformował nas o tym, że miasto Radzyń Podlaski wygrało w sądzie pierwszej instancji sprawę z firmą Mostostal.
Chodzi o rozliczenia finansowe realizowanej przez Mostostal od maja 2002 roku inwestycji „Modernizacja i rozbudowa miejskiej oczyszczalni ścieków w Radzyniu Podlaskim”. - Z satysfakcją chcę państwu powiedzieć, że miasto Radzyń Podlaski, reprezentowane przez mecenasa Andrzeja Latocha, wygrało w sądzie pierwszej instancji sprawę z firmą Mostostal – poinformował burmistrz. | |
| Mariusz Szczygieł | | poniedziałek, 26 września 2016 09:01 | Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w niedzielę 25 września br., po walce z chorobą, przeżywszy 81 lat, zmarł Pan Zygmunt Pietrzak.
Miałem szczęście poznać Pana Zygmunta przy okazji Dni Karola Lipińskiego, których był pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym. Był to bardzo ciepły i otwarty człowiek. Emanował z niego niespotykany spokój, ale jednocześnie zdecydowanie i pewność. Obdarzony wielką charyzmą Wielki Człowiek. Jego odejście to wielka strata dla naszego miasteczka. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się jutro (wtorek 27 września br.) o godz. 15.oo w kościele pw. MBNP (wyprowadzenie o 14.45 z Domu Przedpogrzebowego) | | Mariusz Szczygieł | | poniedziałek, 26 września 2016 07:00 | W niedzielę, 2 października na dziedzińcu Pałacu Potockich odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Amelki Dobek, chorej na siatkówczaka oka. Przyjdźcie na koncert i wesprzyjcie dziewczynkę, by mogła dalej żyć.
Amelka ma 3 lata i zmaga się ze złośliwym nowotworem. Sama mało z tego rozumie, ale jej rodzice proszą wszystkich o pomoc. Potrzebują masę pieniędzy, aby leczyć dziewczynkę w USA. Leczenie w Polsce niestety zakończy się najprawdopodobniej usunięciem oka, a jeśli dojdzie do przerzutów, to być może nawet śmiercią tej małej istotki. Akcje na rzecz Amelki prowadzone są w całym naszym województwie, w Radzyniu zbiórkę organiozowało już ZSP i szkoły podstawowe. Plasktiowe nakrętki (które można potem sprzedać) zbierane są w radzyńskim TESCO i Filii Biblioteki Miejskiej, puszka wędrowała też na koncercie Akcentu, a przed nami wielki koncert, specjalnie dla małej Amelki! | | | Mariusz Szczygieł | | niedziela, 25 września 2016 07:00 | 
| | Mariusz Szczygieł | | sobota, 24 września 2016 07:00 | O planach na nowy rok szkolny, przeprowadzonych remontach oraz wchodzącej w życie reformie oświaty – w rozmowie z Grażyną Dzidą dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II.
iledzisiaj.pl: Pani dyrektor, minęły wakacje – jak zawsze za szybko – był to jednak wystarczająco długi czas, aby nabrać dystansu i spokojnie ocenić miniony rok szkolny. Jaki to był czas dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II? | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1075 z 1876 |