Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | sobota, 25 lutego 2017 08:00 | Zgodnie z obietnicą wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek nie odpuszcza i dalej stara się o stację kolejową w naszym powiecie.
Wczoraj, 24 lutego 2017 roku w Bedlnie Radzyńskim na prośbę włodarza gminy odbyło się spotkanie robocze, na które przybyli: prezes Stowarzyszenia Ekspertów i Menadżerów Transportu Szynowego Józef Marek Kowalczyk, dyrektor PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Lublinie Zygmunt Grzechulski naczelnik z Przewozy Regionalne sp. Z O.O. Zofia Dziewulska, naczelnik z PKP Nieruchomości Witold Stonio, doradca wojewody lubelskiego Konrad Sawicki, Jarosław Kwasek, wójt Wiesław Mazurek, burmistrz Jerzy Rębek, starosta Lucjan Kotwica, przewodnicząca Rady Gminy Anna Grochoła oraz zastępca wójta Ireneusz Bogusz. Na miejsce przybyli również mieszkańcy gminy Radzyń Podlaski i Kąkolewnica, a także Telewizja Lublin. | |
| Michał Maliszewski | | piątek, 24 lutego 2017 08:00 | Jak tradycja nakazuje w „Tłusty Czwartek” nie można nie zjeść pączka.
Wybór jest duży: od małych z nadzieniem do dużych z lukrem i cukrem pudrem. Jednak dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zakrzewie zdecydowały się na faworki. Ubrane w fartuszki i nakrycia głowy przygotowały składniki potrzebne do wyczarowania tych smakołyków. | | Anna Kocyła-Grabowska | | piątek, 24 lutego 2017 08:00 | Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II awansowali do etapu rejonowego XVIII konkursu matematycznego.
Wśród najlepszych matematyków znaleźli się: Dąbrowska Julia, Lep Brygida (2lph - II Liceum Ogólnokształcące, klasa politechniczna) nauczyciel mgr Elżbieta Kusyk; Paszkowska Natalia, Hreńczuk Marcelina (3te - Technikum ekonomiczne), Gabriel Gołacki (3ts - Technikum Pojazdów Samochodowych) nauczyciel mgr Anna Kocyła-Grabowska. | | | Michał Maliszewski | | piątek, 24 lutego 2017 08:00 | 13 lutego 2017r. w ramach współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku odwiedziły wychowanków z internatu SOSW Janina Świder oraz Maria Oworuszko.
Ta wizyta nie była przypadkowa, ponieważ placówka współpracuje z UTW działającym w Radzyniu Podlaskim. Celem spotkania było wspólne czytanie wybranej baśni Afnasjewa pt.: „Czarodziejskie sztuczki”. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali czytanego utworu i podziwiali przepiękną narrację oraz dykcję. Tego typu spotkania mają wymowne znaczenie - zachęcają do czytelnictwa, łączą pokolenia, uświadamiają wychowankom, jak wielką wartość ma czytane słowo. | | Ewa Grodzka | | piątek, 24 lutego 2017 08:00 | Uczniowie I LO w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli 20 lutego 2017 r. w spotkaniu z Adamem Adamskim – przewodniczącym Rady Miasta Radzyń Podlaski oraz przewodniczącym Rady Rodziców w I LO, który tym razem wystąpił w charakterze ŚWIADKA HISTORII.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Solidarna Szkoła”. Odpowiadając na pytania uczniów z wielką ekspresją opowiedział o rodzącej się demokracji w naszym mieście, zaangażowaniu wielu radzynian, nieocenionej pomocy księży i Kościoła. Adam Adamski był jednym z jej czołowych współtwórców. Jako niezwykle zaangażowany członek opozycji zakładał NZSS „Solidarność” w firmie PKS w Radzyniu Podlaskim, gdzie wówczas pracował. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1004 z 1876 |