Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Robert Mazurek | | środa, 29 marca 2017 07:00 | 1-2 kwietnia, na bazie I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, odbędzie się VIII Memoriał Szachowy Eugeniusza Paśnikowskiego. Organizatorami imprezy są: Radzyński Ośrodek Kultury oraz I LO. Wydarzenie swoim patronatem objął burmistrz Jerzy Rębek.
Szachowy Memoriał Eugeniusza Paśnikowskiego już na stałe wpisał się do kalendarza imprez Radzynia Podlaskiego. W tym roku organizatorzy rozszerzyli jego formułę do imprezy dwudniowej. W sobotę 1 kwietnia zaplanowano turniej dla dzieci radzyńskich szkół uczestniczących w projekcie „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Z kolei w niedzielę 2 kwietnia odbędzie się tradycyjne współzawodnictwo w formule open. | |
| Michał Maliszewski | | środa, 29 marca 2017 07:00 | 9-11 marca 2017 roku miał miejsce finał LX Olimpiady Astronomicznej.
Jedynym reprezentantem naszego województwa był uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu – Kamil Siemionek. Tylko Kamilowi udało się pomyślnie przebrnąć przez wszystkie etapy tej interdyscyplinarnej Olimpiady. Żeby znaleźć się w gronie najlepszych w kraju trzeba było być i bardzo dobrym matematykiem i fizykiem, oczywiście też świetnym astronomem. | | Michał Maliszewski | | środa, 29 marca 2017 07:00 | Zostań stolarzem! Już po trzech latach będziesz miał możliwość prowadzenia własnej firmy.
To zawód dla ludzi pracowitych, z wyobraźnią przestrzenną, dokładnych, ciekawych nowych rozwiązań w branży stolarskiej. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim rozpoczął nabór do Szkoły Branżowej I Stopnia m. in w zawodzie stolarz. To efekt braku na rynku pracy odpowiednio wykwalifikowanych pracowników w tym zawodzie. - Otrzymujemy też wiele sygnałów od pracodawców, że brakuje wykwalifikowanych pracowników - mówi dyrektor szkoły dr Grażyna Dzida. - Właściciel zakładu Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Stanisław Brzozowski z którym współpracuje szkoła w rozmowach wielokrotnie podkreślał, że od kilku lat na lokalnym rynku pracy odczuwalny jest niedobór pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje - tłumaczy. | | | Michał Maliszewski | | środa, 29 marca 2017 07:00 | Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski (28 marca 2017r.) radni pochylili się nad wnioskiem Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzanie ścieków.
Według wyliczeń zarządu PUK mieszkańcy będą musieli dołożyć 6 groszy do metra sześciennego zużytej wody oraz 4 grosze do ceny za odprowadzenie ścieków. Łącznie czeka nas podwyżka o 10 groszy, która wejdzie w życie od 1 maja br. - Na podstawie kosztów i przychodów określa się wysokość taryf – tłumaczył prezes Sławomir Sałata. – W ubiegłym roku była podwyżka dwugroszowa. Mogę teraz powiedzieć, że trochę nie doszacowaliśmy, ponieważ nakłady finansowe na sieci wodociągowe były znacznie wyższe niż to planowaliśmy - mówił. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 27 marca 2017 08:00 | Klasy o profilu politechnicznym II Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II zostały objęte patronatem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w UMCS w Lublinie.
13 marca 2017 roku, podczas Powiatowego Dnia Matematyki, podpisano umowę patronacką między Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie a ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Uczelnię reprezentowali dr Tomasz Walczyński i dr Piotr Kowalski, natomiast szkołę Dyrektor dr Grażyna Dzida. Koordynatorem współpracy z Uczelnią jest mgr Bogdan Trościańczyk, nauczyciel matematyki i informatyki. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 następna > ostatnia >>
|
| Strona 989 z 1876 |