Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2022 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

ZSP szkołą patronacką Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 27 marca 2017 08:00

Dzień Matematyki w ZSPKlasy o profilu politechnicznym II Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II zostały objęte patronatem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w UMCS w Lublinie.

13 marca 2017 roku, podczas Powiatowego Dnia Matematyki, podpisano umowę patronacką między Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie a ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Uczelnię reprezentowali dr Tomasz Walczyński i dr Piotr Kowalski, natomiast szkołę Dyrektor dr Grażyna Dzida. Koordynatorem współpracy z Uczelnią jest mgr Bogdan Trościańczyk, nauczyciel matematyki i informatyki.

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS oferuje w ramach współpracy pomoc merytoryczną dla nauczycieli, wsparcie w pracy z uczniami zdolnymi, organizację warsztatów dla uczniów, udział w konferencjach, konkursach przedmiotowych i innych wydarzeniach, organizowanych przez Uczelnię. II Liceum Ogólnokształcące ZSP im. Jana Pawła II będzie uczestniczyć w różnych formach popularyzacji matematyki, fizyki i informatyki, proponowanych przez Uczelnię.

Podczas Powiatowego Dnia Matematyki 2017 w ZSP dr Tomasz Walczyński i dr Piotr Kowalski wygłosili wykłady z rachunku prawdopodobieństwa i zastosowania różnych średnich do wyznaczania wartości przeciętnych badanej cechy.

Bardzo ciekawy przebieg miały zajęcia warsztatowe z „matmagii”, czyli zastosowania matematyki w różnych zagadkach logicznych i sztuczkach magicznych. Podczas zajęć został zaprezentowany robot MINDSTORNS LEGO, który dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu samodzielnie porusza się po wyznaczonym torze.

Już niebawem uczniowie ZSP im Jana Pawła II wezmą udział w zajęciach warsztatowych na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Współpraca ta przyniesie wymierne korzyści uczniom i przyczyni się do podniesienia atrakcyjności kształcenia.

170326-zsp-001170326-zsp-002170326-zsp-003170326-zsp-005170326-zsp-006170326-zsp-007170326-zsp-008

 

Komentarze  

 
#1 Brawo!technika 2017-03-27 15:42
Kolejny sukces ZSP na drodze do polepszania warunków nauki i umożliwiana uczniom dostawania się na dobre studia, które w przyszłości zaowocują znalezieniem pracy! :) A dyrektorka LO wypoczywa sobie w Niemczech, zamiast się do roboty wziąć :P
 
 
#2 do technikaaira 2017-03-27 19:06
Ciekawa jestem ilu z uczniów ZSP będzie studiować na wspomnianym wydziale UMCS? :-) ilu uczniów szkoły nie zdało matury z matematyki? A ilu może się pochwalić zdana maturą z fizyki? Zapewne technika dobrze to wie...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.