Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | sobota, 15 kwietnia 2017 07:00 | Wzorem lat ubiegłych w okresie przedświątecznym uczniowie PSP w Woli Chomejowej uczestniczyli w akcji sprzątania świata.
Zaangażowali się uczniowie wszystkich klas, także oddziału przedszkolnego oraz nauczyciele. 11 kwietnia uzbrojeni w rękawiczki, worki na śmieci zapewnione przez Gminę Borki oraz w dobre humory wyruszyli, aby zrobić coś na rzecz ochrony naszego najbliższego środowiska. Sprzątanie świata to ważne działanie, które corocznie podejmowane jest przez szkołę i jest jednym z ważniejszych punktów edukacji ekologicznej uczniów. | |
| Michał Maliszewski | | sobota, 15 kwietnia 2017 07:00 | 
„Te święta jakoś nie mają tej magii i klimatu co Boże Narodzenie”. Miało być bardzo krótko – życzenia, grafika – tyle. Jednak powyższe stwierdzenie, które zasłyszałem w sklepie spowodowało, że w tym roku zacznę krótkim wstępem. W kościołach księża przypominają nam o tym, że te Święta są bardzo ważne, jak nie najważniejsze – mówią o drodze krzyżowej Jezusa Chrystusa, o jego zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu. Czemu porównując Święta Wielkanocne ze Świętami Bożego Narodzenia skupiamy się na wartości materialnej, a zapominamy właściwie co te dni mają nam przypominać? | | Michał Maliszewski | | piątek, 14 kwietnia 2017 07:00 | 7 kwietnia 2017r. Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Z. Sękowskiej obchodził Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem " Czas na zdrowie".
Szkolny opiekun koła PCK, Anna Grochowska zdradziła uczniom, zaproszonym gościom i rodzicom sekrety zdrowia w aspekcie fizycznym jak i psychicznym. Wyrazy wdzięczności za opiekę medyczną otrzymała pielęgniarka pracująca w placówce, Ewa Cybulska. Uczniowie klas I-III SP oraz Zespoły Edukacyjno-Terapeutyczne Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem swoich wychowawców wcielili się w niecodzienne role. Każda z klas przygotowywała tematyczny występ. | | | Michał Maliszewski | | piątek, 14 kwietnia 2017 07:00 | Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z 21 lutego br. anulował konkurs, w którym władze miasta złożyły wniosek o dotację na rewitalizację parku.
Wniosek odpadł ze względów formalnych, a burmistrz Radzynia postanowił odwoływać się od tej decyzji. Sprawa trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego. W zawiązku z anulowaniem konkursu unieważnione zostały również te miasta, którym udało się zakwalifikować na listę obiektów zatwierdzonych do dofinansowania. W lipcu będzie można zgłaszać wnioski od nowa i z tej opcji burmistrz Jerzy Rębek chce skorzystać. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 13 kwietnia 2017 07:00 | Czego brakuje w Radzyniu?
Otrzymujemy różne głosy – skateparku, siłowni na świeżym powietrzu, rozbudowy ścieżki rowerowej. Jednak opcją, która najczęściej pada z ust mieszkańców Radzynia Podlaskiego jest przywrócenie świetności zalewowi miejskiemu. Tak zwana „cegielnia” jest teraz wykorzystywana przez wędkarzy. To oni dbają o to miejsce, organizują zawody łowieckie oraz zarybiają ten zbiornik wodny. Czy na pewno nie da się pogodzić wypoczynku na plaży z wędkarstwem? Co stoi na przeszkodzie, by zapewnić mieszkańcom, a nie określonej grupie rekreację nad zalewem? | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 następna > ostatnia >>
|
| Strona 979 z 1876 |