Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | czwartek, 18 maja 2017 07:00 | 12 maja 2017 r. w auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych i Tematycznych organizowanych w bieżącym roku szkolnym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim wraz z opiekunami również uczestniczyli w tej podniosłej uroczystości. Maja Krupska (VIC) została doceniona jako laureatka Konkursu z Języka Angielskiego oraz Konkursu Polonistycznego, natomiast Filip Skwara (VIC) został finalistą Konkursu Polonistycznego oraz otrzymał nagrodę dla laureata Konkursu Ortograficznego. Uczniów do olimpiad przygotowały Mirosława Pałasz (j.polski) oraz Marta Jaroszyńska (j.angielski). | |
| Michał Maliszewski | | czwartek, 18 maja 2017 07:00 | 11 maja 2017 roku w auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się uroczysta gala podsumowania konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych w roku szkolnym 2016/2017 przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
W uroczystości wzięli udział olimpijczycy z Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich. Zaszczytne tytuły laureatów zdobyli: Kacper Kozak z kl III w konkursie przedmiotowym z historii, którego przygotowała Elżbieta Twarowska, Adam Filipiuk z kl. III w konkursie przedmiotowym z geografii, którego przygotowała Jolanta Chwedoruk, i ... Adam Filipiuk w konkursie przedmiotowym z chemii, którego przygotowała Maria Błażewicz. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 18 maja 2017 07:00 | Wczoraj, 17 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miasta zebrali się mieszkańcy Radzynia, władze miasta oraz przedstawiciel firmy opracowującej program rewitalizacji na konferencji podsumowującej ten projekt dla Radzynia Podlaskiego.
Działania te mają na celu polepszenie jakości życia mieszkańców, trwałą odnowę obszarów miejskich, poprawę ładu przestrzennego, stanu środowiska i zabudowy. Włączenie się w te działania mieszkańców Radzynia miało pozwolić na przygotowanie zadań rewitalizacyjnych odpowiadających na potrzeby mieszkańców, jednak niewiele projektów zostało wziętych pod uwagę. Plan rewitalizacji przygotowany jest po to by móc ubiegać się o dotację rzędu 9 milionów złotych. W piątek, podczas sesji Rady Miasta nowy plan zostanie przedstawiony radnym miejskim. | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 18 maja 2017 07:00 | Po raz kolejny członkowie Szkolnego Koła Turystycznego „Horyzont” działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym wyruszyli na turystyczny szlak.
Celem wycieczki było poznanie ciekawych miejsc w naszym regionie. Pierwszym przystankiem naszych wojaży była „Mleczna wieś”w Żeszczynce/k Wisznic, słynącej z tradycji w dziedzinie mleczarstwa. Na miejscu powitał ich działacz ludowy Kazimierz Halczuk, który oprowadził po wszystkich etapach „Mlecznej Drogi”. Wychowankowie mieli okazję zobaczyć wystrój i wyposażenie tradycyjnej wiejskiej chaty. Zwiedzili także Izbę Regionalną znajdującą się w budynku, w którym mieściła się szkoła. | | Michał Maliszewski | | środa, 17 maja 2017 15:48 | Nowym dyrektorem Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie został Marcin Krzysztofik. Po siedmiu miesiącach urzędowania zastąpił Dariusza Magiera.
Radzynianin został odwołany wczoraj, 16 maja br. Nowy dyrektor dotychczas obejmował stanowisko naczelnika Oddziałowego Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Na razie nie znane są powody odwołania Dariusza Magiera ze stanowiska. Nominację na tę funkcję Magier otrzymał od prezesa IPN dr Jarosława Szarka. Od tej samej osoby otrzymał wczoraj wypowiedzenie. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 następna > ostatnia >>
|
| Strona 963 z 1876 |