Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 czerwca 2018 imieniny: Pauliny, Tomasza
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

II Liceum Ogólnokształcące ZSP wśród najlepszych szkół partnerskich UMCS

Michał Maliszewski   
środa, 17 maja 2017 07:00

UlotkaDyrektor Grażyna Dzida z satysfakcją poinformowała nas, że klasa humanistyczna w II Liceum Ogólnokształcącym ZSP została zakwalifikowana przez Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie do międzywydziałowego projektu edukacyjnego "Logi.Kom.", który uzyskał dofinansowanie w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

To jedyna szkoła z powiatu radzyńskiego, która została dostrzeżona i nagrodzona za wysoką jakość kształcenia humanistycznego. Realizacja projektu m. in. umożliwi uczniom udział w cyklu innowacyjnych zajęć „Od sztuki logicznego myślenia do sztuki skutecznego komunikowania się” prowadzonych przez wykładowców akademickich UMCS.

Zaplanowano też inne atrakcyjne działania, o których poinformujemy Państwa już po podpisaniu umowy. Uroczystość inauguracji projektu zaplanowana 2 czerwca w sali obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS. Udział w spotkaniu potwierdzili Dziekani Wydziałów Humanistycznego oraz Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie oraz Dyrektorzy obu Instytutów (Filologii Polskiej i Filozofii). Obecni będą również Wykładowcy UMCS zaangażowani w projekt, Kierownik i Pracownicy Biura ds. Kształcenia UMCS, dyrektorzy wyróżnionych szkół i szkolni koordynatorzy projektu.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.