Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | wtorek, 05 grudnia 2017 07:00 | Marcelina Hreńczuk i Kinga Sposób z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim awansowały do finału ogólnopolskiego III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, który odbędzie się 14 i 15 grudnia 2017 r. w Suchej Beskidzkiej.
Laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w roku 2018. Dziewczęta jako finalistki OWIUH-M zapewniły sobie maksymalny wynik w zbliżającej się sesji egzaminacyjnej. | |
| Michał Maliszewski | | wtorek, 05 grudnia 2017 07:00 | W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie z dziennikarzem i publicystą Wojciechem Sumlińskim.
Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia br. o godzinie 18.00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkach przy ulicy Spółdzielczej 1. Zapraszamy! | | Michał Maliszewski | | wtorek, 05 grudnia 2017 07:00 | „Kobiety z Pasją” z Soból”, które reprezentowały Gminę Ulan-Majorat podczas XIV Dożynek Rybackich w Dworze Anna otrzymały nagrodę Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Środowiska za najładniejszą prezentację potraw.
To już kolejny sukces kulinarny naszych Pań z Ulana, ponieważ w ubiegłym roku zdobyły III miejsce w tym konkursie. Patronat honorowy nad Dożynkami objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, a patronat medialny TVP Lublin, Radio Lublin, Dziennik Wschodni, Lubelska.TV, Magazyn Lubelski LAJF, Panorama Lubelska, Awangarda, Nowy Tydzień w Lublinie, Piekarz Polski i Kolory Życia. | | | Michał Maliszewski | | wtorek, 05 grudnia 2017 07:00 | W poniedziałkowy poranek ulice naszego miasta przypominały lodowisko.
„Drogowcy to śpią? Na ulicach jest tragedia a ledwo co poprószyło”, „Na przejściu przy Trójcy jajo... Prawie się połamałam...”, „Przecież to normalne, jak co roku” – komentują sytuację internauci na popularnej radzyńskiej stronie dyskusyjnej na facebooku. Przez poranny śnieg warunki na drogach w naszym mieście znacznie się pogorszyły. Skrzyżowania w mieście były wyślizgane przez zwalniające tam pojazdy i trzeba było zachowywać szczególną ostrożność by nie doszło do kraksy. Sytuację komentuje rzecznik UM, Anna Wasak: - Ulice sypane są solą - po ustaniu opadów śniegu, bo gdy sól zostanie przysypana śniegiem, to całe posypywanie traci sens. Gdy śnieg przestał padać, radzyńskie ulice zostały posypane solą - tłumaczy. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 04 grudnia 2017 07:00 | W ubiegłą niedzielę, 26 listopada w Borkach odbył się Kiermasz Andrzejkowy.
Było to trzecie spotkanie z lokalnymi wytwórcami i artystami. Z roku na rok jest coraz lepiej. Hala sportowa ZPO w Borkach była cała zastawiona stoiskami, dopisali również odwiedzający. Na stoiskach można było kupić olej lniany, przetwory domowej roboty, wypieki i inne wiejskie specjały. Jako, że to (prawie) czas świąteczny najbardziej efektowne są stoiska z ozdobami choinkowymi. Co roku przybywa oryginalnych wystawców i jest nadzieja, że ten trend się nie zmieni. Z każdym rokiem rośnie również zaangażowanie lokalnej społeczności. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 następna > ostatnia >>
|
| Strona 862 z 1876 |