Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 lipca 2018 imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy

Już niedługo

KINO POD CHMURKĄ -LAST VEGAS image
KINO POD CHMURKĄ -LAST VEGAS, 19.07.2018, 21:00, TEREN TRAWIASTY PÓŁNOCNA STRONA PAŁACU POTOCKICH
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Oddanie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w szkole w Białce

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 07:00

Otwarcie gabinetu przez wójta MazurkaPierwszego grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Białce  miało miejsce uroczyste oddanie do użytku gabinetu profilaktyki zdrowotnej.

Na uroczystość przybyli: wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Ośrodek Medycyny Szkolnej w Radzyniu Podlaskim Teresa Skowron, pielęgniarka Irena Mucha oraz przedstawiciele rady rodziców i samorządu uczniowskiego.

W okolicznościowym przemówieniu dyrektor szkoły Dariusz Jurek podziękował wójtowi gminy za przychylność i pomoc finansową udzieloną w celu utworzenia pierwszego w gminie szkolnego gabinetu profilaktyki zdrowotnej. Następnie dyrektor podziękował Teresie Skowron za fachową pomoc, zaangażowanie w urządzenie gabinetu oraz przekazane materiały i wyposażenie. Wyraził też wdzięczność Markowi Zawadzie – dyrektorowi Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim i Teresie Frankowskiej z Ośrodka Zdrowia w Białce za przekazanie elementów wyposażenia gabinetu. Dyrektor podziękował pracownikom szkoły, bez udziału których otwarcie gabinetu nie byłoby możliwe.

Gabinet będzie czynny trzy razy w tygodniu. Do zadań pielęgniarki szkolnej należeć będzie wykonywanie i interpretowanie testów przesiewowych, udzielanie porad uczniom z problemami zdrowotnymi, sprawowanie opieki nad uczniami z chorobami przewlekłymi i niepełnosprawnością, udzielanie pomocy przedlekarskiej w przypadku nagłych zachorowań, profilaktyka w zakresie zdrowia jamy ustnej oraz udział w realizacji edukacji zdrowotnej w szkole.

171203-bialka-1171203-bialka-2171203-bialka-3171203-bialka-4171203-bialka-5171203-bialka-6

 

Komentarze  

 
#1 RE: Oddanie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w szkole w Białcekinga75 2017-12-04 21:06
człowiek tym żyje co zje i wypije
żarcie z supermarketów jest okazałe i piękne
ale max zakonserwowane zschemizowane i sztucznie wypędzone oraz niejednokrotnie z odmian produktów czy pasz GMO
nie od parady Zachód wycofał się z używania odmian GMO które u nas od POprzedniej ePOki są w POwszechnej uprawie przedłużonej zresztą przez obecne władze
nie jest przypadkiem powszechna nadumieralność Polaków w wieku
przedemerytalnym jak i plaga nowotworów która przy dalej trwającej modzie żywieniowej zpotęguje się
wróćmy do naturalnej rodzimej żywności w imię naszego życia i naszych dzieci i powiedzmy STOP wszelkim próbom niszczenia indywidualnych upraw i hodowli pod płaszczykiem chorych antypolskich norm unijnych
 
 
#2 Trzeba mieć zdrowie , aby wykonać nakaz PiS z reklamy.Kraków 2017-12-04 23:29
 
 
#3 di kinga75HT 2017-12-05 08:06
Przecież każdy produkt, który istnieje jest modyfikowany genetycznie! Gdybyśmy nie modyfikowali, to nadal uprawialibyśmy pszenicę o wydajności 150 kg z ha a nie 7000 kg z ha, jak obecnie. Chleb kosztowałby ok. 100 zł za bochenek.
 
 
#4 RE: Oddanie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w szkole w Białcekinga75 2017-12-05 19:23
stwierdzam że dyżurnych stróżów planów depopulizacji, zwłaszcza Polaków, nie brakuje. żyjmy zgodnie z naturą a nie ze zgubnymi dla nas normami eurokołchozu. nie ma problemu samowystarczalności rodzimej żywności tylko antypolska koszerna unia ma inne plany i interesy, brakuje tylko nam odwagi na to co zrobił Orban u naszych bratanków. znowu daliśmy się wyprzedzić. wstyd
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.