Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2018 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim image
Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim, 20.10.2018, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Oddanie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w szkole w Białce

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 07:00

Otwarcie gabinetu przez wójta MazurkaPierwszego grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Białce  miało miejsce uroczyste oddanie do użytku gabinetu profilaktyki zdrowotnej.

Na uroczystość przybyli: wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Ośrodek Medycyny Szkolnej w Radzyniu Podlaskim Teresa Skowron, pielęgniarka Irena Mucha oraz przedstawiciele rady rodziców i samorządu uczniowskiego.

W okolicznościowym przemówieniu dyrektor szkoły Dariusz Jurek podziękował wójtowi gminy za przychylność i pomoc finansową udzieloną w celu utworzenia pierwszego w gminie szkolnego gabinetu profilaktyki zdrowotnej. Następnie dyrektor podziękował Teresie Skowron za fachową pomoc, zaangażowanie w urządzenie gabinetu oraz przekazane materiały i wyposażenie. Wyraził też wdzięczność Markowi Zawadzie – dyrektorowi Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim i Teresie Frankowskiej z Ośrodka Zdrowia w Białce za przekazanie elementów wyposażenia gabinetu. Dyrektor podziękował pracownikom szkoły, bez udziału których otwarcie gabinetu nie byłoby możliwe.

Gabinet będzie czynny trzy razy w tygodniu. Do zadań pielęgniarki szkolnej należeć będzie wykonywanie i interpretowanie testów przesiewowych, udzielanie porad uczniom z problemami zdrowotnymi, sprawowanie opieki nad uczniami z chorobami przewlekłymi i niepełnosprawnością, udzielanie pomocy przedlekarskiej w przypadku nagłych zachorowań, profilaktyka w zakresie zdrowia jamy ustnej oraz udział w realizacji edukacji zdrowotnej w szkole.

171203-bialka-1171203-bialka-2171203-bialka-3171203-bialka-4171203-bialka-5171203-bialka-6