Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 października 2018 imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona

Już niedługo

Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim image
Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim, 20.10.2018, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Kiermasz Andrzejkowy w Borkach

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 07:00

Kiermasz w BorkachW ubiegłą niedzielę, 26  listopada w Borkach odbył się Kiermasz Andrzejkowy.

Było to trzecie spotkanie z lokalnymi wytwórcami i artystami. Z roku na rok jest coraz lepiej. Hala sportowa ZPO w Borkach była cała zastawiona stoiskami, dopisali również odwiedzający. Na stoiskach można było kupić olej lniany, przetwory domowej roboty, wypieki i inne wiejskie specjały. Jako, że to (prawie) czas świąteczny najbardziej efektowne są stoiska z ozdobami choinkowymi. Co roku przybywa oryginalnych wystawców i jest nadzieja, że ten trend się nie zmieni. Z każdym rokiem rośnie również zaangażowanie lokalnej społeczności.

W tym roku do współpracy dołączyła Biblioteka Publiczna w Borkach, konkurs na “Swiąteczną Ozdobę Choinkową” zorganizowany przez tę instytucję zelektryzował mieszkańców gminy Borki. Udział wzięło ok. 100 kreatywnych twórców, najlepsi otrzymali nagrody podczas kiermaszu. Najbardziej odważni zbudowali bombki z makaronu czy kawy - kreatywność nie zna limitów. Więcej informacji można znaleźć na stronie biblioteki a same prace są do obejrzenia w budynku instytucji.

Gminny Ośrodek Kultury, który jest współorganizatorem imprezy zaprezentował kilku grup tanecznych, szlifujących swoje umiejętności pod okiem instruktorów GOK-u. Hitem była grupa brawurowo tańcząca Zumbę. Rozrywkę dla najmłodszych zapewniła Zagroda Edukacyjna Zielony Poligon z Nowin. Konkursy oraz loteria andrzejkowa wzbudziły tyle pozytywnych emocji, że nawet niektórzy rodzice odkryli w sobie ponownie dziecko :)

Kiermasz jest  imprezą organizowaną przez mieszkańców, jednak ważne jest  tutaj wsparcie innych. Serdeczne podziękowania dla UG Borki oraz za patronat wójta Radosława Sałaty, który kibicuje kiermaszowi od samego początku. Podziękowania należą się również prywatnym sponsorom którzy również wsparli finansowo Kiermasz Andrzejkowy, tj., Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim Oddział w Borkach oraz Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Borkach, Andrzej Niewęgłowski, Alina Zarobkiewicz. Wyrazy wdzięczności dla dyrektora ZPO Borki Romana Pawelca oraz pracowników szkoły za zaangażowanie przy przygotowaniu kiermaszu. Dziękujemy również wystawcom oraz gościom, którzy odwiedzali nasze stoiska. Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy

UG Borki

GOKiS w Borkach z/s w Woli Osowińskiej

Zagroda Edukacyjna “Zielony Poligon”

171203-borki-01171203-borki-02171203-borki-03171203-borki-04171203-borki-05171203-borki-06171203-borki-07171203-borki-08171203-borki-09171203-borki-10171203-borki-11

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.