Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 lipca 2018 imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy

Już niedługo

KINO POD CHMURKĄ -LAST VEGAS image
KINO POD CHMURKĄ -LAST VEGAS, 19.07.2018, 21:00, TEREN TRAWIASTY PÓŁNOCNA STRONA PAŁACU POTOCKICH
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Śliskie drogi miejskie

Michał Maliszewski   
wtorek, 05 grudnia 2017 07:00

Radzyń Podlaski zimąW poniedziałkowy poranek ulice naszego miasta przypominały lodowisko.

„Drogowcy to śpią? Na ulicach jest tragedia a ledwo co poprószyło”,  „Na przejściu przy Trójcy jajo... Prawie się połamałam...”, „Przecież to normalne, jak co roku” – komentują sytuację internauci na popularnej radzyńskiej stronie dyskusyjnej na facebooku. Przez poranny śnieg warunki na drogach w naszym mieście znacznie się pogorszyły. Skrzyżowania w mieście były wyślizgane przez zwalniające tam pojazdy i trzeba było zachowywać szczególną ostrożność by nie doszło do kraksy. Sytuację komentuje rzecznik UM, Anna Wasak: - Ulice sypane są solą - po ustaniu opadów śniegu, bo gdy sól zostanie przysypana śniegiem, to całe posypywanie traci sens. Gdy śnieg przestał padać, radzyńskie ulice zostały posypane solą - tłumaczy.

Sytuację odśnieżania dróg powiatowych poruszono wczoraj podczas sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski. – Czy została podpisana umowa na odśnieżanie dróg i posypywanie solą z powiatem? – dopytywał sołtys Henryk Rosiński. Wójt Wiesław Mazurek odpowiedział: - Podpisaliśmy w październiku umowę z Zarządem Dróg Powiatowych na odśnieżanie dróg leżących na terenie gminy Radzyń Podlaski. Zaznaczam – na odśnieżanie – nigdzie nie ma mowy o utrzymaniu, w związku z tym jeśli będzie taka potrzeba musimy w inny sposób zabezpieczać te drogi. Jak mi przekazał radny Rady Powiatu i nasz pracownik Jerzy Kamiński, dyrektor ZDP dał słowo, że do czasu obowiązywania umowy zostaną wykoszone pobocza i odcięte gałęzie, które przeszkadzają i niszczą samochody odśnieżające drogi. Do tej pory jeszcze nie zauważyłem wykonania tych prac. W ubiegłym tygodniu jeszcze raz prosiłem o to, mam nadzieję, że to zadanie będzie dopełnione. Umowa jest tylko i wyłącznie na odśnieżanie, na kwotę niewiele ponad 1500 złotych miesięcznie na blisko 50 km dróg powiatowych na terenie naszej gminy. Niestety tak to jest, ale ponoć takie umowy zostały zawarte z pozostałymi gminami z naszego powiatu – mówił wójt Mazurek.

Wczoraj rozpoczęto również montaż iluminacji świetlnych na słupach elektrycznych i lampach drogowych w naszym mieście.  

Przed nami kolejne dni, które przyniosą oblodzenia szosy oraz opady śniegu. Liczymy, że drogowcy są przygotowani na takie warunki pogodowe. 

171204-ulice-01171204-ulice-02171204-ulice-03171204-ulice-04171204-ulice-05171204-ulice-06171204-ulice-07171204-ulice-08171204-ulice-09171204-ulice-10171204-ulice-11171204-ulice-12

 

Komentarze  

 
#1 zima :-)piki piki 2017-12-05 09:59
Pierwszy śnieg , pierwsze opady i już narzekanie ... a co będzie jak walnie 20cm ?

W poniedziałkowy poranek przed opadami śniegu było super , chwile popadało na zmrożony asfalt i zrobiło się ślisko , to chyba normalne ... , ledwie godzina i miasto znowu funkcjonowało normalnie :-)

Kto nie potrafi się dostosować do warunków lub nie czuje się na siłach niech nie siada do auta , tylko na rower i siup ! :-)
 
 
#2 RE: Śliskie drogi miejskiedziuso27 2017-12-05 13:22
Sól obniża temperaturę zamarzania,tak więc jeśli śnieg spadnie na sól to jej nie przykryje tylko się rozpuści...
 
 
#3 RE: Śliskie drogi miejskiemaja85 2017-12-05 19:06
A mnie się wydaje, że jednak zima zaskoczyła naszych drogowców, bo w sąsiedniej gminie żadne opady nie stanęły na przeszkodzie, żeby posypać solą dróg.
 
 
#4 RE: Śliskie drogi miejskienowy123s 2017-12-06 01:17
Sorry Panie redaktorze ale taki mamy klimat. Jeśli nawet drogi są posypane solą to i tak to nie gwarantuje idealnych warunków do jazdy. Nie ma jeszcze nie wiadomo jakiej zimy (jeśli w ogóle już jest) , żeby nie wiadomo jak panikować.

A tak ogólnie to sądzę, że ten portal zmienia swój pierwotny charakter. Mam wrażenie, że zmienia się w aparat do kontrolowania instytucji. Ciągle coś wam nie pasuje. Takie mam zdanie i tyle.
 
 
#5 Śliskomirek508 2017-12-06 07:12
Co za tłumaczenie,jak śnieg będzie padać kilka dni to też będą czekać do wysłania aż przestanie sypać?
 
 
#6 aparat do kontrolowania instytucji???Paolo Borsellino 2017-12-06 14:34
a czymże są instytucje jeśli nie od tego żeby służyć mieszkańcom?
jak obywatele mogą sprawować kontrolę nad instytucjami jak nie poprzez media?

z tym aparatem to zarzut był czy pochwała?
 
 
#7 dramat nie do ogarnięciardzkb 2017-12-07 00:25
"Śliskie drogi miejskie" w temacie a na zdjęciach czarny niezaśnieżony asfalt. To w końcu śliskie czy nie? ;)
Jeżdżę codziennie wielokrotnie po Radzyniu i żadnego problemu ze śliskością dróg nie zauważyłem. Nikt rozsądny nie będzie sypał soli "na zapas", "bo zapowiadają opady". Nie przesadzajcie, są inne problemy.
 
 
#8 Nie szalejmy tak z tą soląskuter6 2017-12-07 09:17
rdzkb czy Ty uważasz, że czarny niezaśnieżony asfalt nie może być śliski? Jeżeli tak to wolałbym nie spotkać się z Tobą na drodze.
Nie przesadzajmy z tą solą. Sól niszczy drogi i karoserię samochodów, teraz posypiemy bo troszkę na padało, a później trzeba będzie naprawiać.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.