Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2018 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim image
Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim, 20.10.2018, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Śliskie drogi miejskie

Michał Maliszewski   
wtorek, 05 grudnia 2017 07:00

Radzyń Podlaski zimąW poniedziałkowy poranek ulice naszego miasta przypominały lodowisko.

„Drogowcy to śpią? Na ulicach jest tragedia a ledwo co poprószyło”,  „Na przejściu przy Trójcy jajo... Prawie się połamałam...”, „Przecież to normalne, jak co roku” – komentują sytuację internauci na popularnej radzyńskiej stronie dyskusyjnej na facebooku. Przez poranny śnieg warunki na drogach w naszym mieście znacznie się pogorszyły. Skrzyżowania w mieście były wyślizgane przez zwalniające tam pojazdy i trzeba było zachowywać szczególną ostrożność by nie doszło do kraksy. Sytuację komentuje rzecznik UM, Anna Wasak: - Ulice sypane są solą - po ustaniu opadów śniegu, bo gdy sól zostanie przysypana śniegiem, to całe posypywanie traci sens. Gdy śnieg przestał padać, radzyńskie ulice zostały posypane solą - tłumaczy.

Sytuację odśnieżania dróg powiatowych poruszono wczoraj podczas sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski. – Czy została podpisana umowa na odśnieżanie dróg i posypywanie solą z powiatem? – dopytywał sołtys Henryk Rosiński. Wójt Wiesław Mazurek odpowiedział: - Podpisaliśmy w październiku umowę z Zarządem Dróg Powiatowych na odśnieżanie dróg leżących na terenie gminy Radzyń Podlaski. Zaznaczam – na odśnieżanie – nigdzie nie ma mowy o utrzymaniu, w związku z tym jeśli będzie taka potrzeba musimy w inny sposób zabezpieczać te drogi. Jak mi przekazał radny Rady Powiatu i nasz pracownik Jerzy Kamiński, dyrektor ZDP dał słowo, że do czasu obowiązywania umowy zostaną wykoszone pobocza i odcięte gałęzie, które przeszkadzają i niszczą samochody odśnieżające drogi. Do tej pory jeszcze nie zauważyłem wykonania tych prac. W ubiegłym tygodniu jeszcze raz prosiłem o to, mam nadzieję, że to zadanie będzie dopełnione. Umowa jest tylko i wyłącznie na odśnieżanie, na kwotę niewiele ponad 1500 złotych miesięcznie na blisko 50 km dróg powiatowych na terenie naszej gminy. Niestety tak to jest, ale ponoć takie umowy zostały zawarte z pozostałymi gminami z naszego powiatu – mówił wójt Mazurek.

Wczoraj rozpoczęto również montaż iluminacji świetlnych na słupach elektrycznych i lampach drogowych w naszym mieście.  

Przed nami kolejne dni, które przyniosą oblodzenia szosy oraz opady śniegu. Liczymy, że drogowcy są przygotowani na takie warunki pogodowe. 

171204-ulice-01171204-ulice-02171204-ulice-03171204-ulice-04171204-ulice-05171204-ulice-06171204-ulice-07171204-ulice-08171204-ulice-09171204-ulice-10171204-ulice-11171204-ulice-12