Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | piątek, 29 grudnia 2017 07:00 | Wczoraj, 28 grudnia br. podczas sesji Rady Miasta aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego dokonał Jerzy Rębek we współpracy z przewodniczącym RM Adamem Adamskim.
Awans nauczycielski otrzymała Magdalena Oleksiej, nauczyciel pracujący w Przedszkolu Miejskim. Zdała ona pozytywnie egzamin nauczyciela mianowanego, natomiast wczoraj w obecności burmistrza i radnych złożyła ślubowanie. | |
| Michał Maliszewski | | piątek, 29 grudnia 2017 07:00 | - Pojawia się możliwość stworzenia nowych klubów seniora i chcemy z tego korzystać – powiedział na ubiegłej sesji, 28 grudnia br. burmistrz Jerzy Rębek.
W naszym mieście działa dużo stowarzyszeń, klubów oraz zespołów zrzeszających środowiska senioralne. Podczas wczorajszych obrad RM radni dowiedzieli się o chęci utworzenia nowych klubów seniora, pozyskaniu dofinansowania na ten cel i lokalizacji tej inicjatywy: - Do 19 stycznia złożymy wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o środki pomocowe na stworzenie nowego klubu - tłumaczył burmistrz Rębek. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 28 grudnia 2017 07:00 | Na ubiegłej sesji Rady Powiatu dyrektor szpitala Marek Zawada przedstawił sprawozdanie z pracy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim.
Jednym z poruszonych tematów był niska liczba porodów w radzyńskim szpitalu: - Kobiety z powiatu radzyńskiego często wybierają inne szpitale, poza powiatem do rodzenia – mówił Szczepan Niebrzegowski. – Chyba truizmem jest, że liczba porodów u nas wzrasta, bo ona rośnie w całej Polsce. Jaki procent rodzących kobiet, zamieszkałych w naszym powiecie wybiera radzyński szpital do porodu? – pytał radny Rady Powiatu. | | | Michał Maliszewski | | środa, 27 grudnia 2017 07:00 | Orkiestra zagra 14 stycznia 2018 roku. Od samego rana na ulicach Radzynia będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Celem 26. Finału jest wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.
Tradycyjnie w godzinach popołudniowych odbędzie się koncert WOŚP. Pomiędzy występami artystów zostanie przeprowadzona licytacja gadżetów. Zwracamy się do wszystkich instytucji, a także osób prywatnych o przekazanie przedmiotów, które zostaną zlicytowane podczas finałowego koncertu. Punkty przekazywania gadżetów mieszczą się w Radzyńskim Ośrodku Kultury, a także w I LO w Radzyniu Podlaskim. | | Michał Maliszewski | | środa, 27 grudnia 2017 07:00 | Od początku przyszłego roku w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury rozpocznie się przygotowanie do prac remontowych.
Jak poinformował nas dyrektor ROK Paweł Żochowski zostały zakupione krzesła i przed zamontowaniem musi zostać wycyklinowany parkiet. – Fotele, które jakiś czas temu przyjechały do naszego ośrodka zostały odkupione od Domu Chemika w Puławach – powiedział dyrektor. – Zakupiliśmy je jako fotele przejściowe, do czasu kompleksowego remontu Oranżerii. Musieliśmy poczynić takie kroki ze względów bezpieczeństwa, ponieważ tamte fotele się rozpadają i nie ma sensu ich remontować – tłumaczył. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 następna > ostatnia >>
|
| Strona 850 z 1876 |