Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | środa, 17 stycznia 2018 07:00 | Prace nad nowym skwerem w naszym mieście cały czas trwają.
O tym, co dokładnie zostało już zrobione i co jeszcze przed pracownikami Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych poinformowała nas rzecznik Urzędu Miasta, Anna Wasak: - Prace rozpoczęły się w grudniu - rozpoczęto zakładanie instalacji elektrycznej, która umożliwi podświetlenie krzyża, a także budowę alejek. Prace przerwano ze względu na warunki atmosferyczne, zostaną zakończone w 2018 roku, przeznaczono na to jeszcze 100 tys. zł w budżecie. Krzyż będzie podświetlony, podstawa obłożona płytami granitowymi, teren będzie odwodniony, zbudowane zostaną alejki – powiedziała Anna Wasak. | |
| Michał Maliszewski | | wtorek, 16 stycznia 2018 07:00 | Wczoraj (15 stycznia br.) w Terespolu ruszyła VIII edycja Bialskiej Ligii Szachowej.
Startowało w niej 84 zawodników z województwa lubelskiego. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli: Hanna Nurzyńska, Nikodem Boreta, Wojciech Pękała. Drugie miejsce zajęła Nikola Adamowicz, a trzecie Bartosz Harasim, piąte miejsce - Aleksandra Słowikowska. Poza nimi Radzyńskie Towarzystwo Szachowe reprezentowali: Marcel Bober, Wiktoria Król, Jakub Piskur. Wszyscy zawodnicy trenują w Radzyńskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Adama Pękały. | | Michał Maliszewski foto: Tomasz Młynarczyk | | wtorek, 16 stycznia 2018 07:00 | 19 kwietnia 2017 roku swoje pierwsze warsztaty fotograficzne pod szyldem Silna Grupa Fotograficzna rozpoczął Tomasz Młynarczyk, znany radzyński fotografik.
Na spotkanie przybyło około 20 osób, zarówno dzieci oraz dorosłych. Od tamtej pory SGF stale się powiększa i przyciąga nowych członków. Młodzi adepci fotografii uczą się przy boku eksperta pracować z aparatem, utwalać tajniki fotografii, wybierać dobre miejsca do zdjęć, a nawet poznawać historię ich pasji. W ubiegłą sobotę, 13 stycznia br. w małej sali Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie SGF na temat: zarządzania barwą w fotografii i fotograficznym druku atramentowym. | | | Jakub Płecha | | wtorek, 16 stycznia 2018 07:00 | W całej Polsce nie milkną echa 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny na ulice Radzynia wyszli wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i identyfikatorami.
Jak poinformowała nas szefowa radzyńskiego sztabu - Aleksandra Kowalczyk, padły aż dwa rekordy. Zbiórka osiągnęła kwotę 39 680, 42 zł! Kolejnym rekordem była kwota zgromadzona podczas licytacji. Osiągnęła ona ponad 10 tysięcy złotych. Największym zainteresowaniem cieszyły się sery w kształcie serca przekazane przez SM Spomlek (500 i 600 zł), a także gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 15 stycznia 2018 02:16 | 
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii. W niedzielę, 14 stycznia br. od samego rana w ważnych punktach naszego miasta mogliście spotkać wolontariuszy z identyfikatorem i puszką WOŚP. Co roku licytacje są coraz ciekawsze, a puszki z którymi spaceruje młodzież coraz cięższe. Organizacją całego przedsięwzięcia już kolejny raz zajęła się Aleksandra Kowalczyk z I Liceum Ogólnokształcącego. Wydarzenie poprowadzili: Jakub Płecha i Magdalena Mateusiak, natomiast prowadzeniem licytacji: Iwona Pawelec-Burczaniuk i Mariusz Szczygieł. W tym roku graliśmy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Jesteśmy przekonani, że w niedzielę udało się pobić ubiegłoroczny wynik finału WOŚP w naszym mieście, ale nadal czekamy na oficjalną informację ze sztabu. Działo się! | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 następna > ostatnia >>
|
| Strona 841 z 1876 |