Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 sierpnia 2020 imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Poznaliśmy szczegóły dotyczące Skweru 1050-lecia Chrztu Polski

Michał Maliszewski   
środa, 17 stycznia 2018 07:00

Oświetlony krzyż na skwerzePrace nad nowym skwerem w naszym mieście cały czas trwają.

O tym, co dokładnie zostało już zrobione i co jeszcze przed pracownikami Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych poinformowała nas rzecznik Urzędu Miasta, Anna Wasak: - Prace rozpoczęły się w grudniu - rozpoczęto zakładanie instalacji elektrycznej, która umożliwi podświetlenie krzyża, a także budowę alejek. Prace przerwano ze względu na warunki atmosferyczne, zostaną zakończone w 2018 roku, przeznaczono na to jeszcze 100 tys. zł w budżecie. Krzyż będzie podświetlony, podstawa obłożona płytami granitowymi, teren będzie odwodniony, zbudowane zostaną alejki – powiedziała Anna Wasak.

Inwestycja miała zostać wykonana jeszcze w ubiegłym roku jednak prace przeciągnęły się aż do teraz. Na wiosnę, skwer 1050-lecia Chrztu Polski powinien już zostać oddany do użytku. 

Budowa skweru

Budowa skweru

 

Komentarze  

 
#21 Co na to mieszkańcy ?niedzisiejszy1 2018-01-19 16:03
Komentarzy było dużo, ale nikt chyba nie napisał, że jest mieszkańcem pobliskich bloków czy osiedla Satuń.
Interesujące byłoby, co mają do powiedzenia na ten temat najbardziej zainteresowani, czyli mieszkający w najbliższym otoczeniu.
 
 
#22 RE: Poznaliśmy szczegóły dotyczące Skweru 1050-lecia Chrztu Polskipatriota mimo wszystko 2018-01-19 17:58
Nie wiem, co was tak razi krzyż na Skwerze 1050-lecia Chrztu Polski. A niby co ma być na skwerze upamiętniającym Chrzest Polski? Może menora albo półksiężyc? Opamiętajcie się i myślcie zanim coś napiszecie. Można być wierzącym w Boga lub w cokolwiek, np. w lewy but Petru, agnostykiem albo niewierzącym w nic, ale nie można śmiesznym w swoim zacietrzewieniu. Pozdrawiam i trochę pokory życzę, ta nikomu nie zaszkodzi bez względu na światopogląd.
 
 
#23 świetnieP.K. 2018-01-19 19:37
idąc tym tropem postawmy jeszcze ze 20 krzyży, dopiero ściągniemy turystów, będzie jak we Wrocławiu z krasnalami - znajdź wszystkie krzyże ukryte na terenie miasta, o to Ci chodzi? z komentarzy ludzi wynika co innego, te i wiele innych środków wydanych bez ładu, składu a przede wszystkim logiki, można było przeznaczyć na coś co faktycznie przełoży się na polepszenie życia mieszkańcom miasta, tu jest problem
 
 
#24 kto wiezeus 2018-01-19 21:51
a pytanie z innej beczki czy ktoś może wie, pod co w planie zagospodarowania przestrzennego przenaczona jest działka na której znajduje się plac ? jaka jest tam klasa gruntu ? i czy jest na to jakiś projekt ? bo wyglada to zupełnie inaczej niż pierwotna koncepcja przedstawiana na tym portalu. I czy jest na to pozwolenie na budowę, bo nie widać nigdzie tablicy informacyjnej ?
 
 
#25 Wszystko dla czarnych leniLidkak44 2018-01-20 13:22
polsatnews.pl/.../?ref=kafle


Nie ma pieniędzy na chorych i biednych. Są "ojca" dyrektora i dla reszty czarnych.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.