Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Mariusz Szczygieł | | poniedziałek, 12 marca 2018 08:00 | Uczeń radzyńskiego I LO Patryk Skrzeczkowski został laureatem 61 Olimpiady Astronomicznej.
Ostatecznie Patryk zajął 3 miejsce wśród 22 najlepszych w Polsce uczniów. Do eliminacji przystąpiło łącznie 135 osób. O finałowej klasyfikacji zadecydowały rozwiązania 6 teoretycznych i praktycznych zadań z astronomii, fizyki astronomicznej i geografii. Olimpiada Astronomiczna organizowana jest corocznie przez Planetarium Śląskie w Chorzowie i jak podkreśla jego dyrektor Lech Motyka - Jest to jedna z najtrudniejszych olimpiad, jakie są w tej chwili w Polsce. | |
| Mariusz Szczygieł | | niedziela, 11 marca 2018 15:26 | 
Gdyby komuś zabrakło czegoś w domu i musiał/chciał* wybrać się na zakupy, to bez obaw. W Radzyniu Topaz jest otwarty, tak jak co dzień. Trochę inaczej to wszystko tam będzie w niedziele funkcjonować, bo do sklepu wchodzi się przez stację paliw, a głównymi drzwiami się wychodzi, ale działa. Takie zakupy po tankowaniu samochodu. Jak to na innych stacjach paliw... Inne markety zamknięte. *właściwe wybrać | | Michał Maliszewski | | sobota, 10 marca 2018 08:00 | Piosenką pt. „Pogoda Ducha” w wykonaniu Beaty Fijałek rozpoczęto wczoraj (9.03) imprezę z okazji Dnia Kobiet zorganizowaną przez Radzyński Ośrodek Kultury.
Działo się sporo. Na licznie zgromadzoną w Oranżerii publiczność czekały: pokazy mody, recytacje wierszy, koncerty, pokazy fryzur, wystawy zdjęć, rękodzieła oraz wiele innych. Wydarzenie zostało zamknięte pod nazwą: „Z myślą o kobietach” i właśnie taki cel przyświecał organizatorom. Trzeba przyznać, że każda ze zgromadzonych uczestniczek spotkania mogła znaleźć coś dla siebie i nie miała powodów do narzekania. | | | Michał Maliszewski | | piątek, 09 marca 2018 08:00 | Biblioteka stanowi dla każdego nauczyciela jedno z najważniejszych miejsc w procesie samokształcenia oraz doskonalenia zawodowego.
5 marca 2018 r. dyrektorzy szkół i nauczyciele z gminy Ulan-Majorat gościli w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Większość uczestników po raz pierwszy odwiedziła tę instytucję. | | Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim | | piątek, 09 marca 2018 08:00 | Nowy system opłacania składek prawie całkowicie wyeliminował błędy w przelewach przedsiębiorców do ZUS. Wcześniej w regionie ich liczba szła w tysiące. A od początku stycznia pomyłki zdarzyły się w zaledwie czterech przelewach.
Do końca grudnia składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych trzeba było opłacać trzema lub czterema przelewami miesięcznie – na zbiorcze konta ZUS. Przedsiębiorca musiał poprawnie wskazać w formularzu wpłaty wiele danych, m.in. NIP i numer deklaracji rozliczeniowej. Drobna pomyłka powodowała, że wpłata nie księgowała się prawidłowo. Zakład prowadził wtedy postępowanie wyjaśniające, żeby składki trafiły, gdzie trzeba. Np. w 2016 roku przelewów z błędami w skali kraju było aż 260 tysięcy. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 następna > ostatnia >>
|
| Strona 818 z 1876 |