Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 marca 2019 imieniny: Gabriela, Marka | 1794 - Powstanie Kościuszkowskie

Rzecznik konsumentów ostrzega przez spotkaniem w ROK

Michał Maliszewski   
czwartek, 08 marca 2018 07:00

Dyrektor ROK Robert MazurekW ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informację od Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Radzyniu Podlaskim odnośnie spotkań medycznych jakie mają się odbyć w Radzyńskim Ośrodku Kultury.

Rzecznik podał w wątpliwość wiarygodność firmy, która oferuje diagnostykę medyczną: - Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Radzyniu Podlaskim ostrzega konsumentów, że w dniu 8 marca 2018 roku (czwartek) w Radzyńskim Ośrodku Kultury pod POZOREM świadczenia usług medycznych, będzie odbywać się marketing i sprzedaż towarów z użyciem zaawansowanych technik wpływu i motywacji. Anonsująca to wydarzenie, rozprowadzana w mieście oraz okolicy ulotka (np. przez lekarzy rodzinnych!) oferuje konsumentom bezpłatną diagnostykę medyczną – poinformował Włodzimierz Kowalik.

Dyrekcja Radzyńskiego Ośrodka Kultury nie widzi w firmie wynajmującej salę nic złego. Informuje jedynie, że na takie wydarzenia mieszkańcy przychodzą na własną odpowiedzialność: - Radzyński Ośrodek Kultury nie jest organizatorem tego spotkania, a jedynie świadczy usługę wynajmu sali (według oficjalnego cennika) – odpowiedział Robert Mazurek. - Podobne przedsięwzięcia od wielu lat mają miejsce w ROK. Jednocześnie informuję, że w żadnym momencie nie mamy obowiązku, ani też środków by sprawdzać firmy wynajmujące sale w ROK. W tym konkretnym przypadku badania skierowane są do osób dorosłych i odbywają się na zasadzie dobrowolności. Nikt nikogo i do niczego nie zmusza – zakończył dyrektor ROK.

Uważnie czytajcie ulotki oraz zaproszenia na takie spotkania, weryfikujcie firmy lub instytucje, które się za nimi kryją i nie dajcie się oszukać. Z wypowiedzi dyrektora ROK wiemy, że nie zawsze wydarzenia w jednostce miejskiej są sprawdzone i pewne.

 

Komentarze  

 
#21 PRK w Radzyniu PodlaskimWuk 2018-03-14 13:15
Intencją PRK w Radzyniu Podlaskim było ostrzeżenie konsumentów a nie lansowanie się w mediach lokalnych czy hejtowanie obecnego samorządu. Rzecznik zwracał uwagę na problem zarówno obecnemu jak i poprzedniemu burmistrzowi. W obu wypadkach reakcji nie było. Wzorem lat ubiegłych rzecznik rozesłał ostrzeżenie do mediów lokalnych wszystkich opcji politycznych. Nie należy do rzecznika interpretacja, czemu zareagowały akurat te a nie inne.
Rzecznik nie jest patrolem interwencyjnym ale bywał już na pokazach jakie odbywały się w ROK, kiedy dyrektorem placówki był p. Żochowski. PRK w Radzyniu Podlaskim urzęduje w poniedziałki i wtorki, więc nie mógł uczestniczyć w pokazach we czwartek.
Włodzimierz Kowalik PRK w Radzyniu Podlaskim
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.