Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 31 maja 2020 imieniny: Anieli, Kamili

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Ile poczekamy do poradni specjalistycznej?

Michał Maliszewski   
środa, 19 kwietnia 2017 07:00

Marek Zawada - dyrektor SP ZOZPodczas ubiegłej sesji Rady Powiatu dyrektor SP ZOZ Marek Zawada poinformował o pracy szpitala, jego finansach i planowanych remontach.

Mówił również o czasie, jaki pacjent musi odczekać, by dostać się na pierwszorazową wizytę do poradni specjalistycznej.

Do neurologa, endokrynologa musimy czekać w kolejce aż do 5 miesięcy. Szybciej o jeden miesiąc dostaniemy się do kardiologa. By udać się na wizytę do poradni ortopedycznej czas oczekiwania wynosi 3 miesiące, natomiast do alergologa czy laryngologa – miesiąc. Do poradni okulistycznej tylko tydzień natomiast do reumatologa, ginekologa czy chirurga dostaniecie się od ręki.

W tym roku zmienił się sposób kwalifikacji osób na oddział rehabilitacyjny i Narodowy Fundusz Zdrowia korzystniej weryfikuje pacjentów, którzy są po urazach np. operacji kolana czy stawu biodrowego. Trafiają oni na oddział bez oczekiwania.

- Dlaczego trzeba tak długo czekać na przyjęcie do szpitala? Jest za mało funduszy z NFZ czy brakuje obsługi? – zapytał wicestarosta Jan Gil. Dyrektor SP ZOZ odpowiedział: - My mamy ilość łóżek dopasowaną do wielkości kontraktu. Fizycznie nie możemy przyjąć więcej pacjentów. Ta sytuacja się zmienia bo Fundusz lepiej finansuje pacjentów, którzy trafiają bezpośrednio po urazach czy zabiegach, których trzeba od razu rehabilitować bo efekt rehabilitacji jest lepszy – mówił Marek Zawada.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.