Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 31 maja 2020 imieniny: Anieli, Kamili

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Sukcesy "samochodziarzy" z ZSP

Michał Maliszewski   
środa, 19 kwietnia 2017 07:00

Mechanicy podczas konkursuW tym roku uczniowie z ZSP w finale VI Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników wywalczyli II miejsce, wyprzedzając na punkty 28 finałowych zespołów.

Wicemistrzowie, to Rafał Bobruk i Kamil Rakowski, uczniowie czwartej klasy technikum pojazdów samochodowych. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim był w tym roku reprezentowany przez 5 drużyn, które znalazły się finale, w gronie 30 najlepszych zespołów w Polsce. Jest nam ogromnie miło, gdyż wszystkie zespoły, które reprezentowały technikum pojazdów samochodowych zajęły całkiem dobre miejsca:

Adam Kawka i Damian Siwek, uczniowie 4 klasy - 4 miejsce,

Kamil Syczewski uczeń klasy 3 i Sebastian Guz uczeń klasy 2- 9 miejsce,

Jakub Ejsmont i Kamil Osipiuk uczniowie klasy 3 - miejsce 17,

Marek Chudek i Robert Zabielski uczniowie klasy 2 - 20 miejsce.

Podczas finału liczyła się nie tylko precyzja ale także czas wykonywania zadań. Nasi uczniowie pracowali perfekcyjnie i bardzo sprawnie. Zadania finałowe były bardzo trudne, z niektórymi nawet zawodowy mechanik miałby problem. Były to m.in.: diagnostyka wtryskiwaczy CR, pomiar długości uszkodzonego paska wielorowkowego, wyważanie kół, diagnostyka geometrii kół, pomiary elektryczne obwodu kierunkowskazów w przełącznikach zespolonych do pojazdów MAN TGA, obsługa klimatyzacji, prezentacja budowy Hyundai Ioniq.

Sukces uczniów podkreśla wysoki poziom kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i wspólne zaangażowanie uczniów z nauczycielami, którzy potrafią wypracować specjalistyczne umiejętności mechanika pojazdów poszukiwane na rynku pracy. Warto dodać, że uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w kwalifikacjach pokonali 460 zespołów z całej Polski, w tym uczniów z renomowanych szkół samochodowych. Gratulujemy.

170418-mechanik-1170418-mechanik-2170418-mechanik-3


II miejsce Samochodziarzy w Turnieju Młodych Lakierników.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim był reprezentowany przez jeden zespół, który finale ogólnopolskim zajął II miejsce.

To wielki sukces uczniów i szkoły, która nie prowadzi kształcenia w zawodzie lakiernik a mimo to, uczniowie nauczyli się podstaw lakiernictwa. Karol Szczygielski, uczeń drugiej klasy technikum pojazdów samochodowych i Konrad Nicpoń, uczeń drugiej klasy zasadniczej szkoły zawodowej to pasjonaci lakiernictwa, którzy z determinacją zdobywali specjalistyczną wiedzę w czasie pozalekcyjnym. Uczniowie za zajęcie II miejsca otrzymali cenne nagrody oraz zapewnili sobie udział w profesjonalnym szkoleniu lakierniczym zorganizowanym w centrum szkoleniowym firmy NOVOL, po ukończeniu którego otrzymają certyfikat, z którym z pewnością łatwiej znajdą pracę.

Zadania finałowe należało wykonać poprawnie i jak najszybciej, a uczestnicy zmierzyli się m.in. z demontażem i montażem pistoletu lakierniczego w odbiciu lustrzanym, przygotowaniu pokrywy silnika do lakierowania, komputerowym testem kolorystycznym, testem kolorystycznym, który polegał na układaniu próbek lakierniczych w odpowiedniej kolejności. Według nauczyciela, Wojciecha Mackiewicza największą trudność w przygotowaniu do konkursu sprawiły zagadnienia z testów kolorystycznych i pomiarów spektrometrem obsługi mieszalni lakierów, ale dzięki uprzejmości Mirosława Sobieszka, właściciela mieszalni lakierów „MotoChemia Sobieszek”, mogliśmy uczyć się w jego firmie, za co bardzo serdecznie mu dziękujemy.

170418-lakier-1170418-lakier-2170418-lakier-3


Radzyńska Samochodówka na Targach Motoryzacyjnych Motor Show 2017

Uczniowie klas samochodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego byli na wycieczce na Targach Motoryzacyjnych Motor Show w Poznaniu. Przedtem jednak, uczestnicy odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu - największej świątyni w Polsce. Mieli również okazję zwiedzić fabrykę i centrum szkoleniowe firmy Tip - Topol, które znajduje się w Pobiedziskach niedaleko Poznania. Tip –Topol, specjalnie dla nas zorganizował szkolenia, w ramach których uczniowie poznali technologię napraw ogumienia, prawidłowy montaż i demontaż oraz wyważanie niskoprofilowych opon sportowych i typu Run Flat, funkcjonowanie magazynu produktów i całą logistykę transportu części z fabryki do odbiorcy, najnowszy sprzęt, który wchodzi na rynek serwisów oponiarskich.

Kolejny dzień to przede wszystkim zwiedzanie ekspozycji na TM Motor Show, na których uczniowie mogli podziwiać najnowsze samochody i motocykle, które będą dostępne na rynku motoryzacyjnym w Polsce. Dzięki udziałowi w Press Day, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w premierach światowych marek samochodów na rynek polski, a także spotkać ciekawych ludzi min. Jerzego Dudka, Krzysztofa Hołowczyca, Jakuba Bielaka, Adama Kornackiego, Łukasza Byśkiniewicza oraz wielu innych.

Podczas targów, grupa uczniów po wcześniejszych kwalifikacjach, uczestniczyła w finałach konkursów, zdobywając miejsca na podium oraz wyróżnienia.

- 6 kwietnia rozegrany został finał II Mistrzostw Mechaników w Ratownictwie Drogowym, w którym uczniowie radzyńskiej samochodówki zostali wyróżnieni za poprawne wykonywanie algorytmu pomocy ofiarom wypadku drogowego.

- 7 kwietnia został rozegrany finał 23 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z 4 klasy technikum pojazdów samochodowych. Byli to: Adam Kawka, Damian Siwek i Rafał Bobruk, którym indywidualnie nie udało się zdobyć podium, lecz jako drużyna szkoły wypracowali 4 miejsce w rankingu najlepszych szkół samochodowych, za co otrzymaliśmy puchar. W konkursie brało udział 255 uczniów z 65 szkół z Polski i nasza 4 lokata potwierdza wysoki poziom kształcenia kierunku samochodowego w naszej szkole.

7 kwietnia został rozegrany także finał III Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Lakierników, w którym uczniowie technikum pojazdów samochodowych: Krzysztof Mitura, Marcin Sarnacki, Konrad Parać i Michał Uchaniuk, mogli rywalizować z dwudziestoma zespołami najlepszych młodych lakierników w Polsce. Niestety nie udało się wywalczyć miejsca na podium, lecz już sam udział w finale jest dla nich sukcesem i wyróżnieniem. Jak stwierdził Marcin Sarnacki „zdobyłem doświadczenie i wiedzę, teraz mamy czas na to, żeby przygotować się do kolejnych mistrzostw i znaleźć się na podium.”

Również 7 kwietnia odbyła się gala wręczenia certyfikatów i dyplomów w ramach Akademii Renowacji za odrestaurowane motorowery. Zwiedzający mogli podziwiać motorower wyremontowany w naszej w szkole, należy podkreślić że jest to wyjątkowe wydarzenie, praca uczniów i nauczycieli z Radzynia Podlaskiego była prezentowana na scenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i dostępna dla wszystkich miłośników motoryzacji, którzy przybyli na Motor Show 2017 a w tym roku było ich ponad 135 tys. osób.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom samochodówki.

170418-motor-2170418-motor-3170418-motor-4170418-motor-5170418-motor-6

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.