Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2017 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Wysokie noty radzyńskiego szpitala

Michał Maliszewski   
wtorek, 18 kwietnia 2017 07:00

Dyrektor SP ZOZ Marek ZawadaWedług rankingu szpitali, jaki został przeprowadzony przez gazetę Rzeczpospolita w roku 2017 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim uplasował się na dobrym, bo siódmym miejscu w kraju!

Radzyńska placówka była w grupie szpitali średniej wielkości, natomiast sam ranking informował o jakości zarządzania finansami. 12 kwietnia obyła się uroczysta gala, na której wręczono nagrody dla najlepiej zarządzających szpitali w Polsce. Radzyńska jednostka rywalizowała z 192-ma szpitalami. - Gratulacje dla dyrekcji i pracowników szpitala. Tu duży sukces – komentuje starosta Lucjan Kotwica. Podczas ubiegłej sesji Rady Powiatu dyrektor Marek Zawada przedstawił aktualne informacje o jednostce, którą zarządza.

- Szpital funkcjonuje na podobnym poziomie co w roku ubiegłym – mówił Marek Zawada. – Placówka ciągle boryka się z problemem znalezienia miejsc dla pacjentów nie wymagających leczenia szpitalnego, ale nie w pełni samodzielnych, często są to osoby starsze, wymagające dodatkowej opieki. Jeśli chodzi o statystykę, ilość hospitalizowanych pacjentów w 2016 to 8 tysięcy 609 osób. Najwięcej chorych przyjęto na oddziale wewnętrznym - 2 401, oraz na oddziale neurologicznym - 1 313. Jeśli chodzi o porody to jest ciągły wzrost. W roku 2016 urodziło się 158 noworodków. W tym samym roku nastąpił 25 procentowy wzrost i liczymy, że będzie się to utrzymywało. Zakończono remont oddziału psychiatrycznego, natomiast w trakcie remontu jest poradnia specjalistyczna – tłumaczył dyrektor SP ZOZ.

Szpital musi pochylić się również nad zakupem rezonansu magnetycznego oraz wymienić tomograf komputerowy ze względu na zużycie dotychczasowego. Dyrektor Zawada planuje też remonty sal specjalistycznych: zabiegowych, ortopedycznych, chirurgicznych. – Te poradnie przyjmują najwięcej pacjentów. Są najbardziej oblegane, a chcemy zapewnić wysoki standard i bezpieczeństwo naszym pacjentom – powiedział dyrektor.

W tej chwili dyrekcja szpitala przygotowuje wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego na Ambulatoryjną Opiekę Specjalistyczną. Z przyznanych środków udałoby się zakupić niezbędny sprzęt.

2016 rok został zamknięty przez radzyński szpital ponad milionowym zyskiem.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.