Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 31 maja 2020 imieniny: Anieli, Kamili

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Wysokie noty radzyńskiego szpitala

Michał Maliszewski   
wtorek, 18 kwietnia 2017 07:00

Dyrektor SP ZOZ Marek ZawadaWedług rankingu szpitali, jaki został przeprowadzony przez gazetę Rzeczpospolita w roku 2017 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim uplasował się na dobrym, bo siódmym miejscu w kraju!

Radzyńska placówka była w grupie szpitali średniej wielkości, natomiast sam ranking informował o jakości zarządzania finansami. 12 kwietnia obyła się uroczysta gala, na której wręczono nagrody dla najlepiej zarządzających szpitali w Polsce. Radzyńska jednostka rywalizowała z 192-ma szpitalami. - Gratulacje dla dyrekcji i pracowników szpitala. Tu duży sukces – komentuje starosta Lucjan Kotwica. Podczas ubiegłej sesji Rady Powiatu dyrektor Marek Zawada przedstawił aktualne informacje o jednostce, którą zarządza.

- Szpital funkcjonuje na podobnym poziomie co w roku ubiegłym – mówił Marek Zawada. – Placówka ciągle boryka się z problemem znalezienia miejsc dla pacjentów nie wymagających leczenia szpitalnego, ale nie w pełni samodzielnych, często są to osoby starsze, wymagające dodatkowej opieki. Jeśli chodzi o statystykę, ilość hospitalizowanych pacjentów w 2016 to 8 tysięcy 609 osób. Najwięcej chorych przyjęto na oddziale wewnętrznym - 2 401, oraz na oddziale neurologicznym - 1 313. Jeśli chodzi o porody to jest ciągły wzrost. W roku 2016 urodziło się 158 noworodków. W tym samym roku nastąpił 25 procentowy wzrost i liczymy, że będzie się to utrzymywało. Zakończono remont oddziału psychiatrycznego, natomiast w trakcie remontu jest poradnia specjalistyczna – tłumaczył dyrektor SP ZOZ.

Szpital musi pochylić się również nad zakupem rezonansu magnetycznego oraz wymienić tomograf komputerowy ze względu na zużycie dotychczasowego. Dyrektor Zawada planuje też remonty sal specjalistycznych: zabiegowych, ortopedycznych, chirurgicznych. – Te poradnie przyjmują najwięcej pacjentów. Są najbardziej oblegane, a chcemy zapewnić wysoki standard i bezpieczeństwo naszym pacjentom – powiedział dyrektor.

W tej chwili dyrekcja szpitala przygotowuje wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego na Ambulatoryjną Opiekę Specjalistyczną. Z przyznanych środków udałoby się zakupić niezbędny sprzęt.

2016 rok został zamknięty przez radzyński szpital ponad milionowym zyskiem.

 

Komentarze  

 
#1 były pacjentjan01011990 2017-04-18 10:41
A może przeprowadzić ranking na podejście lekarza do pacjenta i poszanowanie go.Tutaj zapewne nie byłoby tak chlubnej pozycji bo kultura osobista co niektórych lekarzy pozostawia wiele do życzenia.(zaznaczam co niektórych bo większości nie ma co zarzucać)
 
 
#2 Gratulacjegospodyni 2017-04-18 12:57
Cieszy to , że nasz szpital wygląda lepiej , ale też jest też wyposażany w coraz nowocześniejsze urządzenia. Gratulacje dla Dyrekcji i Pracowników.
 
 
#3 RE: Wysokie noty radzyńskiego szpitalaKamx 2017-04-18 13:26
Pewnie że w zarządzaniu finansami są mistrzami. Odesłanie pacjentów do Łukowa, Parczewa, czy Białej Podlaskiej nic nie kosztuje ale wykazują że przyjęli pacjenta po samo wypisanie skierowania a NFZ płaci jak za leczenie.
 
 
#4 RE: Wysokie noty radzyńskiego szpitalaniepokorny 2017-04-19 16:05
rosną kolejki do specjalistów
"jest dobrze"!!
(ale nie najgorzej jest)
 
 
#5 Jakie odsyłanie???matjas333 2017-04-19 20:54
To raczej z Parczewa pacjenci przyjeżdżają na neurologię z udarami, z Łukowa na ortopedię z urazami, a do Białej Podlaskiej, owszem chorzy jeżdżą, ale z tymi schorzeniami, których Radzyń nie jest w stanie leczyć np. z zawałem serca na koronarografię. I szpital ma święte prawo takiego pacjenta wykazać do NFZ bo wstępna diagnostyka, praca personelu i leczenie pierwszego rzutu odbywa się u nas.
 
 
#6 Jakie odsyłanie???matjas333 2017-04-19 20:54
To raczej z Parczewa pacjenci przyjeżdżają na neurologię z udarami, z Łukowa na ortopedię z urazami, a do Białej Podlaskiej, owszem chorzy jeżdżą, ale z tymi schorzeniami, których Radzyń nie jest w stanie leczyć np. z zawałem serca na koronarografię. I szpital ma święte prawo takiego pacjenta wykazać do NFZ bo wstępna diagnostyka, praca personelu i leczenie pierwszego rzutu odbywa się u nas.
 
 
#7 Kolejkimatjas333 2017-04-19 21:00
A problem kolejek to bolączka całego systemu opieki zdrowotnej w Polsce. CAŁEGO. Dopóki monopolista NFZ nie pozwala przyjąć tylu chorych ile trzeba, a tylko tylu na ilu sypnie kasą, kolejki będą. Z innej beczki: najlepiej oceniany przez samych pacjentów system opieki zdrowotnej w Holandii jest przez tychże pacjentów współfinansowany.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.