Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 marca 2017 imieniny: Amelii, Leonarda | 1867 - Kupno Alaski przez Stany Zjednoczone

Wiemy jaką metamorfozę przejdą małe tereny zieleni w naszym mieście

Michał Maliszewski   
sobota, 18 marca 2017 08:00

WizualizacjaWczoraj, na stronie internetowej Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim został przedstawiony projekt odnowienia placów zieleni na terenie naszego miasta.

Przypominamy, że miesiąc temu na skwerze przy Pomniku Konstytucji 3 Maja pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych usunęli drzewa i krzewy, które tam rosły. Teraz pojawiły się koncepcje na zagospodarowanie małych miejsc zieleni w naszym mieście. Zarząd PUK poinformował, że po analizie postanowiono dokonać usunięcia starych skarłowaciałych i chorych drzew oraz krzewów, a na ich miejsce posadzone zostaną nowe krzewy, które odpowiadają nowym standardom i trendom zagospodarowania oraz takie, które nie wymagają intensywnego zaangażowania się w ich pielęgnację. W projekcie wrysowano ławeczki jednak nie podjęto ostatecznej decyzji, czy one tam wrócą…

- Projekt zakłada pełną rewitalizację istniejącego terenu, na którym pozostaną nieliczne starsze i duże drzewa – czytamy na stronie UM. - Podobnie, jak w ubiegłym roku, przy chodnikach nasadzone zostaną kolorowe rośliny kwiatowe jednoroczne. Nowe nasadzenia i ich kształty łuków formowane będą byliną, tawułą żółtą i czerwona, szałwią i kilkoma innymi. Jest to koncepcja, która w czasie realizacji może być nieznacznie zmieniona. Jak widać na wizualizacji, za pomnikiem "orła" wrysowane są drzewa (świerki) po to, aby stworzyć tło - na tle stojącego bloku nie jest on wyeksponowany w sposób właściwy.

Teren przed Starostwem Powiatowym również ulegnie zmianie. Istniejące krzaki mają zostać usunięte, a pozostaną jedynie duże świerki. Zaplanowano również ustawienie w tym miejscu "radzyńskiego niedźwiadka" wykonanego z kwiatów koloru białego, na tle krzewów w kolorze czerwonym - nawiązanie do herbu Radzynia. Nie wiadomo jeszcze z czego wykonane zostaną litery z nazwą naszego miasta.

Urzędnicy pracują również nad upiększeniem terenu zieleni przed Urzędem Miasta, który teraz nie wygląda reprezentacyjnie.

Poniżej prezentujemy wizualizację małych terenów zieleni w naszym mieście. Zachęcamy do sprawdzenia.

170317-plac-1170317-plac-2170317-plac-3170317-plac-4170317-plac-5170317-plac-6170317-plac-7170317-plac-8

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.