Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 października 2017 imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego | 2011 - zmarł ks. kan. Zbigniew Chaber, wieloletni proboszcz parafii św. Trójcy

Już niedługo

Bezpłatne warsztaty żywieniowe dla rodziców dzieci 0-3 lat image
Bezpłatne warsztaty żywieniowe dla rodziców dzieci 0-3 lat, 04.11.2017, 15:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Uczniowie Technikum Mechanicznego ZSP na Targach EKOTECH w Kielcach

Michał Maliszewski   
sobota, 18 marca 2017 08:00

Zdjęcie grupoweW pierwszych dniach marca uczniowie Technikum Mechanicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w XVII Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami – Ekotech w Kielcach.

Młodzież została zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu przez kierownictwo firmy Protechnika z Łukowa wspierającej zawód Technik Mechanik w ZSP. Firma ta prezentowała tam swoje produkty. Na targach firmy z Polski i z zagranicy prezentowały nowoczesne rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i przetwarzania odpadów.

Duże zainteresowanie uczniów budził pokaz maszyn komunalnych, pojazdy ekologiczne na energię elektryczną i odnawialną, nowoczesne urządzenia do segregacji i przetwarzania odpadów oraz panele fotowoltaiczne do pozyskiwania energii elektrycznej.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z najnowszymi technologiami i działaniami badawczo-rozwojowymi w branży mechanicznej oraz rozbudzenie zainteresowań związanych z profilem kształcenia. Wyjazd edukacyjny przyczynił się do podniesienia umiejętności zawodowych uczniów, rozwoju kompetencji naukowo – technicznych, odkrywania praw nauki, wyjaśniania zjawisk z życia.
Uczniowie ZSP wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach edukacyjnych.

170317-targi-01170317-targi-02170317-targi-03170317-targi-04

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.