Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 września 2020 imieniny: Aurelii, Władysława

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Uczniowie Technikum Mechanicznego ZSP na Targach EKOTECH w Kielcach

Michał Maliszewski   
sobota, 18 marca 2017 08:00

Zdjęcie grupoweW pierwszych dniach marca uczniowie Technikum Mechanicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w XVII Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami – Ekotech w Kielcach.

Młodzież została zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu przez kierownictwo firmy Protechnika z Łukowa wspierającej zawód Technik Mechanik w ZSP. Firma ta prezentowała tam swoje produkty. Na targach firmy z Polski i z zagranicy prezentowały nowoczesne rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i przetwarzania odpadów.

Duże zainteresowanie uczniów budził pokaz maszyn komunalnych, pojazdy ekologiczne na energię elektryczną i odnawialną, nowoczesne urządzenia do segregacji i przetwarzania odpadów oraz panele fotowoltaiczne do pozyskiwania energii elektrycznej.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z najnowszymi technologiami i działaniami badawczo-rozwojowymi w branży mechanicznej oraz rozbudzenie zainteresowań związanych z profilem kształcenia. Wyjazd edukacyjny przyczynił się do podniesienia umiejętności zawodowych uczniów, rozwoju kompetencji naukowo – technicznych, odkrywania praw nauki, wyjaśniania zjawisk z życia.
Uczniowie ZSP wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach edukacyjnych.

170317-targi-01170317-targi-02170317-targi-03170317-targi-04

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.