
Komentarze
- Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony taki tryb prowadzi do wielu problemów ze zdrowiem. ...
- for_sale - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Komu chce się ślęczeć nad garami? Kupi sobie taki singiel gotowe żarcia i macie wzrosty we wszystkim...
- pioter - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Niektóre miasta odchodzą od plastikowych worków na śmieci i nie odbierają frakcji zielonej, która je...
- radzyniak13 - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Wydaje mi się, że liczba 2 tys. osób (12 tys. zgłoszonych / 14 tys. mieszkańców), które nie są zgłos...
- for_sale - Konferencja Pamięć jest naszym obowiązkiem
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-sad-wstrzymuje-przesluchania-netanjahu-premier-izraela-unika,n...
- pioter
Wybory prezydenckie w I LO lekcją demokracji |
czwartek, 13 września 2012 07:00 | |||
Choć do wyborów parlamentarnych, czy samorządowych jeszcze daleko, to w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu od kilku dni kampania wyborcza trwa na całego, bowiem początek roku szkolnego wiąże się z wyborami prezydenta szkoły. Jak zaznacza dyrektor szkoły Tadeusz Pietras, samorząd uczniowski jest ustawowym i ważnym organem szkoły i powinien mieć swojego przedstawiciela. - Wybory organizowane są zawsze na początku roku szkolnego, kadencja prezydenta trwa jeden rok. Po zgłoszeniu kandydatów, rozpoczyna się okres wyborczy trwający 2-3 dni, w tym czasie prowadzone są kampanie, promocje i spotkania w wyborcami - uczniami. Kandydaci, aby przekonać do siebie wyborców muszą przygotowywać plakaty, programy wyborcze, a wymyślone ciekawe hasła muszą przekonać do oddania głosu – tłumaczy dyrektor. Tak jak w prawdziwych wyborach, dzień przed oddaniem głosu, ogłaszana jest cisza wyborcza, a następnego dnia od godzin porannych przeprowadzane jest głosowanie za okazaniem legitymacji szkolnej. - Tego typu akcje są niewątpliwie ciekawą lekcją demokracji. Udział w wyborach szkolnych wyrabia w młodym człowieku świadomość, że przyszłość jest w jego rękach. Na pochwałę zasługuje frekwencja, w zeszłym roku wyniosła prawie 80% - dodaje Pietras. W tym roku zgłosiło się 3 kandydatów - Katarzyna Koziej, Kinga Bagińska oraz Mateusz Kania. Co ich skłoniło do kandydowania i jakie mają plany? Zainteresowani mogą o tym przeczytać na stronie liceum (klik), również na stronie LO będzie można już niebawem poznać wyniki przeprowadzonych wyborów.
|
Komentarze
Jeśli chodzi o program wyborczy to kandydaci zapowiadają głównie zabawy, rozrywki i imprezy. A ja na miejscu przeciętnego uczcia zapytałabym: a co Ty, drogi kandydacie możesz zrobić dla szkoły?
Rocznik bodajże 1999/2000 - Tomasz Świerszcz - zakup wieży do kanciapy na 3 piętrze - w erze braku telefonów komórkowych w każdej kieszeni - muzyka na przerwie to było COŚ. Kolejne roczniki również działały na płaszczyźnie uczeń - szkoła. Na mnie wrażenie zrobiła akcja, dzięki której każdy uczeń LO po okazaniu legitymacji miał zniżkę w kafejce internetowej. Teraz praktycznie każdy ma w domu dostęp do internetu, więc akcja tego typu byłaby bez sensu, ale na pewno dałoby się wymyślić coś pożytecznego.
Bo imprezę to można zorganizować w domu...