Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 stycznia 2022 imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Dudek i Stefaniak na podium w Giżycku

Mariusz Szczygieł   
środa, 04 kwietnia 2012 06:30

akordeonAdam Dudek i Jakub Stefaniak - reprezentanci Radzynia - stanęli na podium w Giżycku na XII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej.

Przez dwa dni, 30 i 31 marca, wychowankowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim z klasy akordeonu dyrektora szkoły Zbigniewa Czuryły zmagali się z innymi uczestnikami konkursu. Adam Dudek zajął II miejsce w kategorii soliści szkół muzycznych I stopnia, ex aequo z Anastazją Tetierynową z Kaliningradu. Jakub Stefaniak w tej samej kategorii zdobył wyróżnienie. W kategorii zespoły kameralne szkół muzycznych I stopnia nasi przedstawiciele zagrali na III miejsce.

"Concertina 2012" - taką nazwę nosi konkurs - jest jedynym w kraju propagującym muzykę rozrywkową wykonywaną na akordeonie. 
W tym roku oprócz wykonawców z Polski, na scenie Giżyckiego Centrum Kultury można było zobaczyć i usłyszeć również artystów z Obwodu Kaliningradzkiego, Litwy i Białorusi. Łącznie zaprezentowało się 29 solistów i 9 zespołów. Najliczniejszą grupę stanowili najmłodsi soliści, uczniowie szkół i ognisk muzycznych I stopnia. Występy oceniało jury pod przewodnictwem profesora Joachima Pichura z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

concertina

"Concertina 2012" w Giżycku.

Trio akordeonowe z Lęborka zdobyło II nagrodę wśród zespołów kategorii A (szkoły muzyczne I s.t)


Trio akordeonowe z Lęborka zdobyło II nagrodę wśród zespołów kategorii A (szkoły muzyczne I s.t)


Autor: Sławomir Kędzierski


Jest to jedyny konkurs w kraju propagujący muzykę rozrywkową wykonywaną na tym instrumencie. 
W tym roku prócz wykonawców z Polski, na scenie Giżyckiego Centrum Kultury można było zobaczyć i usłyszeć również artystów z Obwodu Kaliningradzkiego, Litwy i Białorusi. Łącznie zaprezentowało się 29 solistów i 9 zespołów. Najliczniejszą grupę stanowili najmłodsi soliści, uczniowie szkół i ognisk muzycznych I stopnia. Występy oceniało jury pod przewodnictwem profesora Joachima Pichura z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

 

Komentarze  

 
#1 PSMSlawko 2012-04-04 07:54
Gratulacje.
 
 
#2 Concertina 2012niuniek 2012-04-04 15:43
Takie wpisy aż chce się czytać, bo to jest prawdziwa muzyka i prawdziwi muzycy.Brawo panowie i brawo Pan Mariusz,że takie wydarzenia zauważa.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.