Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Zapadł wyrok w sprawie płonącej kukły

piątek, 23 września 2011 19:20

prostest rolnikowDzisiaj o godzinie 13.15 w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim rozpoczęła się rozprawa dotycząca Teresy Hałas – przewodniczącej Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" w Lublinie.

Przypomnijmy, że przewodnicząca była obwiniona o to, że w dniu 7 marca 2011 roku na Placu Potockiego tuż przy wejściu do Starostwa wraz z innymi uczestnikami protestu dokonała zaśmiecenia miejsca publicznego poprzez spalenie i porzucenie kukły ze słomy.

Rozprawie przewodniczyła sędzia Ewa Karnkowska – Szpejna, która po przesłuchaniu świadków w osobach: Lucjana Kotwicy, Antoniego Skury, Jerzego Krupy,Krzysztofa Głuchowskiego oraz Jerzego Rębka wydała wyrok uniewinniający oskarżoną.

W uzasadnieniu sędzia wyraźnie zaznaczyła, że w sprawie brak jest jakichkolwiek dowodów, że obwiniona dopuściła się zarzucanego jej czynu oraz żeby podżegała lub namawiała do jego popełnienia.

Teresa Hałas wyjaśniła, że w czasie, kiedy została spalona kukła przebywała w biurze starosty radzyńskiego. Wyżej wymienieni świadkowie również potwierdzili zeznania przewodniczącej.

Dodatkowo zebrane i dostarczone materiały zdjęciowe potwierdziły to, że podpalenia i zaśmiecenia chodnika przed starostwem dokonał ktoś inny.

Wydany wyrok jest nieprawomocny. Stronie oskarżycielskiej służy możliwość odwołania od decyzji sądu, lecz Komenda Powiatowa Policji będąca stroną oskarżającą jeszcze przed wydaniem wyroku wycofała swój wniosek. Oficer policji zaznaczył jednak, że przewodnicząca będąc organizatorem protestu powinna wyznaczyć osobę odpowiedzialną za pilnowanie porządku podczas jej nieobecności. Zarzucono również organizatorce protestu brak pomocy i zainteresowania w ustaleniu, kto był odpowiedzialny za podpalenie i zaśmiecenie chodnika przed starostwem. Jak dodał na zakończenie swojego wystąpienia policjant, gdyby organizatorzy zadbali o posprzątanie terenu po proteście, najprawdopodobniej sprawy tej wcale by nie było.

 

Komentarze  

 
#1 1:0 dla budowniczych IV RPwmkpost 2011-09-23 23:14
Jestem zbulwersowany, spalili kukłę, kiedyś przyjdą i spalą starostwo. Jak mam wytłumaczyć swojemu synowi że trzeba być uczciwym i prawym człowiekiem gdy poseł broni bandytów bo pomagają w zbijaniu jego kapitału politycznego. Mam nadzieję że mnie nie namierzy i nie naśle kiboli.
 
 
#2 Nikt się nie przyzna?hans 2011-09-24 07:39
Może i tą Panią uniewinnił,ale ktoś to kukłę podpalił przed samym wejściem do państwowego urzędu i zostawił ten syf. Proszę ilu protestujących startuje z PiSu, a Pani H. chyba też? Kampania rozpoczęła się już pół roku temu:)
 
 
#3 yzzumyzzum 2011-09-24 07:57
Faktycznie panie wmkpost jeśli twój syn dowie się że popiera pan obecnego burmistrza i całą tą obecną klikę to trudno będzie panu przetłumaczyć mu że trzeba być uczciwym.
 
 
#4 O Burmistrzu dla yzzumwmkpost 2011-09-24 08:31
Panie yzzum z tego co wiem to burmistrza wybrali w demokratycznym głosowaniu mieszkańcy Radzynia były protesty ale sąd je oddalił. Jeżeli ma Pan jakieś dowody na nieuczciwość Burmistrza to są demokratyczne instytucje gdzie można zgłosić nieprawidłowości. Ja szanuję Burmistrza Radzynia Podlaskiego i będę szanował każdego innego wybranego demokratycznie przedstawiciela ludu obojętnie z jakiej partii on będzie.
 
 
#5 Jeszcze jedna refleksjawmkpost 2011-09-24 08:36
Tym razem sprawę zawaliła Policja powinni oskarżyć Panią Teresę Hałas o utrudnianie śledztwa, a o podpalenie kukły w miejscu publicznym, stwarzanie zagrożenia w miejscu publicznym i śmiecenie oskarżyć ludzi którzy faktycznie to zrobili przecież były zdjęcia chyba nie trudno ich namierzyć. Trzeba tylko chcieć.
 
 
#6 drogi panieyzzum 2011-09-24 11:48
Trzeba być konsekwentnym tę panią też sąd uniewinnił a pan wytacza jakoweś działa o uczciwości. A co wyborów to większość myślących mieszkańców Radzynia wie jak było tak że nie sensu tego bronić.
 
 
#7 Dobry tor rozumowaniawmkpost 2011-09-25 10:11
Ma Pan rację w końcu żyjemy w wolnym kraju. Nawet podoba mi się to, że można sobie pójść pod urząd Państwowy i rozpalić ognisko przed wejściem. Tylko jest jedno ale. Gdybym ja to zrobił to miałbym policję i prokuratora na karku wpisali by mi, że jestem karany i mógłbym zapomnieć o uczciwej posadzie. Ale jak robi to zorganizowana grupa pod przykrywką organizacji politycznej to jest wszystko cacy oskarżają nie tą osobę o nie to co trzeba było i wszystkim sprawa uchodzi na sucho.
 
 
#8 Winni czy niewinni?George 2011-09-25 15:56
Moim zdaniem wmkpost zrobiłeś pewnego rodzaju nadużycie stwierdzając,że poseł broni bandytów.Jeżeli pozwolisz to przytoczę ci za słownikiem języka polskiego znaczenie tego słowa cyt"przestępca dokonujący napadów z bronią w ręku, zabójstw innych ludzi; opryszek ". Czy ci ludzie co byli wtedy pod starostwem zasługują na takie określenie? Moim zdaniem nie zasługują bo to polscy rolnicy.Mieli prawo do demonstracji i sprzeciwu przeciwko polityce rolnej rządu i z tego skorzystali.Czy potrzebna była ta kukła i całe zamieszanie z nią związane? Uważam ,że było zbyteczne i zamiast pomóc sprawie - tylko zaszkodziło jej uczestnikom.Warto być uczciwym i prawym człowiekiem możesz to synowi świadomie tłumaczyć,tylko używaj do tego odpowiednich słów.Pozdrawiam.
 
 
#9 skorpionSkorpion 2011-09-25 18:55
yzzum chłopie ,jesteś paciorkowcem i inaczej nie możesz pisać.Ta kukłę piwinni spalić przed twoimi drzwiami- może byłbyś równie szczęśliwy.Co do burmistrza,to mógłbyś przed nim kurz zamiatać .
 
 
#10 Masz rację Georgewmkpost 2011-09-25 22:27
Faktycznie się przejęzyczyłem z bandytami. Miałem na myśli przestępców ale to też chyba za ciężkie określenie, pasowało by chuligani albo kibice wkór..... na PZPN. Gości trzeba tytułować sympatycy największej opozycyjnej narazie partii. Bo mali podplaczae chcą świętować 9 października, może jakiś gril z kukły doktora ministra tak zwanego rolnictwa im wyjdzie.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Rower Romet koÅa 24
Rower Romet koła 24
czwartek, 18 kwietnia 2024