Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Rewitalizacja OHP w Radzyniu Podlaskim

piątek, 23 września 2011 16:06

osrodek ohpOd przyszłego roku Ośrodek Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Radzyniu Podlaskim będzie dysponował kwotą 3 180 000 zł, którą przeznaczy na modernizację swojej bazy, 75% to pieniądze unijne, reszta środki własne.

- Dzięki temu dofinansowaniu młodzież będzie mogła szkolić się w nowoczesnych budynkach i nowoczesnym i dobrym sprzęcie. Jest już tworzony projekt rewitalizacji, w którym chcemy przekształcić pozostałości po jednostce wojskowej w budynki szkolno – warsztatowe dla młodzieży z OHP – mówi Mariusz Wójtowicz – zastępca kierownika Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP.

Obecnie zajęcia są prowadzone w trzech budynkach, które zostaną wyremontowane. Wymienione będą okna, drzwi, instalacja elektryczna i sanitarna, pokrycie dachowe oraz zostanie przeprowadzone ogólne dostosowanie tych budynków do potrzeb ośrodka. Planowane jest również utworzenie specjalistycznych pracowni, przystosowanych do nauki zawodów takich jak: krawiec, kucharz, sprzedawca, fryzjer, kowal, stolarz, cieśla, ślusarz, mechanik, ogrodnik, technolog robót wykończeniowych.

– Dzisiaj (23.09) złożyliśmy do Starostwa wymaganą dokumentację na rozpoczęcie inwestycji, a w październiku zostanie wyłoniony w drodze przetargu wykonawca – kontynuuje Wójtowicz.

Cały obszar ośrodka zostanie ogrodzony i monitorowany, zagospodarowana będzie również na nowo zieleń. Powstaną drogi dojazdowe do poszczególnych budynków oraz chodniki.

Starania o dofinansowanie jak podkreśla Wójtowicz, trwają od 2004 roku, lecz dopiero w tym roku, dzięki wsparciu i pomocy posła Tadeusza Sławeckiego i marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosonowskiego udało nam się dostać dotację.

Na rok 2012 jest planowane zakończenie działań związanych z rewitalizacją i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już od września młodzież będzie się uczyła w nowoczesnych salach i będzie korzystać z nowoczesnego sprzętu.

IMG_0008IMG_0010IMG_0012IMG_0013IMG_0014IMG_0016IMG_0018IMG_0019

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Kierowca lub operator wózka widłowego
poniedziałek, 22 kwietnia 2024
noimage
Plytkarz/ Glazurnik
sobota, 20 kwietnia 2024
noimage
Kosiarka Rotacyjna słupsk
poniedziałek, 15 kwietnia 2024