Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 sierpnia 2019 imieniny: Helena, Ilona, Bogusław

Już niedługo

Rodzinne Wakacje w Mieście z FoxGames, g. 16.00 image
Rodzinne Wakacje w Mieście z FoxGames, g. 16.00, 21.08.2019, 16:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

"Przystanek Teraz" - Młodzież zbuduje makietę Radzynia!

Mariusz Szczygieł   
piątek, 14 stycznia 2011 08:30

Radzyń Podlaski - centrumRadzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury "Stuk-Puk" serdecznie zaprasza młodzież w wieku 13-19 lat na bezpłatne warsztaty umiejętności. Celem warsztatów jest umożliwienie młodzieży zdobycia wiedzy, praktycznych umiejętności i doświadczenia w zakresie działań plastycznych, dziennikarskich i społeczno-kulturalnych.

Mówiąc prościej - przez 5 miesięcy (luty-czerwiec 2011) - pod okiem doświadczonych instruktorów, młodzież budować będzie makietę Radzynia Podlaskiego. Działanie to umożliwi młodym mieszkańcom zmiany w przestrzeni miejskiej, których chcieliby dokonać, aby móc pochwalić się wyglądem miasta przed turystami, czy przyjaciółmi. W czerwcu odbędzie się plenerowa wystawa, na której zaprezentowany zostanie efekt prac.

Wszystko to, jak sądzą organizatorzy, może być jednym z kroków na drodze do wizualnego uporządkowania przestrzeni miasta. Równocześnie z warsztatami plastycznymi odbywać się będą warsztaty dziennikarskie (młodzież zapozna się z pracą redakcji prasowej, będzie opisywać powstawanie makiety, a materiały będą publikowane w prasie, radio i internecie), oraz warsztaty umiejętności interpersonalnych i społecznych (młodzież zdobędzie praktyczną wiedzę na temtat realnych możliwości wprowadzenia zmian w przestrzeni miejskiej, zapozna się z pracą samorządowców, odbędzie spotkania z osobami odpowiedzialnymi za kształtowanie wizerunku miasta)Organizatorzy czekają na zgłoszenia do piątku (28.01) poprzez stronę internetową www.stuk-puk.art.pl.

Przypominamy - warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Uczestnicy mają zapewnione niezbędne materiały, a dla najaktywniejszych organizatorzy przygotowali nagrody i gadżety związane z projektem. Więcej informacji pod nr tel. 606-618-341 u koordynatora projektu Jakuba Jakubowskiego.

Projekt ralizowany jest dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach programu "Równać Szanse", a także dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim.

 

Ilustracja: fragment pracy wykonanej przez Mariusza Dębiaka, w ramach pracy magisterskiej, pod kierunkiem dr inż. Andrzeja Kaczyńskiego w Zakładzie Kartografii Politechniki Warszawskiej

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.