Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 lutego 2020 imieniny: Cezarego, Wiktora

Tak będzie wyglądać nowy plac zabaw na Bulwarach

Mariusz Szczygieł   
piątek, 01 października 2010 11:40

Wizualizacja nowego placu zabaw na Bulwarach

Dwuosobowa huśtawka, karuzela, piaskownica, 2 "sprężynowce", zestaw zabawowy z trzema wieżami, platformami i ślizgawką, urządzenie gimnastyczne, huśtawka wagowa- tak będzie wyposażony nowy plac zabaw, który powstanie na oś. Bulwary.

Zamówienie na wykonanie placu zrealizuje firma Croquet ze Szczodrych koło Wrocławia, która od 1987 roku specjalizuje się w produkcji drewnianych zabawek i urządzeń gimnastycznych. Plac zabaw zostanie wykonany do 31 października br.

Plan placu zabaw

Trzy wieże, platformy, zjeżdżalnia...

Urządzenie gimnastyczneKaruzelaSprężynowiec

 

 

Komentarze  

 
#1 Piękne lato tej jesieni...Tradycja 2010-10-01 15:05
Pięknie.
Wybory w listopadzie to postawmy dzieciom plac zabaw na zimę. Nie ważne dla kogo, ważne kiedy. Czyżby burmiś nie miał się czym pochwalić?
 
 
#2 piękne...Arixtra 2010-10-01 16:06
słuszna uwaga...
 
 
#3 piękne ...pikuś 2010-10-02 21:21
Dobry pomysł z tym placem zabaw, akurat na wiosnę dzieciaki będą miały gdzie się bawić.
 
 
#4 dlaczego!?anonim 2010-10-02 23:08
I znowu będzie najpewniej, że się wtrącam - ale pytam się dlaczego tego placu zabaw nie robi ktoś z Radzynia? Czy u nas nie ma stolarzy z pomysłem? Przecież to beznadziejnie proste urządzenia, a gotowe projekty (gdyby ktoś miał problem) można znaleźć na stronach internetowych! Dlaczego nasze podatki idą na drugi koniec Polski? Dlaczego nie dano zarobić miejscowemu rzemieślnikowi? Atesty? - ktoś powie? Gdyby było zlecenie, to i atesty dało by się załatwić. Nie jeden produkuje meble i sprzęt ogrodowy i też to musi spełniać pewne wymagania.
Idea piękna - takich placów powinno być więcej, na każdym osiedlu są przecież nasze dzieci!
 
 
#5 do anonimanefzz 2010-10-05 19:52
to jest plac zabaw kretynie, a nie komoda, nie każdy stolarz, ukończył zarządzanie przestrzenią i projektowanie.
 
 
#6 do idioty nefzzanonim 2010-10-05 20:10
dzieciaczku śmieszny jesteś, a ja tego kretyna przeboleję, bo cóż polemizować z idiotą!
 
 
#7 nefzz...Admin iledzisiaj.pl 2010-10-05 21:35
nefzz... panuj nad emocjami...
 
 
#8 RE: Tak będzie wyglądać nowy plac zabaw na Bulwarachhellsing 2010-10-05 22:10
Nie ma co się spierać panowie. I jeden i drugi ma rację. Anonim, faktycznie trzeba dawać szansę pracy miejscowym, ale to jest bardziej skomplikowane, coś dotykającego innych problemów niż tylko samo wykonanie. Tutaj powierzasz na ręce wykonawcy bezpieczeństwo dzieci, a to przecież tym powinniśmy się kierować przede wszystkim, bo budujemy plac zabaw, nie tortur, dziecko ma tam rozwijać się fizycznie, mieć przyjemność, a nie doznawać kontuzji. Konstrukcja musi być nie tylko trwała, ale i wyjątkowo bezpieczna, żmudnie wykonana, gdzie najmniejsze szczególiki mają ogromne znaczenie, jak np.odpowiednie zabezpieczenie łączeń elementów konstrukcji, czyli plastikowe zaślepki.Przecież dzieci wszystko rozkręcą, śrubka może zostać połknięta, dziecko może się skaleczyć, wydłubać sobie oko. Elementy rozluzowanej konstrukcji, mogą prowadzić do jej załamania, co może skończyć się tragicznie. Myślę, że teraz spojrzysz na to z innej strony i mam cichą nadzieję, że kilka moich uwag, pozwoli Ci spojrzeć z troszeczkę innej strony. Jestem ojcem dwójki dzieci i z pewnością będę spał spokojniej gdy zajmie się tym profesjonalna firma, która ma wieloletnie doświadczenie w tej branży.Dodatkowym aspektem jest to,że chcąc pozyskać dofinansowanie np. z Unii trzeba spełnić wiele ciężkich warunków.Dodatkowo jest przetarg, która firma zrobi to:(i tutaj warunki warianty typu najlepiej, w określonym terminie, nie mówiąc o pieniądzach bo przecież na dzieciach się nie oszczędza co zresztą widać po
 
 
#9 RE: Tak będzie wyglądać nowy plac zabaw na Bulwarachhellsing 2010-10-05 22:28
tym jak burmistrz pracował przez całą kadencję nad rozwojem oświaty, kultury, sportu i wielu wielu innych projektach, dając wiele możliwości młodym ludziom. Popatrzmy na pozytywną pracę ludzi, a nie czepiajmy się tego co robią dobrze. Bo to, że buduje plac zabaw teraz wcale nie świadczy o tym, że jest to popis przed wyborami, w moim osobistym odczuciu przyjmuje taką możliwość, że nie będzie burmistrzem w następnej kadencji, więc realizuje to jak najszybciej i możesz powiedzieć "Nie zrobił tego w poprzedniej kadencji, 2 lata temu...", ale faktem jest, że to nie ma znaczenia, bo patrząc obiektywnie powinieneś drogi użytkowniku rozważyć też to, że przez całą kadencję ciągle coś robił. Remonty przedszkoli, hale przy szkołach, tzw. zielone, to przecież wszystko działalność na rzecz tych najmłodszych, pozyskanie środków na budowę basenu. Teraz też realizuje swój kolejny pomysł, aby stare(nie bezpieczne)place zabaw wymienić na nowe(sprzyjające dziecku), więc nie bądź zwykłym agresorem i przejrzyj na oczy, a wtedy zobaczysz jak to miasto kwitnie. A to że burmistrz buduje to przed zimą wcale nie jest głupotą wyssaną z palca. Gdybyś chodź raz był na Bulwarowskim placu zabaw, to zastanawiam się czy zostawiłbyś tam swoje dziecko, aby sobie pobiegało po wystających z betonu korzeniach, albo skaleczyło się o zdewastowane huśtawki. Tym bardziej, że budowanie tego placu na jesień czy lato jest równoważne z dwoma miesiącami wyjętymi z możliwości zabawy na nowym placu. Spytaj się pan dzieci
 
 
#10 RE: Tak będzie wyglądać nowy plac zabaw na Bulwarachhellsing 2010-10-05 22:37
czy nie chciałyby jesienią wyjść sobie na nowy plac zabaw. Bezpieczny bo odpowiednio zbudowany, z myślą właśnie o dzieciach. Nie z jakiejś blachy z odstającymi gwoździami.
Dodatkowo śmiem podejrzewać, że pańskie uprzedzenie i ubliżanie obecnemu "burmisiowi"
jest spowodowane albo niewiedzą, albo życiu w bliskim środowisku pana Rębka. Osobiście nie zdecydowałem jeszcze na kogo będę głosował. Ale sądzę, że zasług obecnemu burmistrzowi nikt nie odbierze i ludzie śledzący trochę co dzieje się w tym mieście dobrze o tym wiedzą,
dodatkowo w przeciwieństwie do p.Rębka gra czysto i swoje obietnice sukcesywnie spełnia. Dodatkowo doświadczenie z dwóch kadencji daje mu dodatkowego plusa w mojej klasyfikacji. Ale zobaczymy jak to wszystko rozegra się przed samymi wyborami i kto pokaże klasę. Tymczasem pozdrawiam wszystkich użytkowników ile dzisiaj.A co do strony to Brawo panie Mariuszu, ciekawy i przejrzysty projekt i jako iż jestem tu pierwszy to warto by życzyć szybkiego rozwoju i wielu pomocników w tym projekcie ;)
 
 
#11 do hellsingaanonim 2010-10-05 23:43
Drogi kolego, piękne wystąpienie przedwyborcze - wcale nie kpię w brew pozorom. Oczywistym jest, że należy chwalić tego, na kogo się chce postawić. Masz prawo i chwalić i później zagłosować zgodnie ze swoim sumieniem i wiedzą o kandydacie.
Wrócił bym jednak na chwilę na placu zabaw. Piszesz o jakiś atestach, doświadczeniu itp... Fakt, to co dla dzieci, musi być tak mocne, że pospolita (nawet małpa!) nie będzie wstanie uszkodzić i krzywdy przy tym sobie zrobić. Ale postaw pytanie sobie, czy na przestrzeni od kiedy powstało osiedle Bulwary ( a był to rok bodajże 1968 bądź 1967) był jakikolwiek poważny wypadek z udziałem dzieci podczas zabaw na prymitywnych komunistycznych sprzętach rozrywkowych? Dodam, że ustawionych na asfaltowym podłożu! Na pewno ktoś spadł z huśtawki, ktoś rozwalił kolana na ślizgawce, pościnał łokcie na asfaltowym boisku. Ale nikomu nie stała się wielka krzywda. Dlaczego dzisiaj chcemy na siłę uszczęśliwiać nasze dzieci środowiskiem sterylnym, bezkolizyjnym, jałowym bezmyślnością postępowania. Bo jeżeli dziecku nic nie grozi, ono przestaje myśleć, przestaje się rozwijać, a w późniejszym etapie życia, byle drobnostka, byle niepowodzenie, staje się traumatycznym przeżyciem. Są to później osobniki niezaradne życiowo, wymagające prowadzenia za rączkę nawet do ołtarza, a czasami i dłużej.
 
 
#12 do hellsinga ciąg dalszyanonim 2010-10-05 23:51
Zdrowe dziecko to nie takie, co nie ma owsików, co nie złapie czegoś od kota czy psa w piaskownicy! Zdrowe, to takie które potrafi przewidzieć, że się poobijać może po przez lichą ślizgawkę czy też karuzelę. To się przekłada na późniejszą realną ocenę sytuacji w jakiej może się znaleźć. Siniki na kolanach, to nauczka na przyszłość, podrapane ręce, a nawet kilka szwów to też nauka życia. Pozwólcie naszym dzieciom uczyć się, nie zabierajcie im natury.
Dlatego też, szukanie jakiś technologi bezpiecznych aż do przesady, kłóci się z naturą. Zwykła lina uwiązana do konara drzewa więcej nuczy dziecko, niż konstrukcja za kilka tysięcy złotych. Jest takie powiedzenie, dotąd się nie nauczy, do puki sobie (...) nie poparzy. I w tym coś jest.
 
 
#13 RE: Tak będzie wyglądać nowy plac zabaw na Bulwarachhellsing 2010-10-06 08:17
Co z całym szacunkiem nie znaczy, że mamy budować place zabaw podobne do wojskowych obozów szkoleniowych. Racja nauka poprzez popełnianie błędów jest w porządku, ale sam przyznasz, że patrząc na projekty współczesnych placów zabaw wcale nie są jakieś super futurystyczne, obijane pluszem z poduszkami na ziemi. Sam w dzieciństwie wracałem cały posiniaczony i zapewne każdy z wypowiadających się przedmówców.To czar dzieciństwa, ale też kilka razy wylądowałem w szpitalu. Żaden rodzic nie chce patrzeć na krzywdę swojego dziecka. Ja jednak dalej opowiadam się za tym by wzięła się za to profesjonalna firma. Wielu z rdzennych Radzynian zatrudnionych jest nie tylko w naszym miejscu zamieszkania.Więc to bez znaczenia jaka firma to wykona.Aby byłą rzetelna i terminowa.Pozdrawiam
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.