Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 października 2021 imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

Wykład na temat zdrowego żywienia dla młodych Orląt

Katarzyna Jastrzębska   
sobota, 10 lipca 2021 09:00

A po wykładzie trening, bo sukces, to teoria i praktyka!Na koniec tygodnia, 2 lipca w piątkowe popołudnie Paweł Ciężki zaprosił do swojej siłowni Green Gym dwie drużyny piłkarskie Orlik Starszy i Młodzik Młodszy.

Tematem spotkania był wykład na temat zdrowego żywienia. Paweł starał się wytłumaczyć młodym sportowcom, że prawidłowo przygotowane posiłki wpływają nie tylko na zdrowie i lepsze samopoczucie, ale mogą też wpływać na osiągane wyniki sportowe.

W dzisiejszych czasach młodzież jest narażona na różne pokusy żywieniowe, które niestety prowadzą do licznych chorób. Dlatego też bardzo ważne jest, aby dzieci i młodzież już od najmłodszych lat byli świadomi, co należy spożywać, aby cieszyć się dobrym zdrowiem.

Kolejny temat, który był poruszony na spotkaniu, dotyczył prawidłowego rozciągania mięśni, aby uniknąć kontuzji. Niestety brak rozciągania przed wysiłkiem fizycznym i po wysiłku, naraża organizm na niepotrzebny ból mięśni, skurcze, zakwasy i kontuzje. Dobrze dobrane ćwiczenia rozciągające łagodzą sztywność mięśni, powodują, że następnego dnia mięśnie nie bolą i są gotowe do wysiłku. Oczywiście na koniec spotkania był przeprowadzony krótki trening, aby chłopcy poczuli, jak pracują ich mięśnie :)

Zarówno rodzice, jak i trenerzy Patryk Szymala i Vitalii Melnychuk, bardzo dziękują Pawłowi Ciężkiemu za poświęcony czas i udzielenie wielu cennych rad naszym ''młodym piłkarzom".

wyklad_01-1wyklad_03-1wyklad_04-1wyklad_05-1wyklad_06-1wyklad_07-1wyklad_08-1wyklad_09-1

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.