Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 października 2021 imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

300+ na wyprawkę szkolną – pierwsze wnioski już są

Małgorzata Korba   
piątek, 09 lipca 2021 06:00

300 plusPonad sześciuset rodziców z powiatu radzyńskiego wystąpiło o świadczenie Dobry Start 300+ w ciągu pierwszych pięciu dni przyjmowania zgłoszeń.

Od tego roku wnioski są tylko elektroniczne, a wypłaty tylko na rachunek bankowy.

Rodzice mogą składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną dla dzieci od 1 lipca do 30 listopada. Wniosek mogą przesłać jednym z trzech kanałów, przez: Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portal Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl) albo bankowość elektroniczną.

W ciągu pierwszych pięciu dni mieszkańcy województwa lubelskiego złożyli ponad 22 tys. wniosków na przeszło 32 tys. dzieci. W samym powiecie radzyńskim było to odpowiednio: ponad 600 wniosków na niemal tysiąc dzieci.

SMS z numeru 2075

Status swojego zgłoszenia każdy uprawniony może sprawdzić w PUE ZUS. Dlatego instytucja automatycznie tworzy profil w PUE dla rodzica, który go jeszcze nie miał, a przesłał wniosek przez portal Emp@tia lub bank. ZUS przekazuje potwierdzenie rejestracji profilu w PUE na adres e-mail rodzica. A na jego numer telefonu wysyła SMS-em jednorazowe hasło do logowania. Hasło przychodzi z numeru 2075.

Gdzie po pomoc?

Osobom, które potrzebują wsparcia z rejestracją konta w PUE i złożeniem wniosku o 300+, zapewniają je pracownicy ZUS. Z ich pomocy można skorzystać w placówkach Zakładu i na infolinii pod numerem 22 290 22 02 (czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 –15:00). Pojawią się też na dyżurach w mniejszych miejscowościach – w placówkach Poczty Polskiej, KRUS-u, urzędów miast i gmin. Informacje o dyżurach na najbliższe dni są na bieżąco aktualizowane w kalendarium na stronie internetowej ZUS, w zakładce o programie Dobry Start.

 

Komentarze  

 
#1 RE: 300+ na wyprawkę szkolną – pierwsze wnioski już sąSunny 2021-07-14 14:50
Po kasę to biegną wszyscy ale na szczepienia to już nie Ale co się dziwić to zabetonowane pisowskie głowy
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.