Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 stycznia 2022 imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Stowarzyszenie wręczyło książki uczniom i zaprasza mieszkańców na kawę i ciastka

Jakub Jakubowski   
poniedziałek, 12 lipca 2021 05:00

Członkowie stowarzyszeniaKsiążki dla najlepszych

Konkurs z książkami był odpowiedzią na liczne głosy rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Radzynia Podlaskiego, których pociechy – mimo wyróżniających się wyników w nauce, wysokiej średniej ocen i osiągnięć dodatkowych – nie otrzymały od władz miasta i szkoły tradycyjnych nagród. Dla porównania w Szkole Podstawowej Nr 1 wszystkie dzieci od 4 do 8 klasy, które uzyskały na swiadectwie biało-czerwony pasek, otrzymały pamiątkowe książki. Wspomnieć należy, że wyniki egzaminów klas ósmych SP 2 uplasowały się powyżej średniej wojewódzkiej i średniej krajowej. Ze strony rodziców padały pytania: dlaczego w jednej szkole można to zrobić, a w drugiej nie?

Problem został przeanalizowany przez radną miejską Bożenę Lecyk i członków stowarzyszenia „Radzyń Moje Miasto”. Okazało się, że decyzje władz są ostateczne i nie było szansy na zmianę tej sytuacji. Powstał pomysł wręczenia nagród książkowych 20 uczniom SP 2 z wyróżniającymi się wynikami w nauce, którzy jako pierwsi odpowiedzą na ogłoszony przez stowarzenie konkurs. Choć gest jest symboliczny to – jak twierdzi Iwona Niebrzegowska-Kuchnia – może stanie się on impulsem do tego aby w przyszłym roku szkolnym wszyscy najlepsi uczniowie takie nagrody otrzymali. W imieniu stowarzyszenia „Radzyń Moje Miasto” pomoc w znalezieniu sponsorów zadeklarował radny powiatowy Jakub Jakubowski. 5 lipca w kawiarni „Kofi&Ti” odbyło się uroczyste wręczenie nagród konkursowych. Dwadzieściowo uczniów przybyłych na spotkanie z rodzicami, chwaliło się swoimi świadectwami i średnimi ocen, jakie osiągnęli. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie. Jesteśmy dumni z naszych uczniów.

Nagrodzeni uczniowie

Porozmawiajmy o mieście i powiecie

Wakacje to czas spotkań i budowania relacji. W środę, 7 lipca stowarzyszenie „Radzyń Moje Miasto rozpoczęło wakacyjny cykl spotkań „Porozmawiajmy!”. To zaproszenie na kawę ciastko i rozmowę o tym co widzimy, co nam się podoba, albo - jeszcze lepiej - czego się obawiamy i co chcielibysmy zmienić w mieście i powiecie.

W każdą środę do końca sierpnia, po godzinie 15.00, na Placu Wolności w Radzyniu Podlaskim będzie można spotkać członków stowarzyszenia, radnych, wolontariuszy i przyjaciół. Zapraszamy po chłodną wodę - w upał, lub ciepłą kawę. „Będziemy rozmawiać o szkołach, ulicach, budżecie obywatelskim, komunikacji, cenach śmieci, waszych dzieciach, albo waszych dziadkach. Chcemy wysłuchać czym żyją ludzie w naszym mieście. Może to kultura, może ciężka praca, może działka, albo wychowanie dzieci, może samotna emerytura, albo zmagania z chorobami. Chcemy być z nimi, poznać ich i po prostu porozmawiać” - mówi Jakub Jakubowski, radny powiatu radzyńskiego.

Spotkania zbiegają się z opracowaniem Ponadlokalnej Strategii Rozwoju. Jest to dokument strategiczny, który tworzą Powiat Radzyński razem z miastem i okalającymi je gminami. Będzie nam niezbedny przy pozyskiwaniu funduszy unijnych w latach 2023-2027, ale też przy okazji planowania strategicznych decyzji na przyszłość. Chcemy więc – jako stowarzyszenie – włączyć się aktywnie w opracowywanie tego dokumentu i zaprosić do tego również mieszkańców. Ankiety drogą internetową można składać do 31 lipca wchodząc w link https://tinyurl.com/radzyn. Ankiety będzie można również wypełnić na spotkaniach z członkami stowarzyszenia. Zapraszamy!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.