Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 września 2020 imieniny: Aurelii, Władysława

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Dzieci wróciły do radzyńskiego domu dziecka

Michał Maliszewski   
czwartek, 07 listopada 2019 07:00

Starosta Szczepan NiebrzegowskiPół roku temu informowaliśmy o braku miejsc w radzyńskiej placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć tutaj! Mamy dobrą wiadomość. 6-cioro dzieci, które musiały opuścić ośrodek i powiat radzyński właśnie wracają do swoich rodzinnych stron. Dla tych osób jest to powrót do kolegów, miejsc, które dobrze znają oraz bliskich, zaś dla powiatu to szansa na zaoszczędzenie pieniędzy.

- Kilkumiesięczne działania władz powiatu, ale przede wszystkim pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, zastępcy kierownika Grzegorza Karczewskiego pozwoliłyby po kilku miesiącach sześcioro dzieci z gminy Wohyń, które przebywały w placówce opiekuńczej poza naszym powiatem wracają w tym tygodniu do nas – mówił starosta radzyński. Jest już pozytywna decyzja pana wojewody. Chcę powiedzieć, że jest to dla mnie bardzo dobra informacja, przede wszystkim dzieci będą dużo bliżej swoich rodzinnych stron, a po drugie nie ukrywam też kwestii związanych z kosztami. Przypominam, miesięczny koszt tej szóstki dzieci poza naszym powiatem to około 40 tysięcy złotych. Jeżeli przeliczymy to przez koszt roczny to są okolic pół miliona złotych. Skąd się biorą tak duże koszty? Po prostu nasza placówka jest zdecydowanie jedną z najtańszych w województwie lubelskim, a nawet całej Polsce, natomiast szereg placówek, między innymi ta, w której te dzieci przebywały są zdecydowanie droższe. Chciałbym jeszcze raz pani dyrektor Dorocie Bieleckiej, pracownikom PCPR, bo to oni prowadzili działania – zakończył Szczepan Niebrzegowski.

 

Komentarze  

 
#1 Majątkowy róż28kaja 2019-11-07 23:36
Wszystko fajnie, tylko kolor tego budynku... pozostanie w pamięci na długo. Niestety.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.