Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 sierpnia 2020 imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

"Gospodarka odpadami komunalnymi" z Radzyńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku

Piotr Tarnowski Inspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta Radzyń Podlaski   
sobota, 26 października 2019 07:00

Podczas wykładu4 października w sali Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie, którego motywem przewodnim była "Gospodarka odpadami komunalnymi".

Spotkanie odbyło się na zaproszenie Prezesa Radzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Dariusza Gałana i Prezesa Radzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zbigniewa Ostapowicza. Piotr Tarnowski- Inspektor WZM Urzędu Miasta Radzyń Podlaski, w ramach prowadzonej edukacji ekologicznej, przeprowadził prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną. W wydarzeniu wzięło udział ok 30 seniorów, którzy bardzo energicznie i merytorycznie reagowali na wszystkie przedstawione zagadnienia. Urzędnik zaprezentował najważniejsze punkty związane z gospodarką odpadami komunalnymi, omówił podział na frakcje, działanie PSZOK, miejsca, gdzie można oddać przeterminowane leki, zmiany w przepisach, nowe trendy w odpadach i kierunek, dokąd rynek odpadowy zmierza.

Ponadto, Prezes RSM przekazał zebranym zakres działań, jakie spółdzielnia wykonuje i planuje wykonać, aby zrównoważyć gospodarkę odpadami na terenie swoich nieruchomości tj. m.in: instalację nowych altan śmietnikowych, montaż światła w altanach oraz kamer monitorujących korzystających ze śmietnika, a także zamków do altan na kartę chipową, żeby spersonalizować każde wejście. Wszystkie powyższe zabiegi mają zadanie zoptymalizować koszty mieszkańców z zakresu gospodarki odpadów komunalnych, w tym uniknąć zwiększenia stawek za brak poprawnej segregacji, przy maksymalizacji poprawnej zbiórki selektywnej.

Uczestnicy na koniec spotkania otrzymali ulotki o szczegółowym sposobie segregacji oraz ulotki o kompostowaniu, jak prawidłowo założyć i prowadzić kompostownik.

191025-rutw-01191025-rutw-02191025-rutw-03191025-rutw-04191025-rutw-05191025-rutw-06191025-rutw-07191025-rutw-08

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.