Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 maja 2020 imieniny: Feliksa, Ferdynanda | 1940 - za zabicie Niemca rozstrzelano w lesie Planta 50 mężczyzn z Rudna i proboszcza Romana Ryczkowskiego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Progi zwalniające zostaną zmienione na mniejsze

Michał Maliszewski   
środa, 17 lipca 2019 07:00

PrógPo raz kolejny udowodniliście, że komentarze zamieszczone w Internecie, zarówno na naszej stronie (24 komentarze) oraz profilu iledzisiaj.pl na facebooku (95 komentarzy) mają moc sprawczą.

Dwa dni temu duży próg zwalniający zainstalowany na ulicy Kościuszki został zmieniony na mniejszy. Czekaliśmy z publikacją tego artykułu na odpowiedź Radosława Mazura, Naczelnika Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym w Radzyniu Podlaskim. Zapytaliśmy go skąd decyzja o zmianie tego progu zwalniającego na łagodniejszy i czy ten na ul. Dąbrowskiego również zostanie zamieniony na mniej uciążliwy. Przed chwilą otrzymaliśmy krótką wiadomość od naczelnika: - W związku z licznymi wnioskami mieszkańców jak również policji progi na ul. Kościuszki i Dąbrowskiego zostaną zmienione na progi o łagodniejszym podrzucie.

Internauci zauważyli również, że instalowanie progu zwalniającego za przejściem dla pieszych mija się z celem. Jedna osoba stwierdziła, że może to oznaczać zmianę organizacji ruchu na tym odcinku drogi. Bardziej prawdopodobna jest chęć zachowania odstępu od skrzyżowania, co zmusiło przesunięcie prógu za przejście dla pieszych. Niestety na nasze wcześniejsze pytanie do magistratu o to, czy wszystkie odległości są zachowane zgodnie z prawem nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Tak się prezentuje nowy próg zwalniający na ul. Kościuszki:

190716-prog-1190716-prog-2190716-prog-3190716-prog-4190716-prog-5190716-prog-6

 

Komentarze  

 
#1 Znaki na dzikoWuk 2019-07-17 13:37
Samo ustawianie progów niefigurujących w projekcie organizacji ruchu jest niezgodne z prawem. Zmiana organizacji ruchu na ul. Kościuszki miała być wprowadzona 16 czerwca 2019 roku i taki też projekt zatwierdził organ zarządzający ruchem na drogach miejskich czyli starosta. Przeprowadzona w ciągu 14 dni kontrola wykazała, że organizacji nie wprowadzono. Teraz zaś wprowadza się organizację ruchu "na dziko" bez uzgadniania z organem zarządzającym ruchem.
 
 
#2 progi zwalniającebolo2 2019-07-18 17:36
:-) Kto zapłaci za tak bzdurne pomysły, jak zwykle społeczeństwo ale NIE pomysłodawca i wykonawca .Sobie powinni założyć progi myślenia i zdrowego rozsądku. :-)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.