Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 maja 2019 imieniny: Iwony, Emilii

Już niedługo

Koncert Riffertone (pop, jazz, r&b) image
Koncert Riffertone (pop, jazz, r&b), 25.05.2019, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Na Lendzinku poprawią drogę, ale na asfalt trzeba poczekać

Michał Maliszewski   
piątek, 08 marca 2019 08:00

Tabliczka z nazwą ulicyW naszym mieście jest kilka nieutwardzonych ulic, z którymi muszą przemieszczać się prawie codziennie mieszkańcy.

Podobna sytuacja jest na ulicy Lendzinek II, gdzie podczas deszczu powstają kałuże i błoto. W tej sprawie interweniowała radna Bożena Lecyk podczas obrad sesji miejskiej: - Mieszkańcy ulicy Lendzinek II zwrócili się do mnie, ponieważ ci ludzie toną w błocie – mówiła radna. – Myślę tutaj o doraźnym poprawieniu nawierzchni tej ulicy, czyli wysypaniu kruszcem, ponieważ funkcjonowanie mieszkańców na terenie tej ulicy jest poważnie utrudnione. Wiem, że mieszkańcy złożyli wniosek pisemny, skierowany do burmistrza o poprawę jakości tej drogi. W związku z tym ja formalnie chcę złożyć taki wniosek o uruchomienie czynności poprawiających nawierzchnię na tamtej ulicy w najbliższym możliwym czasie – zakończyła.

Burmistrz odpowiedział: - Ta sprawa jest mi znana dosyć dobrze, ponieważ przez lata przedostatniej kadencji prowadziliśmy działania związane z tym, by miasto stało się właścicielem tego gruntu. Przez dziesiątki lat te grunty były własnością wspólnoty gruntowej i wszyscy ci państwo, którzy zamieszkują przy ulicy Lendzinek II, Lendzinek I, Truskawkowej oni formalnie nie mieli dojazdów do swoich domów. Wybudowali domy bez drogi dojazdowej. Poprzednia Rada wyraziła zgodę i odkupiliśmy te tereny od wspólnoty gruntowej. Te grunty są nareszcie własnością miasta i możemy w końcu tam zainwestować. Prawdą jest, że mieszkańcy zgłosili się do mnie, by utwardzić ten teren i tak też się stanie, ponieważ dopiero teraz możemy tam działać. Rzeczą najistotniejsza na tym terenie jest droga, ale tam nie ma również wody bieżącej i kanalizacji. To są zasadnicze kwestie, które trzeba wykonać. Jeśli chodzi o tonięcie w błocie, to ja byłem na tym terenie zaraz po tej interwencji i nie do końca jest tak, że wszyscy toną. Teren jest rzeczywiście trudny, ale przy staraniach własnych przedsiębiorców, którzy mają tam siedzibę, ten teren został zadbany. Tam dojazd jest aczkolwiek nie twierdzę, że to jest satysfakcjonujące, ale nad tym czuwamy i zostanie uszlachetniona ta droga do czasu wybudowania wodociągu i kanalizacji – oznajmił Jerzy Rębek.

190307-lendzinek-1190307-lendzinek-2190307-lendzinek-3190307-lendzinek-4190307-lendzinek-5190307-lendzinek-6190307-lendzinek-7190307-lendzinek-8

 

Komentarze  

 
#1 Inwestycjemonster 2019-03-08 15:36
A może tak przy okazji zająć się stadionem miejskim tzn.utowrzeniem sztucznego boiska treningowego oraz zadaszenia trybuny głównej? Przykłady można mnożyć a to rewitalizacja parku a to brak parkingów.
 
 
#2 A radny z Lendzinka to gdzie?mamama 2019-03-08 23:03
A radny z Lendzinka to co robi ?. Zamknął oczki i śpi jak podczas instruktarzu w PKSie. Urodził się jak na Lendzinku było błoto , przeżył 70 lat i chyba mu się to podoba , bo nie widziałem nigdy jego wypowiedzi w tej sprawie. Ale najważniejszą sprawę załatwił . Rodzina ma pracę.
 
 
#3 RE: Na Lendzinku poprawią drogę, ale na asfalt trzeba poczekaćfalconetti 2019-03-09 23:14
monster , nie mam nic przeciwko modernizacji stadionu , ale pisząc o tym w każdym temacie , myślę , narażasz się na śmieszność i złośliwości userów .A chyba nie o to Ci chodzi .
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.