Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 czerwca 2019 imieniny: Elżbiety, Marka | 1456 - powstaje parafia św. Trójcy, w wyniku wystawienia dokumentu fundacyjnego parafii w Białce Niżnej, czyli Kozmimrynku przez biskupa krakowskiego Tomasza Strzempińskiego

Co się dzieje z odrzuconymi 10-ma milionami na pałac?

Michał Maliszewski   
sobota, 29 grudnia 2018 08:00

Burmistrz Jerzy RębekTemat odrzuconej dotacji na renowację centrum miasta oraz pałacu Potockich zanikł.

Podczas konferencji prasowej Jerzego Rębka w czasie wyborów samorządowych mówiono, że jeśli dojdzie do zmiany w władz Urzędzie Marszałkowskim to Radzyń Podlaski będzie miał łatwość w uzyskiwaniu dotacji. Temat powrócił na ubiegłej sesji Rady Miasta, 28 grudnia br.: - Chciałbym wrócić do kwestii pałacu Potockich i środków na ten pałac, chodzi mi generalnie o te 10 milionów złotych, które mieliśmy dostać, a nie dostaliśmy - rozpoczął radny Szczygieł. Proszę powiedzieć jaka jest szansa na pozyskanie tych środków do Radzynia i czy jest taka szansa, bo pamiętamy wypowiedzi podczas kampanii, gdzie poseł Szewczak oraz pan burmistrz mówił, że te pieniądze dostaniemy o ile władza w województwie się zmieni i czy w ogóle mamy szanse na te pieniądze? – dopytywał Mariusz Szczygieł.

Radny Mariusz Szczygieł

- Ja stuprocentowej pewności nie mogę mieć i nie przekażę państwu takiej informacji, że na pewno dostaniemy te pieniądze, lecz czynimy o to starania – odpowiedział mu Jerzy Rębek. – Sprawa jest w sądzie. Dostaliśmy informacje, że 23 stycznia 2019 roku będzie rozprawa w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w tej kwestii. Nie kryję, że podjąłem takie rozmowy w kwestii odzyskania tych środków. Celowo używam takiego określenia, ponieważ z tego działania, z którego było przeznaczone rewitalizację centrów miast w województwie lubelskim zostało 70 milionów złotych w kasie Urzędu Marszałkowskiego. Gdzie tu jest troska o dobro wspólne w wydaniu tamtej ekipy? Jeśli nawet były popełnione jakieś błędy to, gdzie jest ta troska o to, żeby zagospodarować te środki w sposób racjonalny i pełny? Ja nie dostrzegałem wtedy tej troski, tylko jak to w życiu bywa, łatwo coś popsuć, ale potem to wszystko poskładać w logiczną całość, to jest trochę bardziej karkołomne. To jest moja odpowiedź, nie mogę mieć pewności, ale czynię o to starania. Prowadziłem rozmowy w Urzędzie Marszałkowskim i poznałem wiele zagadnień związanych z naszą dotacją – odpowiedział burmistrz Radzynia Podlaskiego.

Rozstrzygniecie pierwszej sprawy o 10-cio milionową dotację poznamy 23 stycznia przyszłego roku.

181229-sesjarm-1181229-sesjarm-2181229-sesjarm-3181229-sesjarm-4181229-sesjarm-5181229-sesjarm-6181229-sesjarm-7181229-sesjarm-8

 

Komentarze  

 
#21 Panie Andrzeju.eSPe 2019-01-02 15:12
Na początku mojego listu, tak się onegdaj zaczynało, chciałbym Panu złożyć serdeczne życzenia "noworoczno-urodzinowe", traktuję to spójnie, bo jakoś tak to się nieszczęśliwie złożyło, że te dwie bardzo ważne daty, panu się nałożyły w kalendarzu, a szkoda...
Wracając jednak do tematu. Zacznę może od uzasadnienia. Po pierwsze, OPINIE, to wyczerpana formuła komunikacji. Po drugie ILEDZISIAJ, staje się z godziny na godzinę coraz bardziej stonowana, z racji obowiązków pana Szczygła, kolidujących z publikacją bardziej wartościowszych tekstów.
Dopóki pan Szczygieł nie wymyśli, czy jest bardziej za, czy bardziej przeciw, nie mamy jako konstruktywna - totalna lub jeszcze jakaś inna opozycja, wyjścia. Musimy stworzyć od podstaw nowy niezależny portal o zasięgu miasto i gmina Radzyń Podlaski. Powinna to być konstruktywna krytyka w wykonaniu totalnej opozycji. Każdy felieton powinien zawierać wskazanie obecnej sytuacji, zagrożeń z niej wynikających, a kończyć się przemyśleniami, co by zrobiła w tej sytuacji opozycja, gdyby była przy władzy. Sama krytyka niczego nie wnosi, wyborcy muszą wiedzieć, co byśmy dali w zamian.
Jestem przekonany, że Pan z kilkorgiem znajomych, wierzę ze takich pan ma, jesteście wstanie coś takiego stworzyć. Nie można czekać 5 lat, wybory należy rozpocząć już teraz.
 
 
#22 do # 19zenek44 2019-01-03 16:04
Pytania do burmistrza należy kierowac na sesjach RM, składać w sekretariacie za potwierdzeniem ,ewentualnie w bezpośredniej rozmowie. Urzędnik nie musi odpowiadać na zarzuty lub pytania stawiane w felietonach lub jakiejkolwiek twórczości autora.
 
 
#23 Andrzej Kotyłaakotyla 2019-01-03 16:36
Doskonale o tym wiem i nie spodziewałem się ani nie oczekiwałem odpowiedzi w trybie urzędowym. Skoro jednak - za pośrednictwem mediów - są urzędnikowi znane jakiekolwiek wątpliwości bądź pytania obywateli, to urzędnik winien się do nich odnieść choćby wykorzystując dostępne sobie środki przekazu, a posiada w swej dyspozycji sporą ich ilość.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.