Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 czerwca 2019 imieniny: Elżbiety, Marka | 1456 - powstaje parafia św. Trójcy, w wyniku wystawienia dokumentu fundacyjnego parafii w Białce Niżnej, czyli Kozmimrynku przez biskupa krakowskiego Tomasza Strzempińskiego

Próba odwołania przewodniczących rady zakończona niepowodzeniem

Michał Maliszewski   
piątek, 28 grudnia 2018 08:00

Prezydium Rady GminyWczoraj, podczas III sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski radny Ryszard Król próbował wnieść pod obrady punkty mówiące o odwołaniu wybranych na drugiej sesji RG przewodniczących.

- W tym miejscu składam wniosek, votum nieufności do prezydium Rady o rozszerzenie porządku obrad i dodanie punktów w sprawie odwołania przewodniczących i powołania nowych. Podstawę prawną stanowi ustawa o samorządzie gminnym oraz statut gminy Radzyń Podlaski. Powołuje się na casus Anny Grochoły z poprzedniej sesji – mówił Ryszard Król.

Za przyjęciem wniosku radnego były tylko 3 osoby. 7-miu radnych zagłosowało przeciw, natomiast 4 wstrzymało się. Wniosek został odrzucony większością głosów.

Na III sesję Rady Gminy stawił się również starosta Szczepan Niebrzegowski, który skomentował całą sytuację: - Przysłuchując się wstępowi do dzisiejszej sesji przypomniała mi się wypowiedź brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, który bardzo dawno temu powiedział: „demokracje jest to ustrój, który ma bardzo wiele wad. Z wieloma rzeczami się nie zgadzamy, ale póki co nikt nie wymyślił niczego mądrzejszego”. Dzisiejsze państwa głosowania są potwierdzeniem tych słów. W gminie Radzyń Podlaski demokracja kwitnie – mówił starosta.

 

Komentarze  

 
#1 Ująłbym to inaczej.radon 2018-12-28 11:53
To nie demokracja, ale zwykła niedojrzałość do roli radnego połączona z nienawiścią i to w tak ważnym okresie Świąt pojednania międzyludzkiego.
 
 
#2 Na mocne słowa o nienawiścifelek 2018-12-28 16:09
Cóż za kuriozalny pomysł z tą nienawiścią?! To było raczej zabawne. Panie Michale to pańskie dziennikarstwo to tak jak demokracja w gminie ani rzetelne ani merytoryczne. Trochę sensacyjne. Jeśli z całej sesji tylko to uważa Pan za godne uwagi to wyrazy współczucia dla Pana i tych co to czytają
 
 
#3 Niebrzegowski dowcipniśyzzum 2018-12-28 18:18
Panie Niebrzegowski wydawało się by że jest z pana niezły dowcipniś pisząc o demokracji. Jaka demokracja przecież wszyscy wkoło wiedzą ( nawet "rozgarnięty ) wójt że ta demokracja na poprzednim posiedzeniu rady polegała na "korupcji" politycznej i radny -który zresztą przepraszał swoich wyborców- zmienił zapatrywania czy to po prośbie czy też po groźbie to już raczej powinna prokuratura się zająć. Także panie Niebrzegowski miej pan chociaż odrobinę przyzwoitości i nie rób pan sobie jaj.
 
 
#4 brawo Ryszardyzzum 2018-12-28 18:31
brawo Ryszard tak trzymać. Mam nadzieję że dzięki tobie nie będzie "niemych rad"
 
 
#5 demokracjabolo2 2018-12-29 09:27
:-) Ma rację pan Ryszard że próbował coś zmienić lecz pupilki Wójta NIE dadzą coś przeforsować bez zgody Wójta ,natomiast pan Starosta zrobil się dowcipny i na sesji zaczoł uczyć co to jest demokracja. Popiera Wójta swojego kolegę ;-)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.