Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Więcej miejsca dla szkoły muzycznej. Podpisanie umowy z Archiwum Państwowym po weekendzie majowym

Michał Maliszewski   
sobota, 05 maja 2018 07:00

Burmistrz Jerzy RębekPodczas ostatniej sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski burmistrz Jerzy Rębek poinformował o uzyskanej dotacji na zagospodarowanie pomieszczeń na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego.

Placówce tej zostaną przekazane pomieszczenia, gdzie wcześniej znajdowała się Miejska Biblioteka Publiczna. Oprócz tego w następnym tygodniu ma zostać podpisana umowa najmu części pałacu dla Archiwum Państwowego.

- W ostatnich dniach, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia Zbigniew Czuryło uzyskał informację z departamentu kształcenia artystycznego, że naszej szkole zostanie przekazana kwota 80 tysięcy złotych na zagospodarowanie dodatkowych pomieszczeń, które są po bibliotece – mówił Jerzy Rębek. – To sukces pana dyrektora, chociaż towarzyszyłem dyrektorowi w Ministerstwie Kultury to cieszę się z tego, że jest taka pomoc. Oprócz tego ministerstwo zabezpieczyło również środki na zwiększony czynsz dla miasta za najem pomieszczeń, po 3 tysiące miesięcznie więcej. Dobiegają końca prace studyjne, związane z podpisaniem umowy na wydzierżawienie obiektu skrzydła wschodniego pałacu dla Archiwum Państwowego. Po weekendzie majowym ma do nas przybyć dyrektor tej instytucji z Lublina oraz zastępca naczelnego dyrektora Archiwum Państwowego. Na miejscu mamy doprecyzować wszelkie sprawy i taka umowa zostanie podpisana – zakończył burmistrz.

 

Komentarze  

 
#1 Czemu niejak to 2018-05-05 21:36
Trzeba było sprzedać pałac Grupie Anders i wtedy byłby spokój i perespektywa rozwoju dla miasta. Przyklad: Miasto Ryn na Mazurach i tamtejszy zamek, którego właścicielem jest właśnie Grupa Anders. W kręgu zainteresowań owej instytucji był radzynski Pałac. Wystarczy spojrzeć na Ryn kiedyś i obecnie.
 
 
#2 Czemu nieniepokorny 2018-05-06 02:44
POstępowe "polskie" Postsolidarnościowe władze III RP
Sprzedały stocznie
I jesteśmy dzięki temu światową
Potęgą w okrętowej produkcji
 
 
#3 do niepokornyP.K. 2018-05-06 10:56
przytoczyłeś sprawę stoczni, a skoro już jesteś taki pamiętliwy to przypomnij mi proszę kto przywłaszczył ogromne pieniądze uzbierane od ludzi na ratowanie stoczni? gdybyś nie pamiętał to Ci powiem - Rydzyk, tak ten słynny Rydzyk z Torunia, góru wielbicieli PiS, kto nie wierzy niech wpisze sobie w google hasło, wyskoczy setki stron opisujących jak to było, włos się na głowie jeży czytając
 
 
#4 do niepokornegozjp 2018-05-06 11:05
Cytat:
POstępowe "polskie" Postsolidarnościowe władze III RP
Sprzedały stocznie
I jesteśmy dzięki temu światową
Potęgą w okrętowej produkcji
A co ciekawego powiesz na temat prywatyzacji ZNTK Bydgoszcz i ZNTK Nowy Sącz, czyli obecnych Pesy i Newagu?
Jesteśmy potęgą na rynku pojazdów szynowych czy nie?
 
 
#5 @niepokornyyzzum 2018-05-06 15:37
oj nie doczytałeś chłopie lub powtarzasz po propogandowej telewizji. Jeśli chodzi o przemysł stoczniowy to jest on obecnie drugi w Europie i piąty na świecie.
 
 
#6 ta,tawaluś 2018-05-06 19:27
do yzuma w Polsce to najwięcej statków produkują 2 Biedronki na terenach byłej stoczni w Szczecinie?
 
 
#7 poczytajyzzum 2018-05-06 20:28
Poszukaj poczytaj, dowiedz się i możemy zacząć dyskiusję. Z materiałami propogandowymi PiS nier zamierzam wchodzić w dyskurs. Tak na marginesie przemysł stoczniowy w 2016 miał przychdy rzędu 103 miliarda złotych. Grupa Kapitałowa Remontowa Holding ( jedna z firm powstałych na bazie dawnych stoczni) była drugim w Polsce eksporterem po KGHM i itd itd. Owszem może pan powtarzać te partyjne banialuki ale po co jak wszystko można sprawdzić

Pomyłka przychody 10,3 miliarda a nie 103 ( tak dobrze jeszcze nie jest :) )
 
 
#8 przyszłośćeSPe 2018-05-06 22:17
Podstawowym argumentem, który przyczynił się do upadłości stoczni Gdańsk, Szczecin, to brak własnego kapitału stoczni. Stocznie te nie potrafiły zgromadzić przez prawie 50 lat, swojego kapitału, który pozwoliłby budować statki w konkurencyjnej cenie, bez udziału pożyczek bankowych. To banki przede wszystkim zarabiały na produkcji statków. Stocznie państwowe, cały swój zysk musiały oddawać państwu, a później budować statki z pożyczek od państwowych banków. Za czasów "dobrej zmiany" jest nadal tak samo. Rząd drze ile się da z zysków BANKU PKO BP, ORLENU, KGH, LOTOSU, itd, przez co spółki te są niekonkurencyjne dla prywatnych firm na świecie. Wcześniej czy trochę później, też padną jak stocznie, a potentaci wykupią je za grosze. Partie obiecując śliwki robaczywki na wierzbach, ogłupiają swoich wyborców. Ich wnuki przekonają się czym pachniał dziadek, czy też prababka. Przekonacie się, jaką czystkę zrobią nam wnuki, nawet na etat babci klozetowej, będzie zabronione nas brać. Szczególnie tych od PiSu lub skażonych Rydzykiem
 
 
#9 7,13,21,24,32 (5,7)eSPe 2018-05-06 22:22
A Radzie Miasta (jako komplet) wspólnie z burmistrzem, radziłbym zagrać Jack Pota. Na najbliższy piątek jest do wygrania 280 mln zł. Parę dziur by załatał.
 
 
#10 RE: Więcej miejsca dla szkoły muzycznej. Podpisanie umowy z Archiwum Państwowym po weekendzie majowymniepokorny 2018-05-07 08:55
Rzeczywiście dzięki prywatyzacji i "restrukturyzacji" kwitnie nasz przemysł rodzimy i rolnictwo , wystarczy pójść do "polskiego" z rzędu supermarketu, tam same polskie towary, "jesteśmy potęgą gospodarczą"

P.S. A Lepper się powiesił
(Wersja dla lemingów, koszernych i uczonych w pismach)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Oddam łąkę w bezpłatne użytkowanie.
poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Rower
Rower
środa, 17 kwietnia 2024
noimage
Opony letnie 4 szt. 175 x 65 x 14
czwartek, 11 kwietnia 2024