Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Pierwsze koty za płoty

Adam Kułak   
sobota, 14 sierpnia 2021 10:00

Orlęta

Radzyńska drużyna w Sieniawie wygraną 0: 4 z wysokiego C rozpoczęła nowy sezon rozgrywek trzecioligowych. Kolejnym rywalem będzie ligowy beniaminek Tomasovia Tomaszów Lubelski.

Drużyna z Tomaszowa w sezonie 2020/21 zmiażdżyła czwartoligowych przeciwników i powróciła do trzeciej ligi po pięciu latach gry w niższej klasie rozgrywkowej. W 34 meczach zgromadziła 100 punktów, wyprzedzając Świdniczankę o 34 oczka. Wygrała 33 mecze, remisując tylko jeden. Bilans bramkowy 135 zdobytych goli, straconych 11. Po tak wspaniałych osiągnięciach przegrana w trzecioligowym debiucie z Cracovią II 2: 5 była zimnym prysznicem dla piłkarzy trenera Pawła Babiarza. Czy beniaminek zapłacił frycowe, a być może przepaść pomiędzy trzecią a czwartą ligą jest bardzo głęboka? Jak jest faktycznie, przekonamy się już w najbliższą niedzielę.

Po odejściu z Orląt Kobiałki, Adisona, Kality, Wiatraka i Nowosadki czyli zawodników często wychodzących w pierwszym składzie na ich miejsce pozyskano Przemysława Koszela z Hetmana Zamość, Ernesta Skrzyńskiego ze Stali Kraśnik i Wahe Mnacakanjana z Olimpii Grudziądz. Przyszło również czterech młodzieżowców; bramkarz Dawid Rosiak z Hetmana Zamość oraz pomocnicy Piotr Ćwik -Akademia Piłkarska Wisły Kraków, Piotr Bryja z Sandecji Nowy Sącz i Mateusz Tarnowski -Nadnarwianka Pułtusk. Do drużyny wrócił z wypożyczenia Arkadiusz Korolczuk, a wychowanek Orląt Bartłomiej Siudaj został włączony do składu trzecioligowego. Czy te uzupełnienia poprawią jakość gry zespołu trenera Mikołaja Raczyńskiego? Pierwszy występ naszych Orłów w Sieniawie pokazał, że wszystko jest na właściwej drodze. Zobaczymy w kolejnych meczach z silnymi rywalami czy układanka trenera ma solidne podstawy.

Zapraszamy na Warszawską 77 dnia 15 sierpnia o godzinie 18.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Orletastadionowy 2021-08-14 12:40
Władzo! Najwyższy czas na modernizacje stadionu miejskiego zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe!!!
 
 
#2 kurczetaOstryZenek 2021-08-14 13:27
Poważnie?
 
 
#3 Orletagrisza 2021-08-14 20:49
Władzo! Najwyższy czas na modernizacje stadionu miejskiego zadaszoną główną trybunę oraz sztuczne boisko treningowe!!!
 
 
#4 kurczakiOstryZenek 2021-08-15 18:44
oho. sraczkowy zrobil drugie konto.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.