Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 kwietnia 2024 imieniny: Julii, Bernadetty

Nerwówka pod koniec meczu

Adam Kułak
sobota, 17 sierpnia 2019 07:00

Zawodnicy na murawieRadzyńskie Orlęta w pierwszym meczu sezonu 2019/20 na własnym stadionie po stojącym na przyzwoitym poziomie spotkaniu pokonały Stal Kraśnik 2 : 1. Dużo adrenaliny radzyńscy piłkarze zafundowali sobie i kibicom pod koniec meczu.

Początek meczu był rozpoznaniem sił. W pierwszej połowie Orlęta miały kilka okazji na objęcie prowadzenia. Setkę zmarnował w 19 minucie Janek Bożym. Kilka minut później Jakub Borusiński sobie znanym sposobem obronił strzał Patryka Szymali. Blisko strzelenia gola głową w 45 minucie był Rafał Nowak. Drużyna gości najbliżej objęcia prowadzenia była w 35 minucie po bombie Jakuba Czeleja.

Drugą połowę spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze. Patryk Szymala otrzymał w 49 minucie podanie po rzucie wolnym, huknął z daleka, lot piłki zmienił obrońca Stali i Borusiński był bezradny. Wynik mógł podwyższyć wprowadzony na boisko Mariusz Chmielewski, będąc sam na sam z bramkarzem strzelił w boczną siatkę. Dwie okazje na zdobycie bramki w 70 i 74 minucie zmarnował Rafał Król. Takich problemów z trafieniem do siatki w 77 minucie nie miał Damian Gałązka. Ambitnie atakujący goście za sprawą Jakuba Gajewskiego w 87 minucie strzelili kontaktową bramkę i doprowadzili do nerwówki. Po niewykorzystanych okazjach Gałązki i Tadrowskiego radzyński zespół dowiózł do końca meczu korzystny wynik.

Podopieczni Rafała Borysiuka rozegrali dobre spotkanie i zasłużenie pokonali kraśnicki zespół.

Orlęta Radzyń – Stal Kraśnik 2 : 1(1 : 0). Bramki; dla Orląt- Patryk Szymala, Damian Gałązka, dla Stali – Jakub Gajewski.

190816-mecz-01190816-mecz-02190816-mecz-03190816-mecz-04190816-mecz-05190816-mecz-06190816-mecz-07190816-mecz-08190816-mecz-09190816-mecz-10190816-mecz-11