Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 lipca 2020 imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Zadanie dla Orląt – pokonać w środę Avię

Adam Kułak   
wtorek, 27 sierpnia 2019 07:00

Orlęta RadzyńPiąta kolejka rozgrywek 3 ligi grupy IV odbędzie się w najbliższą środę. Orlęta Radzyń będą gościć kolejną drużynę z Lubelszczyzny Avię Świdnik.

Drużyna trenera Łukasza Mierzejewskiego po wzmocnieniach m.in Bartoszem Mroczkiem z Górnika Łęczna, Arkadiuszem Górką z Resovii, Damianem Szpakiem (26 goli dla Orląt w sezonie 2015/16) z Chełmianki, Erykiem Ceglarzem z Soły Oświęcim czy Ukraińcem Wołodymyrem Hladkym w dotychczasowych meczach uzbierała cztery punkty. Przegrała w Ostrowcu Świętokrzyskim 3 : 1, u siebie pokonała Hetmana Zamość 1 : 0, zebrała solidne lanie 5 : 0 w Kraśniku. W ostatniej kolejce na swoim boisku bramka Piotra Prędoty w doliczonym czasie gry pozwoliła wyrwać jeden punkt Motorowi Lublin (1 : 1). Wydaje się, że piłkarze z lotniczego miasta dużo tracą na wyjazdach. Oby ten trend utrzymali w Radzyniu.

Nie ma co popadać w hurraoptymizm i liczyć na złą wyjazdową passę rywala.  Radzyńska drużyna po dobrym początku rozgrywek ligowych w pierwszej połowie z Chełmianką miała zapaść, jeszcze piłkarze nie wysiedli z autobusu a Wołodymyr Hladkyj zaaplikował Orlętom dwa gole i kolejne wisiały w powietrzu. Druga połowa należała do Radzynian, ale nie mamy snajpera. Do meczu z Avią piłkarze Rafała Borysiuka powinni przystąpić bardziej skoncentrowani w obronie, coś wrzucić do siatki rywala i postarać się o korzystne rozstrzygnięcie.

Sympatyków piłki nożnej zapraszamy na stadion przy Warszawskiej 77 w środę 28 sierpnia godzina 17.oo.