Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 stycznia 2022 imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Pierwszy mecz Orląt na swoim boisku

Adam Kułak   
środa, 14 sierpnia 2019 15:45

BoiskoNowy sezon ligowy na własnym stadionie radzyńskie Orlęta rozpoczną w świąteczny czwartek 15 sierpnia. Przeciwnikiem będzie kraśnicka Stal.

Drużyna z Kraśnika prowadzona przez byłego zawodnika Orląt Jarosława Pacholarza w pierwszym meczu obecnego sezonu pokonała faworyzowany Motor Lublin. Po odejściu podstawowych zawodników Damiana Pietronia, Daniela Szewca i Filipa Drozda   sprowadzono kilku piłkarzy; m.in. dwóch znanych z gry w Motorze Lublin Juliena Tadrowskiego i Pawła Kaczmarka oraz Jakuba Kmitę z Widzewa Łódź czy Adriana Popiołka z Wisły Puławy. Zmiany w kadrze jak powiedział trener będą wyraźnym wzmocnieniem drużyny. Początek był obiecujący, zobaczymy czy kolejne mecze będą potwierdzeniem słów trenera Stali Kraśnik.

Podopieczni Rafała Borysiuka nie mieli tak olśniewającego startu, jak czwartkowy przeciwnik, jednak należy docenić punkt przywieziony z pojedynku w Zamościu. Po solidnym przetasowaniu w kadrze radzyńska drużyna przez większość meczu z Hetmanem prowadziła równorzędny pojedynek a w pierwszych trzydziestu minutach dyktowała warunki na boisku. Trudności narastały pod bramką rywala, gdy przyszło wykończyć akcję strzeleniem gola. Po wielu zmianach w kadrze zespołu Orląt nasuwają się pytania dotyczące nowych zawodników. Czy napastnicy Rafał Nowak i Mariusz Chmielewski potrafią skutecznie gnębić bramkarzy przeciwnika? Czy Artur Renkowski, Jakub Syryjczyk i Michał Sadowski będą kołami napędowymi radzyńskiego zespołu? Czy Mateusz Chyła dobrze zna grę na pozycji stopera? Moim zdaniem odpowiedź znajdziemy dopiero po kilku kolejkach ligowych.

Wszystkich sympatyków Orląt Radzyń zapraszamy na mecz, który odbędzie się na stadionie przy Warszawskiej 77 w dniu 15 sierpnia 2019 roku o godzinie 17.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Stadionstadionowy 2019-08-15 07:41
Kiedy zajmiecie się remontem stadionu. Główna trybuna prosi się o remont. Kiedy obiecane zadaszenie głównej trybuny oraz sztuczne boisko treningowe?!
 
 
#2 ?zenek44 2019-08-15 08:36
Stadionowy, do kogo kierujesz swoje pytania? Kto ma spełnić Twoje żądania? Rusz d.. zorganizuj jakiś komitet modernizacji stadionu a nie wypisuj postulatów kierowanych w pustkę.
 
 
#3 Taka prawdawschodni 2019-08-15 12:01
Klub, który w nazwie ma "Orlęta", w herbie jelenia i który prowadzi Borysiuk. I jeszcze ten Radzyń "Podlaski", który z historycznym Podlasiem nic wspólnego nie ma i słusznie leży w województwie lubelskim. No chyba, że ktoś jest ruskim sympatykiem i uznaje podział administracyjny z okresu rozbiorów.

Jakby ktoś z Radzynia pojechał do Białegostoku i powiedział, że jest z Podlasia, to dostałby solidnego podlaskiego kopa od kibica Jagi.
 
 
#4 do # 3zenek44 2019-08-15 13:10
Co to miało być wykład historyczno- geograficzny czy usilne wypociny, tak aby zaistnieć? Szanuj japę. :cry:
 
 
#5 do zainteresowanychmelasa 2019-08-15 22:15
jakbyście się cokolwiek interesowali to byście wiedzieli, że zarząd wspólnie z kibicami we własnym zakresie będą remontowali trybuny, mam nadzieję że burmistrz stanie na wysokości zadania i chociaż krzesełka wymieni
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.